Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo

Marzycie o tym, by nauczyć się co nieco o fotografii cyfrowej, a brakuje wam dobrych źródeł? Prezentujemy rozwiązanie, które na dodatek nie będzie was kosztowało ani grosza!

Marc Levoy – jeśli nie kojarzycie tego nazwiska, nic straconego – zaraz to nadrobimy. Jest to jeden z pierwszych ludzi zajmujących się fotografią cyfrową. Jego praca doprowadziła do znacznego ulepszenia współczesnego obrazowania cyfrowego. Od 2009 do 2014 roku Levoy wykładał fotografię cyfrową na Uniwersytecie Stanforda.

2 lata po zakończeniu nauczania profesor powtórzył 4-miesięczny kurs na potrzeby Google. Wszystkie wykłady są dostępne online, zupełnie za darmo. Wiedza, którą dzieli się Levoy, to nie tylko kwestia technicznych aspektów ery cyfrowej, ale generalnie fotografii. Można powiedzieć, że za tę wiedzę zapłacicie tylko czasem przeznaczonym na jej przyswojenie.

Na stronie Levoya znajdziecie godziny wykładów wideo, wiele tekstów oraz kilka aplikacji internetowych, które pomogą wam zrozumieć techniczne zagadnienia fotografowania. Nie zabrakło również zadań domowych, więc do dzieła! Nie ma na co czekać. Kultura daru pełną parą!

Jeśli będziecie mieli problemy ze ściągnięciem treści bezpośrednio ze strony, rozwiązanie znajdziecie w tej notatce.

Zobacz również: Zdjęcia ze smakiem, czyli fotografia kulinarna - sprzęt, światło, dodatki i sztuczki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 10 lat studia House Of Retouching Zdjęcia "własne", czyli jakie? Usuwać czy nie? Oto jest pytanie!

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie najlepszą książkę do nauki fotografii 10 mało znanych funkcji Lightrooma, które usprawnią wam pracę Twoje zdjęcia to o nie tylko ładne obrazki. Mogą zmienić czyjeś życie Jak znaleźć tło dla naszych portretów w brzydkiej okolicy 17 sposobów na oświetlenie zdjęć portretowych Co to jest stykówka i jak ją wykonać? 5 częstych błędów popełnianych przez początkujących filmowców