Zestawienie najciekawszych aplikacji robiących zdjęcia

Nie każdy został obdarzony przez naturę talentem do robienia zdjęć. Na szczęście, jeśli jesteś jednym z nich, to w XXI wieku z pomocą może przyjść Ci technologia. Przygotowaliśmy subiektywny ranking kilku aplikacji, które pomogą Ci zrobić piękne zdjęcie.

Dla każdego coś miłego

Nie ma jednej aplikacji idealnej dla wszystkich. Poszczególne osoby są na różnych etapach zaawansowania technologicznego, co powoduje, że każdy ma inne potrzeby i wymagania dotyczące funkcjonalności aplikacji. Dlatego też instalując swoją aplikację na smartfonie nie kieruj się tym, która aplikacja jest najlepsza na rynku, ale tym, która aplikacja jest najlepsza dla Ciebie.

Jak uszeregowaliśmy aplikacje?

Postanowiliśmy wybrać po jednej, polecanej aplikacji w wybranych kategoriach:

  • Popularne
  • Dla dzieci
  • Tradycyjne
  • Dla zaawansowanych

Każda z tych czterech grup wymaga zupełnie innych funkcjonalności, a więc także innej aplikacji. W zależności od tego, jaki jest twój poziom zaawansowania technologicznego, powinieneś wybrać aplikację najlepiej dopasowaną do Twojej kategorii.

Candy Camera

Jedna z najpopularniejszych aplikacji w tej kategorii. Aplikacja posiada obszerny zestaw filtrów do obróbki zdjęć, timer do ustawienia sekwencji czasowych pomiędzy zdjęciami oraz możliwość tworzenia kolaży z kolejno wykonanych zdjęć. Aplikacja nadaje się do instalacji na wszystkie smartfony Samsung, HTC, LG czy smartfony pozostałych, wiodących firm.

Propozycja dla dzieci, czyli…

… LINE Camera. Mimo iż produkt jest przeznaczony dla najmłodszych, to posiada jedne z najbardziej rozbudowanych opcji wśród wszystkich aplikacji dostępnych na rynku. Szczególnie interesująca jest opcja tworzenia rozbudowanych kolaży. Jeśli chcesz zarazić swoje dziecko bakcylem na punkcie fotografii, to jest to idealny produkt dla ciebie!


Trochę tradycji — OPEN Camera

Jeśli posiadasz starszy model, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Starsze aparaty nie posiadają opcji rozpoznawania twarzy, tymczasem OPEN Camera oferuje opcję Face detection, która jest wstanie wykryć twarze i podpowiedzieć aparatowi. Aplikacja ta jest szczególnie polecana, jeśli jesteś typowym fotograficznym laikiem.

Camera MX

Jest to perełka na rynku aplikacji. Camera MX oferuje opcję live shot. Funkcja ta zapisuje kilka ostatnich sekund widoku aparatu przed wykonaniem zdjęcia. Jeśli więc nie udało Ci się złapać idealnego momentu, nic straconego. Dzięki tej aplikacji odzyskasz ten widok. Aplikacja jest kompatybilna z Samsung Galaxy s7, iPhone’m oraz innymi, topowymi smartfonami.

Podsumowanie

Nieważne czy potrafisz robić zdjęcia, czy też nie. Najważniejsza jest satysfakcja z tego, co robisz. Dlatego gorąco rekomendujemy, abyś zainstalował którąś z polecanych aplikacji. Pozwolą Ci one podnieść własne umiejętności i zaskoczyć znajomych pięknymi zdjęciami. Jednakże, nawet najlepsza aplikacja nie zrobi zdjęcia sama, a więc jeśli chcesz zrobić naprawdę dobre zdjęcie, to pamiętaj, że przede wszystkim musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testowa:

Jak robić dobre zdjęcia telefonem - poradnik Dobrze wymierzony - Tamron SP 45 mm F/1.8 Di VC USD [test] Świetne zdjęcia telefonem - poradnik podróżnika Top 4 aparatów cyfrowych w smartfonach Gariz - eleganckie etui do aparatu. Czy zdaje egzamin wytrzymałości? GoPro HERO7 Black ma niesamowitą opcję stabilizacji HyperSmooth Olympus M.Zuiko 14-150 mm f/4-5.6 II, czyli superzoom po nowemu [test] Phottix Indra 500 - mobilna lampa z systemem TTL [test] GP ReCyko+ Pro Photo Flash – test akumulatorków, stworzonych z myślą o błyskaniu