Małe GOBO, wielkie efekty. Oto jak zrobić przydatne narzędzie do zdjęć produktowych [zrób to sam]

Wystarczy kilka złotych i kilka minut pracy, aby wykonać praktyczne narzędzie do zdjęć żywności czy produktów, czyli nieduże GOBO.

Potrzebne będą:

  1. Pianka modelarska o wymiarach 50×35 cm
  2. Nożyk do papieru
  3. Odrobina precyzji i zdolności manualnych :)

GOBO to inaczej mówiąc nakładka, dyfuzor, element, który przesłania nam światło w czasie sesji fotograficznej i daje efekt pociętego światła. Czasami chcemy uzyskać efekt równomiernych pasków, innym razem nierównych plam imitujących efekt liści, przez które pada światło. GOBO jest używane przy fotografowaniu portretów, wnętrz, a jego mniejsze wersje także przy zdjęciach produktowych czy żywności. I właśnie tę ostatnią, najprostszą, a zarazem najtańszą wersję, chciałbym Wam pokazać.

Sam używam takiego niedużego GOBO przy sesjach i jestem bardzo zadowolony z efektów. Własnoręcznie wykonana konstrukcja umożliwia uzyskanie indywidualnego efektu dostosowanego do własnych potrzeb. Wycinane kształty mogą być symetryczne, albo postrzępione i nierówne. Powodzenia!

Zobacz więcej artykułów z serii: Zrób to sam

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak zmienić kolor oczu w Photoshopie? Poradnik dla początkujących Fotografia analogowa – jak zacząć? [cz. 1] Wystrzegaj się tych błędów, jako fotograf. Dzięki temu unikniesz problemów! Co to jest i do czego służy filtr polaryzacyjny? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Skąd się bierze wyjątkowość Avedona? Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Ponad 300 kursów Sue Bryce za darmo do końca tygodnia. Nie przegap okazji! Jak wywołać plik RAW? Przygotowanie do retuszu w Photoshopie Fotoreportaż w praktyce część II – selekcja i edycja zdjęć [poradnik] 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o umowie fotografa! Dodawanie nocnych świateł do dziennych zdjęć w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf doskonały, czyli czym jest dobra fotografia