Premiera projektu "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc w 6x7 Leica Gallery

W najnowszym projekcie nagrodzonej w konkursie World Press Photo Ilony Szwarc, autorka sfotografowała swojego sobowtóra - aktorkę wybraną w czasie specjalnego kastingu. Światowa premiera jej cyklu "I am a Woman and I Feast on Memory" już w najbliższy piątek w Warszawie.

Najnowszy projekt Ilony Szwarc "I am a Woman and I Feast on Memory" zabiera nas w drogę przemiany wizerunku artystki, przypominającą kolejne kroki scenicznej charakteryzacji. Wyłania się nietypowe i zarazem oryginalne podejście fotografki do koncepcji portretu i autoportretu. Trzeba tutaj zaznaczyć, najważniejszy element trzech serii fotografii, jakie powstały w ramach projektu. Na zdjęciach widzimy sobowtóra, aktorkę specjalnie wybraną do odegrania roli modelki i artystki jednocześnie. Tym samym Ilona Szwarc znajduje się zarówno przed, jak i za aparatem.

Poprzez manipulację własnym wizerunkiem, przed naszymi oczami dokonuje się seria transformacji twarzy artystki, na której malowane są abstrakcyjne wzory. Jesteśmy świadkami kolejnych stadiów przemiany, krok po kroku. Finał ciągu zdarzeń przedstawionych na zdjęciach w groteskowy sposób odsłania oblicze modelki, po którym pozostaje swego rodzaju maska przywodząca na myśli veraikony.

Wystawa, która jest światową premierą projektu „I am a Woman and I Feast on Memory" odbędzie się w galerii 6×7 Leica Gallery w Warszawie w dniach 29.10 – 11.12.2016. Przy okazji prezentacji kolekcji, Ilona Szwarc własnym nakładem opublikowała zestaw trzech książek fotograficznych, które będzie można nabyć w limitowanej, numerowanej edycji. Więcej informacji znajdziecie na stronie galerii 6×7 Lecia Gallery.

Wystawa "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc

  • Termin: 29.10 — 11.12.2016 r.
  • Wernisaż: 28.10.2016, godz. 19:00
  • Oprowadzanie autorsko-kuratorskie: 29.10.2016 r., godz. 12:00
  • Spotkanie autorskie: 3.11.2016 r., godz. 18:30
  • Lokalizacja: Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, 2. piętro
  • Wstęp wolny
  • Kurator: Rafał Łochowski
  • Współpraca kuratorska: Jakub Śwircz
  • Limitowana edycja 500 numerowanych egzemplarzy 21 x 27 cm, 3 x 32 strony, oprawa miękka, klejona
  • Druk: HP Indigo
  • Projekt graficzny: Michela Povoleri
  • Publikacja do nabycia na stronach: Printed Matter, Family Books, Fundacji Sztuk Wizualnych oraz w Leica Store Warszawa w cenie 180 zł.

 • Ilona Szwarc

  www.ilonaszwarc.com

  Ilona Szwarc, absolwentka Uniwersytetu Yale, w swojej twórczości skupia się na współczesnym, kulturowym odniesieniu do tożsamości kobiet. Jej cykl "American Girls" wyróżniony został prestiżową nagrodą World Press Photo w 2013 roku. Wiele spośród prac artystki było publikowanych w znanych magazynach z całego świata, takich jak „The New York Times Magazine”, „The New Yorker”, „TIME”, „The UK Sunday Times Magazine” czy też „The Telegraph Magazine”. W tym roku Ilona Szwarc dołączyła do grona fotografów promowanych przez[b] muzeum Foam z Amsterdamu.

  Zobacz również: Jak poradzić sobie ze zbyt czerwonym odcieniem skóry na zdjęciach?

  Podziel się:

  Przeczytaj także:

  Ten artykuł ma 1 komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze

  Także w kategorii Wydarzenia:

  Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [listopad 2016] Warsztaty fotografii surrealistycznej i konceptualnej z Larą Zankoul Zapraszamy na słoweńskie warsztaty fotografi krajobrazowej Piotr Nadolski opowie Wam o fotografii aktu już niedługo Dni Otwarte z nowymi obiektywami Samyang AF Opolski Festiwal Fotografii - Daily Vlog #4 Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Spotkania przy kawie z Filipem Springerem Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się Byliśmy na Instameet Canon - inspirującym spotkaniu Instagramowiczów z Wrocławia Uwieczniaj, przechowuj i dziel się Firma Quadralite zaprasza na warsztaty z podstaw fotografii Instameet Canon - zwiedzaj Wrocław i testuj najnowszy sprzęt fotograficzny Firma Olympus zaprasza na interaktywną wystawę Perspective Playground w Kolonii Photokina 2016 - relacja z największych targów sprzętu fotograficznego Startuje szósta edycja warsztatów fotografii podróżniczej Marcina Dobasa Startuje nowa edycja konkursu Nikon Photo Contest na 100-lecie firmy Nikon Rusza 6. edycja TIFF FESTIVAL we Wrocławiu. Zobaczcie co nas czeka Poznaj zwycięskie zdjęcia wyłonione w konkursie Bird Photographer of The Year 2016 Fujifilm zaprasza na warsztaty X-T2 Show w Warszawie Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprezentuje prace Wacława Wantucha - mistrza polskiego aktu Tokina zaprasza na krajobrazowo-owczarskie warsztaty w Pieninach