Pablo to nowa aplikacja na iPhone'a, dzięki której malowanie światłem stanie się dziecinnie proste

Większość ludzi wykorzystuje do malowania światłem lustrzanki cyfrowe, albo zaawansowane aparaty kompaktowe. Dlaczego by nie zminimalizować sprzętu i nie zacząć uprawiać tej techniki smartfonem? Dzięki Pablo, posiadacze iPhone’ów będą mogli dać upust swojej kreatywności.

Malowanie światłem to dość stara technika – nie jest specjalnie skomplikowana, ani trudna do opanowania. „Malunki” powstają przez zarejestrowanie na matrycy światłoczułej smug światła podczas długiego czasu naświetlania.

Pablo jest aplikacją na iOS, której zadaniem jest umożliwić i ułatwić nawet amatorom tworzenie długich ekspozycji oraz filmów. Wszystko to za jednym dotknięciem ekranu. Program zmusza iPhone’a, by działał na takiej samej zasadzie, jak bardziej zaawansowany sprzęt. Dzieje się tak za pomocą specjalnego algorytmu, który rejestruje drogę, przebytą przez światło. Pierwsze dotknięcie ekranu powoduje rozpoczęcie śledzenia smugi, drugie zatrzymuje.

Aplikacja jest przeznaczona dla fotografów, którzy chcą dzielić się swoimi dziełami. Pablo koncentruje się wokół stworzenia wirtualnej społeczności, umożliwia nawet podglądanie na żywo procesu tworzenia obrazów innych użytkowników. Jak na każdej tego typu platformie, i tu możecie obserwować innych artystów oraz komentować ich dzieła. Dodatkową funkcją jest możliwość eksportowania i udostępniania swojej twórczości na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Program możecie pobrać za darmo z App Store. Wersja na Androida jest obecnie rozwijana, ale śmiało możecie ją przetestować.

Zobacz również: Lightroom Mobile - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Www sieci: Krystian Bielatowicz Zainstalowałeś aktualizację oprogramowania w Fujifilm X-T2? Producent ją cofnął Byliśmy na targach Film Video Foto 2016 Łodzi. Moc była z nami iOS 9.2 pozwala na łatwiejszy import zdjęć z aparatu i karty SD do iPhone'a "Foto Beksiński" w audycji radiowej Dwójki 1,3 miliarda fotograficznych telefonów do 2012 Podsumowanie 2009 roku okiem The Big Picture MeFoto – nowa marka kolorowych statywów Jak dużo daje makijaż w fotografii: przykład ekstremalny Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Siedemnastu policjantów na jednego. Fotoreporter opowiada o swoim zatrzymaniu Dwa pełnoklatkowe bezlusterkowce Canona mogą pojawić się już za rok

Popularne w tym tygodniu:

Zatrudniamy! Dołącz do zespołu WP Fotoblogia we Wrocławiu! Fotograf gwałcił, podglądał i wystawiał oceny. Prowadził agencję modelek Klasyczne portrety gwiazd z imprezy po rozdaniu Oscarów Sony ma prawie połowę udziałów na rynku matryc światłoczułych Fujifilm rezygnuje z pracy z Tatsuo Suzukim przez kontrowersje wokół jego osoby Targi CP+ 2020 odwołane przez epidemię koronawirusa Grand Press Photo 2020: Pieter Ten Hoopen przewodniczącym jury Lecisz do USA? Uważaj na wkłady do instaxa i filmy Fujifilm