Małe GOBO, wielkie efekty. Oto jak zrobić przydatne narzędzie do zdjęć produktowych [zrób to sam]

Wystarczy kilka złotych i kilka minut pracy, aby wykonać praktyczne narzędzie do zdjęć żywności czy produktów, czyli nieduże GOBO.

Potrzebne będą:

  1. Pianka modelarska o wymiarach 50×35 cm
  2. Nożyk do papieru
  3. Odrobina precyzji i zdolności manualnych :)

GOBO to inaczej mówiąc nakładka, dyfuzor, element, który przesłania nam światło w czasie sesji fotograficznej i daje efekt pociętego światła. Czasami chcemy uzyskać efekt równomiernych pasków, innym razem nierównych plam imitujących efekt liści, przez które pada światło. GOBO jest używane przy fotografowaniu portretów, wnętrz, a jego mniejsze wersje także przy zdjęciach produktowych czy żywności. I właśnie tę ostatnią, najprostszą, a zarazem najtańszą wersję, chciałbym Wam pokazać.

Sam używam takiego niedużego GOBO przy sesjach i jestem bardzo zadowolony z efektów. Własnoręcznie wykonana konstrukcja umożliwia uzyskanie indywidualnego efektu dostosowanego do własnych potrzeb. Wycinane kształty mogą być symetryczne, albo postrzępione i nierówne. Powodzenia!

Zobacz więcej artykułów z serii: Zrób to sam

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Efekt flary ? jak pozbyć się niechcianych odbłysków w słoneczne dni? Co to jest spust migawki w aparacie fotograficznym? "Frymografia" - Potwór oddycha Jak zrobić smaczne naleśniki, czyli małe fotograficzne oszustwa Karty pamięci i mnóstwo oznaczeń - jak je rozszyfrować? [wideoporadnik] Kilka znaków, które pokazują, że rozwijasz się fotograficznie Narzędzia korekcji skóry - w Gimpie też się da! [wideoporadnik] Zaczynamy fotografować modelki - co trzeba wiedzieć, żeby nie błądzić? [poradnik] ?Chodź, pomaluj mój świat? ? czyli teoria barw w fotografii Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Co wpływa na finalny wygląd zdjęć noworodków? Lepsze panoramy w Adobe Lightroom i Photoshop? Sprawdzamy jak działa nowa funkcja Boundary Warp