Oniryczne podwodne portrety autorstwa Morgana Halasa

Morgan Halas jest fotografem urodzonym na Hawajach. Z racji tego, jego fascynacja wodą jest zupełnie naturalna, co przekłada się na cudowne podwodne portrety. Fotografie Halasa pozwolą Wam zatopić się w sennych marzeniach.

© Morgan Halas / Instagram

Morgan Halas urodził się i wychował we wschodniej części Oahu na Hawajach. Ten fotograf ma dosłownie obsesję na punkcie wszystkiego, co jest związane z wodą. Uwielbia spędzać wolny czas na czynnościach związanych z tym żywiołem – czy to nurkowanie, serfowanie, kręcenie filmów o podwodnych żyjątkach lub fotografowanie pięknych podwodnych scen.


Wiele jego obrazów, zwłaszcza cykl „Water Shoot”, ukazuje doświadczonych nurków (jak on sam), żyjących zgodzie z oceanem przez pryzmat surrealistycznych i romantycznych wyobrażeń.

Jego nietuzinkowa zdolność rozumienia światła i umiejętność złapania go w morskich głębinach tworzy niezapomniane dzieła, pełne spokoju i przywodzące na myśl marzenia senne o ucieczce do własnego świata.

Halas zajmuje się fotografią od czasów szkoły średniej, aczkolwiek poświęcił się jej w pełni dopiero około 2014 roku. Wtedy też zdał sobie sprawę z tego, że jego ulubione miejsca są niezwykle fotogeniczne i postanowił się nimi podzielić z szerszą publiką.

W pracach Morgana nie chodzi tylko o ładne obrazki. Jego twórczość jest formą dialogu, traktującego o środowisku naturalnym. W portfolio Halasa możecie znaleźć piękne chwile, na których uwiecznił rekiny, delfiny, żółwie oraz płaszczki. Oprócz tego fotograf koncentruje się wokół pokazania piękna rodzimej wyspy.


Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak


Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C 20 historycznych zdjęć, których prawdopodobnie nie znaliście Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017