Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 PRO - superjasny standard 50 mm

Olympus nie przestaje zaskakiwać i prezentuje obiektyw M.Zuiko Digital ED 25 mm o jasności f/1.2, który daje ekwiwalent standardowej ogniskowej 50 mm.

Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 PRO

Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 PRO

Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 to superjasny obiektyw stałoogniskowy do systemu Mikro Cztery Trzecie, który po przeliczeniu ogniskowej daje klasyczne 50 mm. Dzięki jasności f/1.2 możemy liczyć na piękne rozmycie tła tzw. bokeh i krótkie czasy migawki nawet w słabszym oświetleniu.

Obiektyw został wyposażony w bardzo szybki system AF — jest to zasługa wyjątkowej konstrukcji. Obiektyw zbudowany jest z 19 elementów optycznych, jednak podczas ustawiania ostrości porusza się tylko jeden z nich.

Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 PRO

Nowy przedstawiciel flagowej serii M.Zuiko PRO jest odporny na kurz, mróz oraz zachlapania. Korpus jest metalowy, a obiektyw waży 410 g i pozwala uzyskać maksymalne powiększenie obrazu 0,11 x (odpowiednik dla 35 mm: 0,22 x). Powłoki Nano redukują natomiast bliki i refleksy świetlne.

Budowa optyczna obiektywu M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 PRO to aż 19 elementów, a przysłona składa się z 9 listków, co także ma wpływ na ładnie rozmyte tło. Poza tym obiektyw oferuje programowany przycisk L-FN, oraz oczywiście umożliwia manualne przeostrzanie. Minimalna odległość ostrzenia to 19,5 cm. Obiektyw będzie dostępny od października 2016 roku.

Zobacz również: Tani, chiński bezlusterkowiec, Yi M1 w naszych rękach

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Do bezlusterkowców i kamer – dwa nowe obiektywy Sony z mocowaniem typu E Poradnik Carla Zeissa dla kompletnych komórkowych żółtodziobów Sony A7R IV - bestia zamknięta w niewielkim korpusie [test] Wyposażenie studia z Ikei, czyli zrób to sam w Internecie [wideo] Fujinon XC 35 mm f/2: Taki sam optycznie jak Fujinon XF 35 mm f/2, jednak 2x tańszy Sony Xperia XA Ultra - smartfon stworzony z myślą o selfie Sony FE 20 mm f/1.8 G to szerokie jasne szkło, a przy tym lekkie [pierwsze wrażenia] 50 szt. kolekcjonerskiego kalendarza 2010 Tomasza Tomaszewskiego i Leiki Canon EOS 1D X bez autofokusu z niektórymi obiektywami Nikon D6 – cechy kluczowe. Ma kompletnie nowy układ autofokusa, 20,8 Mpix i 14 kl./s iPad trafi do sklepów w USA 3 kwietnia. Ani słowa o Polsce Tajemnice projektora w Nikonie Coolpix S1000pj

Popularne w tym tygodniu:

Sklep firmowy Leiki okradziony podczas zamieszek w Nowym Jorku Istniał od 1882 roku. Jeden z najstarszych sklepów fotograficznych w USA zamknięty Nikon zwalnia 700 osób ze swoich fabryk. Czy to pokłosie COVID-19? Nowy standard SD Express 8.0 pozwoli na transfer plików z prędkością 4 Gb/s Samyang prezentuje nowe wersje obiektywów: 14 mm f/2.8 oraz 85 mm f/1.4 Nikon nadrabia zaległości. Firma przyspieszy rozwój obiektywów Nikon Z Duracell ma w swojej ofercie wiele tanich zamienników akumulatorów do aparatów Panasonic Lumix S 20-60 mm f/3.5-5.6, czyli uniwersalny zoom do mocowania L Nik Collection 3 oficjalnie: Jest szybicej, lepiej i pojawiły się nowe funkcje Fujifilm X Webcam pozwala korzystać z bezlusterkowców jak z kamerek internetowych HD Pentax-D FA* 85 mm f/1.4 ED SDM AW – jasna portretówka do pełnej klatki w końcu powstała Tamron zajawia tajemniczy obiektyw do Sony. Co to może być?