Małe GOBO, wielkie efekty. Oto jak zrobić przydatne narzędzie do zdjęć produktowych [zrób to sam]

Wystarczy kilka złotych i kilka minut pracy, aby wykonać praktyczne narzędzie do zdjęć żywności czy produktów, czyli nieduże GOBO.

Potrzebne będą:

  1. Pianka modelarska o wymiarach 50×35 cm
  2. Nożyk do papieru
  3. Odrobina precyzji i zdolności manualnych :)

GOBO to inaczej mówiąc nakładka, dyfuzor, element, który przesłania nam światło w czasie sesji fotograficznej i daje efekt pociętego światła. Czasami chcemy uzyskać efekt równomiernych pasków, innym razem nierównych plam imitujących efekt liści, przez które pada światło. GOBO jest używane przy fotografowaniu portretów, wnętrz, a jego mniejsze wersje także przy zdjęciach produktowych czy żywności. I właśnie tę ostatnią, najprostszą, a zarazem najtańszą wersję, chciałbym Wam pokazać.

Sam używam takiego niedużego GOBO przy sesjach i jestem bardzo zadowolony z efektów. Własnoręcznie wykonana konstrukcja umożliwia uzyskanie indywidualnego efektu dostosowanego do własnych potrzeb. Wycinane kształty mogą być symetryczne, albo postrzępione i nierówne. Powodzenia!

Zobacz więcej artykułów z serii: Zrób to sam

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co wolno, a czego nie wolno fotografowi w podróży? [poradnik] Wszystko, co chcesz wiedzieć o fotografii ślubnej, ale boisz się zapytać Jaki wybrać statyw fotograficzny? Poradnik dla początkujących: metody na piękne nocne portrety Rysi skandal w Szwecji - dlaczego fotografowie kłamią? Poradnik: jak przerobić zdjęcie, aby wyglądało niczym kadr z filmu Zagraniczne zlecenia fotograficzne – czy to się opłaca? Fotografowanie znaków towarowych – sztuka złotego środka? Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Radzimy, jak uratować nieostre zdjęcia za pomocą Photoshopa Jak fotografować psy, aby pokazać ich prawdziwy charakter? [poradnik] Jak wykonać portret biznesowy? Skuteczne rady i schematy oświetlania [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Jak robić zdjęcia piorunów? Krótko i na temat