4 fotografom zostało rzucone wyzwanie zrobienia zdjęć do wystawy w 24 godziny. Czy podołali temu zadaniu?

Firma Canon rzuciła wyzwanie 4 fotografom. W ramach pokazania, że Canon EOS 5D Mark IV jest aparatem, którego można być pewnym, producent dał artystom 24 godziny na przygotowanie materiału wystawowego. Oto, jak sobie z tym poradzili.

Whitney Museum of Art w Nowym Jorku to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie, w którym można wystawić swoje prace. Firma Canon powiedziała czwórce fotografów krótko: „Zróbcie zdjęcia i złóżcie materiał do wystawy w 24 godziny”.

W „szczęśliwej” czwórce byli: Roberto Valenzuela, Jendra Jarnagin, Sue Bryce oraz Alex Strohl. Na potrzeby zadania każda z osób dostała nową lustrzankę cyfrową Canona – model Canon EOS 5D Mark IV. Czas na zrealizowanie wyzwania rozpoczął się, kiedy fotografowie otworzyli pudełka z aparatami.

Na wystawę zostało zaproszonych 130 osób ze środowiska prasowego i fotograficznego. Kiedy goście dotarli na miejsce, wszystkie ramy były puste. W trakcie nocy zdjęcia, które dostarczyli fotografowie, były drukowane na miejscu oraz oprawiane.

Firma od samego początku wierzyła w tych fotografów: „Nie wiedzieliśmy, jakie zdjęcia zrobią fotografowie, ale wiedzieliśmy, że nadadzą się na wystawę”.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Fotograf splajtował przez... małpę? Teraz myśli o wyprowadzaniu psów, by zarobić na życie Dlaczego niektóre obiektywy Canona mają biały kolor? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Kayne West zrobił zdjęcie do okładki albumu "Ye" iPhonem w drodze na przyjęcie Czy wiedzieliście, że Olympus miał aparat do fotografii natychmiastowej? Oto Olympus Camedia C-211 Powstał filtr, który blokuje wykrywanie twarzy ze zdjęcia JPEGmini jako wtyczka do Photoshopa Łowca burz wyzwał retuszera od “złodziei” i “oszustów” Sztuczna inteligencja zmieni oświetlenie twojego zdjęcia Uderzenia piorunów z prędkością 9000 kl/s [wideo] Fotograficzna rzeźba przyszłości. 4-metrowa głowa wyświetli selfie za pomocą ekranów LED Niemożliwe? Rozmyte zdjęcia odzyskują kontury Dlaczego DxO nie testuje matryc X-Trans?

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Wybrzeże Madagaskaru wygląda z kosmosu jak ośmiornica Sztuczna inteligencja wygeneruje realistyczny portret na bazie prostego rysunku Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Algorytm powiększa zdjęcia, a niektórzy twierdzą, że jest… rasistowski! Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Fox News czy fake news? Fotomontaż był podawany jako prawda 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…?