Najstarszy produkcyjny Nikon na aukcji

Aparat dalmierzowy Nikon 1 z 1948 roku to najstarszy, ocalały produkt japońskiego producenta na świecie. Właśnie trafił na aukcję z ceną wywoławczą prawie 100 000 dolarów.

Nikon 1

Nikon 1

Nikon 1 to pierwszy aparat marki Nikon, który trafił do produkcji w marcu 1948 roku. Pierwszy egzemplarz miał nr seryjny 60922. Aparat wystawiony na aukcji Westlicht ma nr 60924, co oznacza, że jest to trzeci egzemplarz produkcyjny Nikona. Jednym słowem niezła perełka, która może osiągnąć cenę nawet 200 000 dolarów.

Nikon 1
Nikon !

Aparat jest sprzedawany z oryginalnym obiektywem Nikkor-H 2/5cm nr 70811 z dekielkiem, który jest 11 obiektywem produkcyjnym Nikona. Aparat pochodzi ze słynnej kolekcji japońskiego kolekcjonera Tada Sato. Jest w bardzo dobrym stanie, nawet posiada oryginalny mechanizm migawki.

Nikon 1
Nikon 1

Aparat był wyprodukowany w Japonii, która była pod amerykańską okupacją, co potwierdza wygrawerowany napis na dolnej płytce. Razem z aparatem kupujący otrzyma rzadki, oryginalny, skórzany pokrowiec.

87219

Zobacz również: 13 aparatów cyfrowych, które pamięta każdy fotograf

Poniżej można go zobaczyć na filmiku wśród innych kolekcjonerskich aparatów wystawianych na aukcjach Westlicht.

Źródło: Nikon Rumors

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Darmowy RawTherapee 5.6 już jest - szybszy i wygodniejszy niż wcześniej Polak nagrodzony w prestiżowym konkursie za zdjęcie wykonane 135 m pod ziemią w Wieliczce Przychodzi dusza do rozumu to projekt, który pozwala zajrzeć do świata nauki i dostrzec to, czego zazwyczaj nie widzimy Canon otwiera sklep internetowy i platformę biznesową dla fotografów Canon wprowadza C-Log do EOS-a 5D Mark IV, filmowcy będą zachwyceni Przestępca w oku ofiary, czyli jak fotografia może pomóc policji w ujęciu kryminalistów „Sól Ziemi” - do kin wchodzi film o ikonie fotografii Sebastiao Salgado X-Rite dodaje Affinity Photo do swoich narzędzi do kalibracji 17-latek zginął podczas sesji na torach kolejowych Nowe, lepsze, ładniejsze plfoto.com Pracownica agencji reklamowej usłyszała zarzut za wykorzystanie zdjęcia ofiary ZOMO Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Jedenaście w jednym, czyli fotograficzne szaleństwo Szkoły Filmowej [cz. IV]

Popularne w tym tygodniu:

Tak roznosi się koronawirus SARS-CoV-2. Pokazała to ultraczuła kamera Sony: 100 mln dolarów na walkę ze skutkami pandemii. Również dla artystów Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Ilford wstrzymuje produkcję materiałów światłoczułych. Rób zapasy, póki są Razem 2020: Fotografowie pomagają w walce ze skutkami koronawirusa Fujifilm zacznie testy leku na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią