500px pozwala na fotografowanie iPhonem w RAW-ach

Aktualizacja iOS do wersji 10 umożliwia użytkownikom iPhone na fotografowanie w plikach RAW. Aplikacja RAW, stworzona przez platformę 500px, daje tę samą możliwość, lecz dodatkowo wspiera dodawanie informacji o licencjonowanie oraz wynajęcie fotografa na zlecenie.

Po obrobieniu zdjęcia za pomocą aplikacji RAW możecie je wgrać na swoje konto na 500px i umożliwić od razu jego kupno. Fotografowie otrzymują 60% zysków, jeśli obrazy są udostępnione do publikacji, reklam oraz materiałów marketingowych. Niedługo aplikacja ma również umożliwiać zgłaszanie zleceń dla fotografów w danym regionie geograficznym.

Dzięki RAW umożliwiliśmy fotografom robienie świetnych zdjęć oraz ich edytowanie w taki sposób, by było to proste i płynęła z tego czysta przyjemność. Jest to coś, co powinno być częścią naszej codziennej pracy podczas fotografowania urządzeniami mobilnymi. Po rozmowie z wieloma członkami naszej społeczności, upewniliśmy się, że aplikacja będzie odpowiadała waszym przyzwyczajeniom oraz wymaganiom.

Adam Shuts, wiceprezes działu Designu 500px

Oprócz podstawowego wyrównywania ekspozycji i parametrów tonalnych, RAW zawiera opcje edytowania nasycenia, odcienia oraz jasności koloru. Aplikacja pozwoli Wam na zapisanie ulubionych ustawień jako filtra oraz wykorzystanie alternatywnych filtrów, stworzonych przez społeczność z całego świata.

Program możecie pobrać z App Store'u.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Amerykańscy fotoreporterzy zostali zobligowani do usunięcia zdjęć z protestów na Kapitolu Rusza druga edycja "Szkoły Mistrzów Fotografii" Gazety Wyborczej Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! Woody Allen wyróżniony specjalnym modelem Leici Fotografka oskarżona o seksualizację dzieci. Takie zdjęcia nie powinny powstać Leczyła raka dietą. Powstał dokument o influencerce, która poległa na kłamstwach iPhone w końcu z prawdziwym aparatem - czyli co raduje serce fotografa po premierze iOS8. Canon na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, czyli pokój marzeń fotografa Tether Tools wie jak przepraszać za wykorzystanie zdjęcia bez zgody. To się chwali! Fotograf pozwany o 28 milionów dolarów odpiera zarzuty Gra o tron. Album fotograficzny zza kulis serialu Laureat World Press Photo zginął w Syrii [aktualizacja]

Popularne w tym tygodniu:

Była pracownica Facebooka mówi, że dla firmy najważniejszy jest wzrost, a nie dobro ludzi Skandal na festiwalu fotografii w Mediolanie. Wystawiono plagiat! 5 lat więzienia za zdjęcia spod sukienek. Kolejne państwo zaostrza prawo Zostawili klientów bez zdjęć i pieniędzy. Serwis fotografii ślubnej po prostu zwinął interes Toem: Gra wideo dla fotografów na jesienne wieczory Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021” Wybieramy aparat cyfrowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?