Małe GOBO, wielkie efekty. Oto jak zrobić przydatne narzędzie do zdjęć produktowych [zrób to sam]

Wystarczy kilka złotych i kilka minut pracy, aby wykonać praktyczne narzędzie do zdjęć żywności czy produktów, czyli nieduże GOBO.

Potrzebne będą:

  1. Pianka modelarska o wymiarach 50×35 cm
  2. Nożyk do papieru
  3. Odrobina precyzji i zdolności manualnych :)

GOBO to inaczej mówiąc nakładka, dyfuzor, element, który przesłania nam światło w czasie sesji fotograficznej i daje efekt pociętego światła. Czasami chcemy uzyskać efekt równomiernych pasków, innym razem nierównych plam imitujących efekt liści, przez które pada światło. GOBO jest używane przy fotografowaniu portretów, wnętrz, a jego mniejsze wersje także przy zdjęciach produktowych czy żywności. I właśnie tę ostatnią, najprostszą, a zarazem najtańszą wersję, chciałbym Wam pokazać.

Sam używam takiego niedużego GOBO przy sesjach i jestem bardzo zadowolony z efektów. Własnoręcznie wykonana konstrukcja umożliwia uzyskanie indywidualnego efektu dostosowanego do własnych potrzeb. Wycinane kształty mogą być symetryczne, albo postrzępione i nierówne. Powodzenia!

Zobacz więcej artykułów z serii: Zrób to sam

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Color Efex Pro 4 - zestawienie najciekawszych filtrów, które urozmaicą Twoje zdjęcia Gorące piksele na zdjęciach - jak się ich pozbyć? [wideoporadnik] Co to są szumy i cyfrowe ziarno? Przykładowa obróbka zdjęcia typu fashion [wideoporadnik] Efekt „sklepienia” sposobem na ciekawe zdjęcia Ułatw sobie życie i korzystaj z dwóch monitorów w Lightroomie [wideoporadnik] Jak korzystać z funkcji zaznaczania, czyli skuteczne wycinanie w Photoshopie Z lampą w plener - od czego zacząć? [poradnik] Kieszonkowe oświetlenie studyjne + video Frymografia: Trzeba zapłacić Jak wyjąć głowicę z drukarki Canon? Poradnik dla każdego Adobe Lightroom czy Photoshop - który program powinienem wybrać? [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Darmowe kursy Nikona do końca roku. Warto to sprawdzić! Mapy pokazują obostrzenia dt. dronów na całym świecie. Są bardzo przydatne!