Zapraszamy na plener fotograficzny Lwów Sentymentalny

Lwów to fantastyczne miejsce do fotografowania. Szczególnie, jeśli pomaga nam w tym historyk, a do dyspozycji mamy obiektywy marki Tokina.

Wraz z serwisem fotowarsztaty.com i firmą Tokina, zapraszamy Was do wzięcia udziału w warsztatach odbywających się w dniach od 2 do 4 grudnia 2016 w historycznym Lwowie. Do dyspozycji uczestników Tokina udostępni bezpłatne wypożyczenie swoich obiektywów.

Organizatorzy przygotowali szczegółowy plan zwiedzania tego wielokulturowego miasta. Uczestnicy odwiedzą miejsca najbardziej znane, ale i te trochę mniej. W programie uwzględniono m. in. trzy katedry, tajemniczą cerkiew wołoską, mistyczne freski Rosena, zaułek ormiański, cmentarz Orląt Lwowskich i inne. Przy okazji, ekipa warsztatowa wybierze się na przejażdżkę lwowskim tramwajem oraz wycieczkę po targach staroci. Przewodnikiem grupy będzie historyk z wykształcenia i zamiłowania, Bogdan Augustyn, który jest także pomysłodawcą, założycielem i pierwszym wokalistą kultowego zespołu punkrockowego KSU.

Warsztaty zostały przewidziane dla osób, które mają już doświadczenie w fotografii. Opanowane podstawy teoretyczne są istotne, ponieważ wyprawa skupi się przede wszystkim na robieniu zdjęć, aby wykorzystać w pełni klimat Lwowa, tym samym zabraknie miejsca na wykłady. Uczestnicy zapoznają się głównie z tematyką street photo z uwzględnieniem architektury urbex oraz zdjęć nocnych. Nadarza się niepowtarzalna okazja doświadczenia wyjątkowej atmosfery fotograficznej w scenerii historycznego miasta Ukrainy. Na czas warsztatów firma Tokina bezpłatnie udostępni do wypożyczenia pełne portfolio swoich obiektywów. Ponadto do dyspozycji zostaną oddane filtry Hoya oraz statywy Triopo.

Koszt uczestnictwa w wyjeździe wynosi 580 zł/os. i obejmuje uczestnictwo w warsztatach, nocleg ze śniadaniem w Polsce (piątek, 02.12), nocleg w hotelu we Lwowie (ze śniadaniem), a także podróż busem na Ukrainę. Na warsztaty obowiązują zapisy oraz kolejność zgłoszeń. Więcej informacji znajdziecie na stronie fotowarsztaty.com

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [listopad 2016] Warsztaty fotografii surrealistycznej i konceptualnej z Larą Zankoul Premiera projektu "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc w 6x7 Leica Gallery Zapraszamy na słoweńskie warsztaty fotografi krajobrazowej Piotr Nadolski opowie Wam o fotografii aktu już niedługo Dni Otwarte z nowymi obiektywami Samyang AF Opolski Festiwal Fotografii - Daily Vlog #4 Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Spotkania przy kawie z Filipem Springerem Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się Byliśmy na Instameet Canon - inspirującym spotkaniu Instagramowiczów z Wrocławia Uwieczniaj, przechowuj i dziel się Firma Quadralite zaprasza na warsztaty z podstaw fotografii Instameet Canon - zwiedzaj Wrocław i testuj najnowszy sprzęt fotograficzny Firma Olympus zaprasza na interaktywną wystawę Perspective Playground w Kolonii Photokina 2016 - relacja z największych targów sprzętu fotograficznego Startuje szósta edycja warsztatów fotografii podróżniczej Marcina Dobasa Startuje nowa edycja konkursu Nikon Photo Contest na 100-lecie firmy Nikon Rusza 6. edycja TIFF FESTIVAL we Wrocławiu. Zobaczcie co nas czeka Poznaj zwycięskie zdjęcia wyłonione w konkursie Bird Photographer of The Year 2016 Fujifilm zaprasza na warsztaty X-T2 Show w Warszawie Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprezentuje prace Wacława Wantucha - mistrza polskiego aktu