Nowe monitory Eizo FlexScan, czyli łatwe ustawienia obrazu na wielu ekranach

Eizo wprowadza na rynek dwa nowe monitory FlexScan, które poza zastosowaniami biurowymi nadają się do prezentacji na wielu ekranach, dzięki bezramkowej konstrukcji i możliwości zmiany ustawiań na kilku ekranach jednocześnie.

Eizo to firma, która jest znana z monitorów dla profesjonalistów. Tym razem mamy do czynienia z monitorami biurowymi, które mogą także posłużyć w większej grupie do wyświetlania zdjęć w większym formacie.

Monitor FlexScan EV2456 ma rozdzielczość 1920 x 1200, a FlexScan EV2451 1920 x 1080. Obydwa modele mają panele IPS z podświetleniem LED i szerokimi kątami widzenia (178°/178°) i współczynnikiem kontrastu 1000:1. Typowa jasność dla EV2456 to 350 cd/m², natomiast dla EV2451 to 250 cd/m².

Eizo FlexScan

Ekrany nowych modeli otaczają niezwykle cienkie ramki o szerokości 1 mm, tylko dolna część jest nieco szersza i mierzy 4.6 mm. Umieszczono tam elektrostatyczne przełączniki do nawigacji po menu OSD monitora. Monitory są całkowicie płaskie, dzięki czemu w środowiskach wieloekranowych tworzą jednolitą powierzchnię. Nowe monitory posiadają również mocowanie umożliwiające szybkie odłączenie ekranu od stopki i umieszczenie go na dowolnym ramieniu zgodnym ze standardem VESA oraz prosty uchwyt pomagający zapanować nad plątaniną kabli.

Eizo ColorEdge CG2730 i CS2730 — nowe monitory dla fotografów i grafików

Eizo ColorEdge CG2730 i CS2730 mają rozmiar 27 cali i natywną rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Monitory charakteryzują się cieńszą ramką oraz…

Modele FlexScan 
z serii EV wykorzystują hybrydową technologię Eizo eliminującą migotanie, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru. Co więcej, możliwe jest obniżenie jasności monitora do poziomu 1 cd/m², co stanowi poniżej 1% nominalnej wartości. Funkcja ta jest przydatna w miejscach, gdzie monitory pracują w ciemnych pomieszczeniach.

Eizo wykorzystuje wiele autorskich technologii, m.in.: EcoView do obniżenia poboru mocy. Funkcja EcoView Optimizer 2 zmniejsza pobór mocy, redukując jasność podświetlenia i jednocześnie zwiększając kontrast przy wyświetlaniu ciemnych obrazów. Funkcja Auto EcoView automatycznie reguluje jasność ekranu w zależności od oświetlenia otoczenia, w ten sposób nie tylko obniżany jest poziom poboru energii, ale również zmniejszone jest zmęczenie oczu użytkownika.

Dzięki wykorzystaniu tych technologii typowy pobór energii jest na poziomie zaledwie 11W dla EV2456 i 13W dla EV2451. W efekcie, modele te, według europejskiego standardu efektywności energetycznej EU Energy Label, zakwalifikowano do klasy A++.

Wraz z modelami FlexScan EV2456 i FlexScan EV2451 premierę ma autorskie oprogramowanie Eizo o nazwie Screen InStyle. Pozwala ono użytkownikowi dostosować parametry ekranu: określić dobowy cykl zmian jasności 
i temperatury barwowej bieli obrazu oraz parametry zasilania. Ustawienia mogą być zastosowane do wszystkich monitorów w instalacjach wieloekranowych, bez potrzeby dokonywania ręcznych regulacji dla każdego monitora oddzielnie. Aplikacja serwerowa Screen InStyle pozwala administratorom kontrolować ustawienia wszystkich kompatybilnych monitorów z centralnej lokalizacji. Jest to szczególnie przydatne w firmach, które dbają o komfort swoich pracowników i przywiązują wagę do ekologii.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Zeiss 70-200mm f/2.8 i 85mm f/1.8 SSM z bagnetem Sony? Canon EOS 60D - przykładowy film Wiemy już prawie wszystko o Sony Alpha A500 i A850 Błyskawicznie znikająca era Polaroida Pasek Photoshopa w formie mechanicznej klawiatury to gratka dla geeków Kolejne szpiegowskie akcesoria Minoxa Leika z pełnoklatkowa matrycą od... Canona? Oto laureaci Szkoły Mistrzów "Gazety Wyborczej" Pentax 645Z IR - średni format w wersji bez filtra IR Panasonic GH5 - zapowiedz flagowego modelu i nowych obiektywów Pentax 645D - pierwsze zdjęcia udostępnione Astrofotografia dla każdego. Pod warunkiem, że masz kilkanaście tysięcy złotych

Popularne w tym tygodniu:

720 milionów straty. Czy Nikon z tego wyjdzie? Sony FE 35 mm f/1.4 G Master nareszcie jest! Czekaliśmy na niego od lat Obiektywy Sigmy z mocowaniem RF i Z powstaną? To możliwe! Sony zajawia nowy aparat. Co zobaczymy 26 stycznia? Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony Nikon D5600 wychodzi z oferty. Był najlepiej sprzedającą się lustrzanką Canon EOS R5 to najpopularniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec w Japonii Użytkownicy Nikona mają problemy przez Brexit. Na sprzęt poczekają dłużej Fotograficzne ASMR, czyli załóż słuchawki i rozkoszuj się dźwiękiem migawki Nowe obostrzenia w Japonii wpłyną na produkcję Nikona. Canon również zagrożony Czerwone jest szybsze? Poznaj wyjątkową edycję obiektywu TTArtisan 50 mm f/0.95 Irix 45 mm f/1.4 Dragonfly to najjaśniejszy obiektyw do systemu Fujifilm GFX