Nowe monitory Eizo FlexScan, czyli łatwe ustawienia obrazu na wielu ekranach

Eizo wprowadza na rynek dwa nowe monitory FlexScan, które poza zastosowaniami biurowymi nadają się do prezentacji na wielu ekranach, dzięki bezramkowej konstrukcji i możliwości zmiany ustawiań na kilku ekranach jednocześnie.

Eizo to firma, która jest znana z monitorów dla profesjonalistów. Tym razem mamy do czynienia z monitorami biurowymi, które mogą także posłużyć w większej grupie do wyświetlania zdjęć w większym formacie.

Monitor FlexScan EV2456 ma rozdzielczość 1920 x 1200, a FlexScan EV2451 1920 x 1080. Obydwa modele mają panele IPS z podświetleniem LED i szerokimi kątami widzenia (178°/178°) i współczynnikiem kontrastu 1000:1. Typowa jasność dla EV2456 to 350 cd/m², natomiast dla EV2451 to 250 cd/m².

Eizo FlexScan

Ekrany nowych modeli otaczają niezwykle cienkie ramki o szerokości 1 mm, tylko dolna część jest nieco szersza i mierzy 4.6 mm. Umieszczono tam elektrostatyczne przełączniki do nawigacji po menu OSD monitora. Monitory są całkowicie płaskie, dzięki czemu w środowiskach wieloekranowych tworzą jednolitą powierzchnię. Nowe monitory posiadają również mocowanie umożliwiające szybkie odłączenie ekranu od stopki i umieszczenie go na dowolnym ramieniu zgodnym ze standardem VESA oraz prosty uchwyt pomagający zapanować nad plątaniną kabli.

Eizo ColorEdge CG2730 i CS2730 — nowe monitory dla fotografów i grafików

Eizo ColorEdge CG2730 i CS2730 mają rozmiar 27 cali i natywną rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Monitory charakteryzują się cieńszą ramką oraz…

Modele FlexScan 
z serii EV wykorzystują hybrydową technologię Eizo eliminującą migotanie, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru. Co więcej, możliwe jest obniżenie jasności monitora do poziomu 1 cd/m², co stanowi poniżej 1% nominalnej wartości. Funkcja ta jest przydatna w miejscach, gdzie monitory pracują w ciemnych pomieszczeniach.

Eizo wykorzystuje wiele autorskich technologii, m.in.: EcoView do obniżenia poboru mocy. Funkcja EcoView Optimizer 2 zmniejsza pobór mocy, redukując jasność podświetlenia i jednocześnie zwiększając kontrast przy wyświetlaniu ciemnych obrazów. Funkcja Auto EcoView automatycznie reguluje jasność ekranu w zależności od oświetlenia otoczenia, w ten sposób nie tylko obniżany jest poziom poboru energii, ale również zmniejszone jest zmęczenie oczu użytkownika.

Dzięki wykorzystaniu tych technologii typowy pobór energii jest na poziomie zaledwie 11W dla EV2456 i 13W dla EV2451. W efekcie, modele te, według europejskiego standardu efektywności energetycznej EU Energy Label, zakwalifikowano do klasy A++.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Wraz z modelami FlexScan EV2456 i FlexScan EV2451 premierę ma autorskie oprogramowanie Eizo o nazwie Screen InStyle. Pozwala ono użytkownikowi dostosować parametry ekranu: określić dobowy cykl zmian jasności 
i temperatury barwowej bieli obrazu oraz parametry zasilania. Ustawienia mogą być zastosowane do wszystkich monitorów w instalacjach wieloekranowych, bez potrzeby dokonywania ręcznych regulacji dla każdego monitora oddzielnie. Aplikacja serwerowa Screen InStyle pozwala administratorom kontrolować ustawienia wszystkich kompatybilnych monitorów z centralnej lokalizacji. Jest to szczególnie przydatne w firmach, które dbają o komfort swoich pracowników i przywiązują wagę do ekologii.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Carl Zeiss Distagon T* 18mm f/3.5 dla Canona już niedługo Zyski Canona spadły o 90% Czytnik Trust 39-in-1, przeczyta i kartę SIM Wielkoformatowy podwodny aparat 8x10 cala może trafić w wasze ręce za jedyne 21 tysięcy złotych Plotki: Znamy cenę Nikona D90 Pierwsze profesjonalne kurtki fotograficzne Sony E 16-55 mm f/2.8 G i E 70-350 mm f/4.5-6.3 G OSS – nowe obiektywy do matryc APS-C Fujifilm X-T2 – test trybu filmowego 30 megabajtów na sekundę, czyli nowa karta SanDisk Memory Stick Pro-HG Duo Z wizytą w fabryce Leiki Samsung Navy, dobry monitor za dobrą cenę Canon EOS 5D Mark V – czy zobaczymy nową lustrzankę?

Popularne w tym tygodniu:

Leica M10 Monochrom oficjalnie: czarno-biała matryca, 40 Mpix i ISO 100 000 Canon zaprzestaje produkcji obiektywów EF na rzecz rozwoju bagnetu RF Sony przebiło Olympusa na japońskim rynku. Canon na pierwszym miejscu Hasselblad XCD 45 mm f/4 (45P) - najlżejszy średnioformatowy obiektyw z AF Canon RF 135 mm f/1.4L USM – może powstać portretowy obiektyw marzeń Canon może pokazać aż 3 nowe bezlusterkowce w 2020 roku Manfrotto prezentuje niezniszczalne karty pamięci. Sony zagrożone? Tokina ATX-M 85 mm f/1.8 FE – nowa linia obiektywów do bezlusterkowców Sony PG-VPT28T to grip dla wlogerów, którym można kontrolować bezlusterkowca Canon 1D-X Mark III – poznaj szczegóły funkcji fotografowania i filmowania Canon prezentuje robota, który pozwoli na zdalne wykonywanie zdjęć sportowych Fujifilm X-T4 już w lutym? Może mieć stabilizację matrycy