Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci

Przejrzeliśmy zakamarki Internetu, aby wybrać najciekawsze i najlepiej wykonane efektowne film poklatkowe, czyli hyperlapse. Który z nich jest najlepszy? Oceńcie sami!

Ten artykuł ma 2 strony:
Wszyscy na Fotoblogii uwielbiamy film poklatkowe o czym mogliście się wielokrotnie przekonać. Do niedawna wydawało nam się, że w tej technice nie można stworzyć nic specjalnie nowego i odkrywczego. Na szczęście myliliśmy się.
Od kilku miesięcy w Sieci coraz bardziej popularne stają się filmy poklatkowe typu hyperlapse. To do tego stopnia popularna technika, że nawet twórcy aplikacji Instagram stworzyli niedawno specjalną aplikację do nagrywania własnych hyperlapsów smartfonami.
Jak podaje Wikipedia, termin hyperlapse wymyślił amerykański filmowiec Dan Eckert. Inne określenia tej metody to walklapse, spacelapse, motion timelapse czy moving timelapse. To nazwa metody tworzenia zdjęć i specjalnego montażu z elementami filmów. Podczas nagrywania aparat cały czas się porusza rejestrując kolejne zdjęcia, a nie stoi w miejscu, jak w klasycznym filmie poklatkowym.
Postanowiliśmy przygotować zestawienie najciekawszych, najbardziej dopracowanych i zachwycających filmów poklatkowych typu hyperlapse, jakie udało nam się odnaleźć w Sieci. Aby ułatwić Wam odbiór oraz nie spowalniać komputerów podzieliliśmy materiał na dwie część: filmy prezentujące miasta oraz naturalne krajobrazy. Oczywiście jesteśmy otwarci na sugestie kolejnych materiałów, które możemy dokładać do tego zestawiania lub stworzyć kolejne. Miłego oglądania!
Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić
Miasta
Barcelona GO!
Rob Whitworth nakręcił 2-minutowy spacer po całej Barcelonie, który pozostawia odbiorcę z rozdziawioną buzią. Nie takie rzeczy w internecie się widziało, rzekną sceptycy. A jednak! Rob nakręcił Barcelona GO! w samozwańczej technice flow-motion, czyli bardzo krótko i bardzo szybko.
Tajemnicy Korei Północnej
"Enter Pyongyang" to najnowsza produkcja Roba Whitwortha, który tym razem współpracował z JT Singhem. Panowie stworzyli kapitalny film poklatkowy w technice flow-motion hyperlapse. Pyongyang to jedno z najmniej znanych na świecie dużych miast. Miasto to było przez lata niedostępne, wręcz zamknięte dla przybyszów z innych krajów. Ostatnio sytuacja nieco się zmienia — w dużej mierze dzięki fotografii mobilnej. Szacuje się, że metropolię odwiedza 4000–6000 turystów zagranicy rocznie. To nie za dużo, ale włodarze stolicy pozwalają na coraz więcej.
Enter Pyongyang from JT Singh on Vimeo.
This is Shanghai
This is Shanghai from Rob Whitworth on Vimeo.
Portugalia latem
Moskwa zimą
Paryż w ruchu
Bikerlapse — nagranie z ręki smartfonem
Spacer po Nowym Jorku
moving through New York from geoff tompkinson on Vimeo.
Brooklyn na rowerze
Piękny Berlin
Berlin Hyperlapse from b-zOOmi on Vimeo.
Wiedeń 2012/2013
Nocny spacer
NIGHTVISION from Luke Shepard on Vimeo.
Ten artykuł ma 4 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze