Pablo to nowa aplikacja na iPhone'a, dzięki której malowanie światłem stanie się dziecinnie proste

Większość ludzi wykorzystuje do malowania światłem lustrzanki cyfrowe, albo zaawansowane aparaty kompaktowe. Dlaczego by nie zminimalizować sprzętu i nie zacząć uprawiać tej techniki smartfonem? Dzięki Pablo, posiadacze iPhone’ów będą mogli dać upust swojej kreatywności.

Malowanie światłem to dość stara technika – nie jest specjalnie skomplikowana, ani trudna do opanowania. „Malunki” powstają przez zarejestrowanie na matrycy światłoczułej smug światła podczas długiego czasu naświetlania.

Pablo jest aplikacją na iOS, której zadaniem jest umożliwić i ułatwić nawet amatorom tworzenie długich ekspozycji oraz filmów. Wszystko to za jednym dotknięciem ekranu. Program zmusza iPhone’a, by działał na takiej samej zasadzie, jak bardziej zaawansowany sprzęt. Dzieje się tak za pomocą specjalnego algorytmu, który rejestruje drogę, przebytą przez światło. Pierwsze dotknięcie ekranu powoduje rozpoczęcie śledzenia smugi, drugie zatrzymuje.

Aplikacja jest przeznaczona dla fotografów, którzy chcą dzielić się swoimi dziełami. Pablo koncentruje się wokół stworzenia wirtualnej społeczności, umożliwia nawet podglądanie na żywo procesu tworzenia obrazów innych użytkowników. Jak na każdej tego typu platformie, i tu możecie obserwować innych artystów oraz komentować ich dzieła. Dodatkową funkcją jest możliwość eksportowania i udostępniania swojej twórczości na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Program możecie pobrać za darmo z App Store. Wersja na Androida jest obecnie rozwijana, ale śmiało możecie ją przetestować.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Portret - siła prostoty. Nowe warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Tetenal ma kłopoty. Legendarna firma może splajtować Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Nowości w Adobe Lightroom CC: panorama, HDR i wyraźniejsze detale Tak powstało Zdjęcie Roku w Grand Press Photo 2013. Rozmawiamy z Michałem Legierskim DxO PhotoLab 3: konkurent Lightrooma dostał koło chromatyczne Wiemy już chyba wszystko o Canonie EOS M5. Oto nowe zdjęcia nama5 - szybkie wywoływanie RAW-ów Fotofestiwal 2013 – co warto zobaczyć? Firma Samyang przygotowała specjalną ofertę na jesienne dni Panasonic do zadań specjalnych, czyli Lumix FT1 #trashtag challenge - dwa zdjęcia i wyzwanie dla dobra Ziemi

Popularne w tym tygodniu:

Ptaki osierociły tysiące jaj. Wszystko to wina bezmyślnych operatorów dronów