Szokująca kampania, pokazująca nastoletnich chłopców w ciąży

Jest to jedna z najbardziej szokujących kampanii społecznych, jaką widzieliśmy. Tematyka jest jasna – zwrócenie uwagi na problem zwiększonego współczynnika nastoletnich ciąż, ale nie spodziewaliśmy się takiego przedstawienia tematu.

Ta kampania została stworzona przez organizację SERVE w 2007 roku i co jakiś czas jest ona odświeżana. Są to jedne z najmocniejszych zdjęć, których wydźwięk na długo utwierdza się w pamięci odbiorcy. Za ich stworzenie odpowiedzialni byli: fotograf Tim MacPherson, dyrektor kreatywny Brent Goral oraz dom retuszerski EclipseRetouch.

Oryginalny billboard w Milwaukee.

Pierwotna kampania została zorganizowana w Milwaukee w 2007 roku. Obiór był ogromny. W tym regionie współczynnik nastoletnich ciąż spadł o 10%. Dzięki podobnej kampanii, w Nowym Jorku ten współczynnik spadł aż o 27%.

Po tych wynikach, kolejne miasto w Stanach Zjednoczonych zdecydowało się na zaprezentowanie zdjęć. W 2013 roku, w Chicago, pojawiły się billboardy z tymi samymi zdjęciami i lekko zmienionym tekstem. Dzięki temu w amerykańskiej prasie pojawiły się liczne okładki zawierające te zdjęcia.

Hasło, które zawładnęło Chicago, brzmiało: „Nieoczekiwane? Większość nastoletnich ciąż takich jest”. Czerwiec 2013 roku był przełomem w Stanach Zjednoczonych, ponieważ to właśnie po chicagowskiej części kampanii ludzie zainteresowali się bardziej tym problemem. Sama kampania została przyjęta wyjątkowo dobrze.

Zdjęcia wykorzystane na licencji Creative Commons.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Co jest lepsze: stary Nikon 50 mm f/1.2 czy nowy Nikkor 50 mm f/1.4 iOS 10 pozwoli astrofotografom na korzystanie z telefonu w absolutnej ciemności Darmowa wtyczka do Lightrooma, która pokaże, gdzie znajduje się punkt ostrości Jak wyglądają księżyce krążące wokół Jowisza? Niepublikowane zdjęcia rodzinne Steve’a Irwina ujrzały świat Pożarł go wieloryb - i przeżył. Wszystko uchwycono na filmie Sprawdź, czy umiesz rozpoznać kolory. Ten test nie jest łatwy Śmiercionośne pożary w Kalifornii na zdjęciach NASA Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii ”Wywołaj” te murale za pomocą swojego smartfona Największa panorama, czyli Dubaj w... 45 GIGApikselach

Popularne w tym tygodniu:

Polacy robią aż 2 symulatory bycia fotografem. W to trzeba zagrać! Wyginął 85 lat temu. Dopiero teraz możemy zobaczyć go w kolorze Kosmiczni turyści zrobili selfie na tle Ziemi. Wszyscy im zazdroszczą Sprzedała zdjęcie za blisko 1,2 miliona złotych. Później udostępniła je publicznie