Idealne kompozycje, żywe kolory i świetne pomysły - to wszystko znajdziecie na tym inspirującym profilu

Prowadzimy konta na portalach społecznościowych z kilku powodów. Oprócz autopromocji, chcemy się dzielić swoją kreatywnością i inspirować do tworzenia innych artystów. Adam Hillman jest niezwykłym estetą, który na pewno sprawi, że będziecie chcieli złapać za aparat.

© Adam Hillman / Instagram

Artysta wizualny, Adam Hillman, ma obsesję na punkcie estetyki, oczywiście rozumianej w dobry sposób. Tworzy on niesamowicie kolorowe, fotograficzne kompozycje z przedmiotów, które nas otaczają na co dzień.


Wśród jego prac znajdziemy tak zwykłe rzeczy, jak: klocki lego, pomalowany pędzel, poprzekładane kartki papieru, porozrzucane w określony sposób spinacze do papieru, a nawet jedzenie. Zdolność do zauważania zależności kolorystyczno-kompozycyjnych w otaczającym nas świecie jest u Adama czymś niezwykłym. Trzeba przyznać, że zdecydowanie weszło to na wyższy poziom, niż układanie kolorowych cukierków.

Na pierwszy rzut oka odbiorca widzi kompozycję i grę plamami barwnymi, dopiero po chwili może dostrzec to, że w tych zdjęciach nie ma wyrafinowanych strojów, ani specjalnie tworzywowych obiektów, a zwyczajne przedmioty. Na pewno stworzenie każdego dzieła wymaga czasu, pomysłu i uwolnienia zmysłu twórczego.

- Zawsze myślę o potencjalnych pomysłach, ale najlepsze zdjęcia tworzę spontanicznie – wspomina artysta – Stworzenie aranżacji zajmuje przeważnie około 2 godzin, nie licząc czasu na opracowanie pomysłu.

Jak widzicie – kreatywność tego fotografa nie zna granic. Jego uwolniony umysł na pewno stworzy jeszcze wiele cudownych dzieł z przedmiotów codziennego użytku. Więcej zdjęć Adama możecie zobaczyć na jego Instagramie.


Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zamarznięte mydlane bańki Piotra Załuski podbijają świat! Osobliwe przystanki z terenów byłego ZSRR Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach

Popularne w tym tygodniu:

Rząd Korei Północnej zakazał publikacji tych zdjęć. Pokazują jak wygląda rzeczywistość Zamarznięte mydlane bańki Piotra Załuski podbijają świat! Wielu Polaków na podium w konkursie Monochrome Photography Awards 2017 Fotograf ujął przerażająco szybki rozwój Hongkongu. Betonowa dżungla wciąż rośnie Hubert Kamieniew: ”Osoby pozujące do zdjęć cierpią na własne lub moje życzenie” Dwóch Polaków otrzymało nagrodę w prestiżowym konkursie Hasselblad Masters Wymarzona sesja zaręczynowa wcale nie musi być skąpana w złotym świetle. Ta para wolała lód i śnieg Zdjęcia ślubne ze zwierzętami zyskują coraz większą popularność. Są urocze! Derenk - znikł ostatni bastion polskości na Węgrzech. Pokazał to Michał Adamski Najlepsze zdjęcia z dronów w 2017 roku według portalu Dronestagram Chervona Vorona zrobiła najwspanialszą sesję w klimacie ”Pięknej i Bestii” jaką widzieliście Najlepsze zdjęcia ślubne według portalu MyWed dostarczają dawki świetnych inspiracji