500px pozwala na fotografowanie iPhonem w RAW-ach

Aktualizacja iOS do wersji 10 umożliwia użytkownikom iPhone na fotografowanie w plikach RAW. Aplikacja RAW, stworzona przez platformę 500px, daje tę samą możliwość, lecz dodatkowo wspiera dodawanie informacji o licencjonowanie oraz wynajęcie fotografa na zlecenie.

Po obrobieniu zdjęcia za pomocą aplikacji RAW możecie je wgrać na swoje konto na 500px i umożliwić od razu jego kupno. Fotografowie otrzymują 60% zysków, jeśli obrazy są udostępnione do publikacji, reklam oraz materiałów marketingowych. Niedługo aplikacja ma również umożliwiać zgłaszanie zleceń dla fotografów w danym regionie geograficznym.

Dzięki RAW umożliwiliśmy fotografom robienie świetnych zdjęć oraz ich edytowanie w taki sposób, by było to proste i płynęła z tego czysta przyjemność. Jest to coś, co powinno być częścią naszej codziennej pracy podczas fotografowania urządzeniami mobilnymi. Po rozmowie z wieloma członkami naszej społeczności, upewniliśmy się, że aplikacja będzie odpowiadała waszym przyzwyczajeniom oraz wymaganiom.

Adam Shuts, wiceprezes działu Designu 500px

Oprócz podstawowego wyrównywania ekspozycji i parametrów tonalnych, RAW zawiera opcje edytowania nasycenia, odcienia oraz jasności koloru. Aplikacja pozwoli Wam na zapisanie ulubionych ustawień jako filtra oraz wykorzystanie alternatywnych filtrów, stworzonych przez społeczność z całego świata.

Program możecie pobrać z App Store'u.

Zobacz również: Jak uzyskać naturalny wygląd jesiennych portretów?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Nowe firmy dołączą do Mikro Cztery Trzecie? Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika Leica idzie pod młotek. Czy Zeiss zostanie posiadaczem 45 proc. udziałów legendarnej marki? Cztery "wodne tornada" na jednym zdjęciu. To nie dzieje się często! Złap Fujifilm X-T2 albo X100F w promocji i zaoszczędź nawet 1290 zł Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć Hasselblad Phocus 1.2 - edytuj zdjęcia po mistrzowsku Best Nine - jak zrobić podsumowanie roku na Instagramie? Wesprzyj projekt Pix.House. Ma powstać serię książek o Polsce Nowe nakładki fotograficzne Olloclip do iPhone'a 7 i 7 Plus Photokina: Metadata - jeden format, aby złączyć wszystkie Nikon ViewNX w wersji 1.1.1

Popularne w tym tygodniu:

Fotografowie i dziennikarze atakowani przez policję w USA. Są poszkodowani Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Zamieszki w USA przez śmierć George’a Floyda na zdjęciach Shutterstock zmienia sposób rozliczeń. Fotografowie są wściekli i robią petycję