Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom"

Kolektyw "Odkrytki" zaprasza na kolejną edycję projektu kultywującego ideę tradycyjnych pocztówek. Tegoroczna część skupia się na dzielnicy Fabryczna miasta Wrocław.

© Odkrytki. Kochanym ciotkom

Grupa "Odkrytki. Kochanym ciotkom" za swój cel przyjęła walkę ze stereotypowym postrzeganiem i prezentowaniem tradycyjnych widokówek. Poprzez zabawę formą pocztówki, kolektyw pragnie wylansować nieznane i ukryte miejsca Wrocławia, które nie otrzymały dotąd szansy zaistnienia. W składzie kolektywu znaleźli się związani z Wrocławiem artyści: Paulina Galanciak, Katarzyna Ramocka oraz Michał Woroniak.

Czwarta edycja pod nazwą "Fabryczna śle" zakłada, podobnie, jak w poprzednich edycjach, stworzenie zestawu unikalnych pocztówek obrazujących spojrzenie mieszkańców na tę dzielnicę. Przy okazji poprzednich edycji projektu udało się stworzyć wyjątkowe pocztówki przedstawiające rejony Krzyków i Psiego Pola. W tym roku do udziału kolektyw zaprosił wrocławskich artystów: Waldemara Zielińskiego i Łukasza Wierzbowskiego.

ul. Zegadłowicza
Ślęza

Ponieważ idea projektu zakłada zaangażowanie mieszkańców, "Odkrytki" zapraszają wszystkich na konkurs fotograficzny. Każdy może wziąć udział i nadesłać fotografie ukazujące najciekawsze miejsca pośród terenów dzielnicy Fabrycznej. W konkursie wyłonionych zostanie 10 fotografii, które następnie zgrupowane zostaną w zestaw 20 unikalnych pocztówek, by na koniec znaleźć się w kolekcji 100 widokówek wieńczących projekt. Udział w konkursie, wraz ze zdjęciami, możecie zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.odkrytki.pl/fabryczna. Po więcej informacji zapraszamy na stronę kolektywu oraz ich fanpage na Facebooku.

Zobacz również: Oto fotografie natury, która nie przestaje zachwycać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [grudzień 2016] Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [listopad 2016] Warsztaty fotografii surrealistycznej i konceptualnej z Larą Zankoul Zapraszamy na plener fotograficzny Lwów Sentymentalny Premiera projektu "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc w 6x7 Leica Gallery Zapraszamy na słoweńskie warsztaty fotografi krajobrazowej Piotr Nadolski opowie Wam o fotografii aktu już niedługo Dni Otwarte z nowymi obiektywami Samyang AF Opolski Festiwal Fotografii - Daily Vlog #4 Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Spotkania przy kawie z Filipem Springerem Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się Byliśmy na Instameet Canon - inspirującym spotkaniu Instagramowiczów z Wrocławia Uwieczniaj, przechowuj i dziel się Firma Quadralite zaprasza na warsztaty z podstaw fotografii Instameet Canon - zwiedzaj Wrocław i testuj najnowszy sprzęt fotograficzny Firma Olympus zaprasza na interaktywną wystawę Perspective Playground w Kolonii Photokina 2016 - relacja z największych targów sprzętu fotograficznego Startuje szósta edycja warsztatów fotografii podróżniczej Marcina Dobasa Startuje nowa edycja konkursu Nikon Photo Contest na 100-lecie firmy Nikon Rusza 6. edycja TIFF FESTIVAL we Wrocławiu. Zobaczcie co nas czeka Poznaj zwycięskie zdjęcia wyłonione w konkursie Bird Photographer of The Year 2016