Sony znów notuje niższą sprzedaż aparatów. Co przyniesie ten spadek?

Sony opublikowało dane finansowe z drugiego kwartału. Sprzedaż i dochody rok do roku spadły zarówno dla oddziału cyfrowego obrazowania, jak i całej firmy, mimo to Sony zanotowało zysk.

Sony A99 II

Sony A99 II (© KB)

Głównym powodem spadków dochodu firmy Sony rok do roku jest silny jen i szkody, jakie spowodowało trzęsienie ziemi w Kumamoto. Wartość sprzedaży w dziale cyfrowym spadła z 23,1 do 14,9 miliarda jenów. Z czego firma szacuje, że 3 miliardy jenów pochłonęło usuwanie skutków trzęsienia ziemi. Pod względem ilościowym spadek to aż 25,2%. Mimo to Sony zanotowało zyski w drugim kwartale, co może oznaczać, że powoli wychodzi na prostą.

Koncern jest dobrej myśli. Według Sony, sprzedaż w dziale fotograficznym powinna być wyższa, niż wcześniej prognozowano, dzięki szybszej, niż zakładano, odbudowie infrastruktury, dostarczającej części do kamer i aparatów, która ucierpiała po trzęsieniu ziemi w Kumamoto z 2016 roku.

Sony spodziewa się także większych przychodów w związku z większą sprzedażą aparatów premium, na których skupia się już od jakiegoś czasu. Nie od dziś wiadomo, że właśnie na tych aparatach i obiektywach do nich dedykowanych producenci zarabiają najwięcej.

Jednym słowem, w przyszłym roku powinniśmy spodziewać się kolejnych korpusów A7, a może A9. Sony nie zabiło także pełnoklatkowych lustrzanek, wypuszczając A99 II, co ucieszyło i uspokoiło wielu użytkowników. W końcu sprzedaż lustrzanek jest nadal na wyższym poziomie niż bezlusterkowców.

Na naszym rynku Sony jest na drugim miejscu pod względem sprzedaży aparatów, co jest bardzo dobrym wynikiem (dane nieoficjalne). Miejmy nadzieję, że firma nadal będzie produkować ciekawe aparaty, bo cała linia A7 i kolejne jej generacje są godne uwagi. Nie wspominając o bezlusterkowcach z matrycą APS-C, czy ciekawych kompaktach serii RX.

Źródło: Sonyalpharumors

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Warsztaty fotoreportażu „Pociągiem po Ukrainie” z Tokiną Pobito fotoreportera w Kijowie [wideo] Sprawa małpiego selfie w końcu doczekała się rozwiązania. Po dwóch latach zapadł wyrok ACDSee Photo Manager 2009 Huragan Laura uderzył w USA. Oto zdjęcia zdewastowanego Lake Charles Zdjęcie wiecznie zmęczonego zwierzątka hitem sieci. Ludzie się z nim utożsamiają Lightroom 6.13 już do pobrania. Czy to ostatnia aktualizacji pudełkowej wersji? Stowarzyszenia fotograficzne – sposób na ochronę praw fotografów? Wystartowała 4. edycja konkursu Leica Street Photo Interesująca koncepcja fotograficznego samochodu przyszłości z własnym dronem Zdjęcia na Instagramie mają pomóc lokalnym biznesom z Australii Hugo Bernard fotografem na ślubie następcy tronu Anglii?

Popularne w tym tygodniu:

Nie chce "żydostwa i LGBT" w Polsce. Firmy zrywają współpracę z Samuelą Górską Powodzie w Niemczech. Te zdjęcia i filmy pokazują skalę kataklizmu Pożary znów dają o sobie znać. Kamera nagrała, jak ogień zabiera tysiące drzew Podwójne trąby wodne nad Bałtykiem. Niesamowite zjawiska nad polskim morzem Pożary w Turcji. Widok zniszczeń wprawia w osłupienie