Małe GOBO, wielkie efekty. Oto jak zrobić przydatne narzędzie do zdjęć produktowych [zrób to sam]

Wystarczy kilka złotych i kilka minut pracy, aby wykonać praktyczne narzędzie do zdjęć żywności czy produktów, czyli nieduże GOBO.

Potrzebne będą:

  1. Pianka modelarska o wymiarach 50×35 cm
  2. Nożyk do papieru
  3. Odrobina precyzji i zdolności manualnych :)

GOBO to inaczej mówiąc nakładka, dyfuzor, element, który przesłania nam światło w czasie sesji fotograficznej i daje efekt pociętego światła. Czasami chcemy uzyskać efekt równomiernych pasków, innym razem nierównych plam imitujących efekt liści, przez które pada światło. GOBO jest używane przy fotografowaniu portretów, wnętrz, a jego mniejsze wersje także przy zdjęciach produktowych czy żywności. I właśnie tę ostatnią, najprostszą, a zarazem najtańszą wersję, chciałbym Wam pokazać.

Sam używam takiego niedużego GOBO przy sesjach i jestem bardzo zadowolony z efektów. Własnoręcznie wykonana konstrukcja umożliwia uzyskanie indywidualnego efektu dostosowanego do własnych potrzeb. Wycinane kształty mogą być symetryczne, albo postrzępione i nierówne. Powodzenia!

Zobacz więcej artykułów z serii: Zrób to sam

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? Górny Śląsk górą! Fotografie Arkadiusza Goli [inspiracje] Obiekty inteligentne - dlaczego warto z nich korzystać [wideoporadnik] Pakujemy torbę na urlop, czyli fotograficzne must have na wczasy [poradnik] Praca jako drugi fotograf na ślubie Jak odszyfrować oznaczenia obiektywów: Sony Dyscyplina kadru, czyli jak zrobić "czyste" zdjęcie - cz. II Zatrzymaj ruch, czyli aparat kompaktowy w studio 10 rad, jak uniknąć największych błędów przy fotoreportażu Dla zupełnie początkujących: RAW vs JPG Jak usunąć ludzi ze zdjęcia? 5 porad, dzięki którym zrobisz lepsze zdjęcia smartfonem

Popularne w tym tygodniu:

Nie, nie możesz być fotografem Jak dobrze robić czarno-białe zdjęcia? Jak sprawdzić obiektyw przy zakupie? Kilka prostych sposobów Jak żyć, jako zawodowy fotograf? Jak znaleźć ukrytą kamerkę? 5 błędów w fotografii portretowej, które łatwo naprawić Uważaj na kurierów. Jak dobrze przygotować sprzęt fotograficzny do wysyłki?