Pierwszy odcinek Top Photographer za nami. Świetny pomysł czy wielki niewypał?

Różnego rodzaju konkursy talentów stały się niezwykle popularne. Wkroczyły również do naszego fotograficznego świata. Po programie Master of Photography, pojawił się nowy – Top Photographer. Jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu pierwszego odcinka?

Ten program łączy zasady znane z Top Model oraz Top Chefa – fotografowie dostają zadania i mają na ich wykonanie określony czas. Oczywiście najlepsi, oceniani przez jury, zostają nagrodzeni, najgorsi dostają srogą reprymendę i muszą odejść. Show ma łącznie zawierać 5 odcinków, tymczasem pierwszy z nich za nami.

Nigel Barker, fotograf mody i pomysłodawca programu, dał jego członkom 30 minut na wykonanie zadania. Pierwszym z nich była fotografia sportowa. Fotografowie mieli zrobić sesję szermierzowi tak, by ująć go w jak najlepszy sposób. To pierwsze wyzwanie miało na celu również pokazanie stylów, które reprezentuje każdy z uczestników. Do ich dyspozycji było niewielkie studio, wyposażone w tło, lampy błyskowe oraz system wyzwalania.

Podczas półgodzinnej sesji, fotografowie mieli zrobić pełną sesję fotograficzną. Obowiązywał ich zakaz wykorzystania jakiejkolwiek postprodukcji. Każdy z nich był oceniany na podstawie zdjęć, które wyszły bezpośrednio z aparatu. Najważniejsze tutaj są umiejętności ściśle fotograficzne, nie retuszerskie.

Jak to w takich programach bywa – jeden z uczestników musiał „oddać fartucha” i wrócić do domu. Który – przekonajcie się sami. Niedługo na kanale Adorama TV pojawią się kolejne odcinki programu i dowiemy się, kto będzie bliżej zdobycia tytułu najlepszego fotografa.

Szczerze mówiąc – moje uczucia odnośnie samej formuły programu są mieszane. Z jednej strony to ciekawa inicjatywa, która może wyłonić niesamowity talent, z drugiej jednak – poziom programu jest serio niski. Spodziewałem się konkretnych fajerwerków, a spotkało mnie rozczarowanie i oklepane pomysły. Po tym odcinku trzeba stwierdzić jasno – uczestnikom brakuje kreatywności. Mam nadzieję, że kolejne części serii będą bardziej interesujące.

Więcej o programie przeczytacie na stronie internetowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

15 tys. za nienależyte wykonanie sesji ślubnej? Sąd wydał precedensowy wyrok Jest już kolejny trend w fotografii społecznościowej. To shelfie VSCO udostepnia studio kompletnie za darmo 649 złotych rabatu przy zakupie zestawu Fujifilm X-T3 + XF 18-55 oraz XF 55-200 Najpiękniejsze dziewczny, które dotknęły aparatu fotograficznego [galeria] Adobe Photoshop Elements 2018 potrafi otworzyć zamknięte oczy na zdjęciach Co z zamówieniami z nocnej promocji RTV EURO AGD? Znamy stanowisko sklepu "Rytuały Przejścia" Przemysława Pokryckiego na spotkaniu autorskim !ART COME OUT! Miesiąc Fotografii w Krakowie 2016 rozpoczął się pod hasłem „Kryzys? Jaki kryzys?!" RARE, czyli portrety ginących gatunków zwierząt Joela Sartore z NG [wideo] Wojciech Grzędziński wydaje album o Afganistanie. Można wesprzeć jego inicjatywę Sigma udowadnia odporność swoich nowych filtrów

Popularne w tym tygodniu:

NASA wciąż nie wie, dlaczego teleskop Hubble’a utracił dane. Są konsekwencje