Fujifilm X-Pro2 może być tak dobry jak X-T2

Fujifilm to firma, która umie zmienić oblicze aparatu nowym oprogramowaniem i wprowadzenie go do modelu X-Pro2 powinno ucieszyć jego użytkowników, którzy trochę zazdroszczą X-T2. Nowe oprogramowanie wprowadza 20 usprawnień, w tym autofokusu i korekty paralaksy.

Fujifilm X-Pro2

Fujifilm X-Pro2 (© MF)

Kupując nawet drogi aparat cyfrowy możemy się spodziewać, że za rok, maksymalnie dwa, pojawi się inny model, albo następca, który będzie przewyższał osiągami nasz aparat. Oczywiście nie możemy dać się zwariować, jednak postęp jest widoczny. Czasem wystarczy wprowadzić nowe oprogramowanie, żeby starszy model nadążył za nowościami.

Fujifilm X-Pro2

Oprogramowanie 2.00 do Fujifilm X-Pro2 wprowadza nowy algorytm autofokusu zastosowany w modelu X-T2. W efekcie autofokus jest jeszcze dokładniejszy, a jego działanie ze śledzeniem w trybie AF-C jest ulepszone. Liczba punktów ostrości zwiększa się w układzie 13×7 z 77 do 91, a w układzie 25×13 z 273 do 325, co ułatwia kadrowanie. Aktualizacja nie obejmuje jednak nowych ustawień użytkownika w trybie AF-C, w końcu okręt flagowy musi mieć jakąś przewagę.

Poza tym nowe oprogramowanie zapewnia kompatybilność z zewnętrzną lampą błyskową EF-X500, która umożliwia bezprzewodowe oświetlanie maksymalnie trzech grup błyskiem wielokrotnym z kontrolą TTL, a także bardzo szybką synchronizację lampy.

Fujifilm X-Pro2 — test flagowca łączącego tradycję z nowoczesnością

Fujifilm X-Pro2 to nowy flagowy aparat Fujifilm, więc oczekiwania są bardzo duże. Nowa matryca, ulepszony system AF, hybrydowy wizjer optyczny i…

W celu ograniczenia do minimum zużycie energii Fujifilm wprowadziło automatyczne wyłączanie, które teraz można ustawić na 15 s, 30 s lub 1 min. Funkcję automatycznego oszczędzania energii, która dotychczas była dostępna tylko w trybie ekonomicznym, można teraz włączyć także w trybie wysokiej wydajności i w trybie standardowym.

Fujifilm X-Pro2 wizjer

Nowością jest także wyświetlenie pozycji punktu autofokusu skorelowanej z paralaksą, co korzystnie wpływa na dokładność i łatwość obsługi wizjera optycznego, nawet przy wyłączonej korekcji klatki autofokusu. Powinno to ucieszyć wszystkich, którzy fotografują X-Pro2 z użyciem wizjera optycznego.

Zobacz również: Wiszące instaxy, czyli jak udekorować pokój zdjęciami [zrób to sam]

Osobiście jestem fanem Fujifilm X-Pro2 ze względu na jego dalmierzowe korzenie i połączenie wizjera optycznego z elektronicznym i cieszy, że Fujifilm nie zapomina o jego użytkownikach, którzy w końcu wydali na niego niemałe pieniądze.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Adobe Photoshop Elements 15 - nowe funkcje znane z dużej wersji Cykl dni otwartych Fujifilm Global Solution wystartuje już niedługo Wynajmij studio za darmo i przetestuj sprzęt Fomei Google prezentuje Pixel i Pixel XL – smartfony z najlepszym aparatem na świecie Jedyny festiwal fotografii tradycyjnej – Vintage Photo Festival – wystartuje już niedługo iPhone 7 wysuwa się na prowadzenie produktów Apple w testach DxO Wystawa prac Krzysztofa Millera „Wystarczająco blisko” zawita w Leica 6x7 Gallery Warszawa Nowa lampa Indra 500LC jest kierowana do systemu Canon DJI Mavic Pro i DJI Googles to przenośny zestaw dla miłośników latania Rozdzierane polaroidy wracają do życia, dzięki twórcy Impossible Project oraz New55 Dzięki algorytmowi Google, automatyczne podpisywanie i tagowanie zdjęć to tylko kwestia czasu Pablo to nowa aplikacja na iPhone'a, dzięki której malowanie światłem stanie się dziecinnie proste Tak wyglądają sporty ekstremalne! Oto zdjęcia z konkursu Red Bull Illume Leica i Huawei łączą siły w dziedzinie badań i innowacji Inwigilacja na życzenie, czyli okulary od Snapa Znamy zwycięzców Getty Images Instagram Grants Startuje 6. Opolski Festiwal Fotografii, który zapowiada się przenikająco Wyciek danych z serwisu Flickr - lepiej zmieńcie hasło Aktualizacje Adobe Lightroom do wersji CC 2015.7 oraz 6.7 są już dostępne Aktualizacja Capture One Pro do wersji 9.3 pozwala na prace z 26 nowymi aparatami i obiektywami oraz monitorami Eizo Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku Fujifilm ogłasza cashback na zakup aparatu X-T1 Leica udaje, że zdjęcie wykonane Canonem powstało ich aparatem natychmiastowym

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Nie żyje dr hab. Marian Schmidt - założyciel i dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia Czy Samsung wygryzie Sony z rynku produkcji matryc? Tam Gdzie Stało LOMO: Sony A7 III i "Echo" - książka fotograficzna o Wołyniu Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów Google LIFE Tags - 4 miliony zdjęć z archiwum LIFE pod władaniem sztucznej inteligencji