Pierwszy odcinek Top Photographer za nami. Świetny pomysł czy wielki niewypał?

Różnego rodzaju konkursy talentów stały się niezwykle popularne. Wkroczyły również do naszego fotograficznego świata. Po programie Master of Photography, pojawił się nowy – Top Photographer. Jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu pierwszego odcinka?

Ten program łączy zasady znane z Top Model oraz Top Chefa – fotografowie dostają zadania i mają na ich wykonanie określony czas. Oczywiście najlepsi, oceniani przez jury, zostają nagrodzeni, najgorsi dostają srogą reprymendę i muszą odejść. Show ma łącznie zawierać 5 odcinków, tymczasem pierwszy z nich za nami.

Nigel Barker, fotograf mody i pomysłodawca programu, dał jego członkom 30 minut na wykonanie zadania. Pierwszym z nich była fotografia sportowa. Fotografowie mieli zrobić sesję szermierzowi tak, by ująć go w jak najlepszy sposób. To pierwsze wyzwanie miało na celu również pokazanie stylów, które reprezentuje każdy z uczestników. Do ich dyspozycji było niewielkie studio, wyposażone w tło, lampy błyskowe oraz system wyzwalania.

Podczas półgodzinnej sesji, fotografowie mieli zrobić pełną sesję fotograficzną. Obowiązywał ich zakaz wykorzystania jakiejkolwiek postprodukcji. Każdy z nich był oceniany na podstawie zdjęć, które wyszły bezpośrednio z aparatu. Najważniejsze tutaj są umiejętności ściśle fotograficzne, nie retuszerskie.

Jak to w takich programach bywa – jeden z uczestników musiał „oddać fartucha” i wrócić do domu. Który – przekonajcie się sami. Niedługo na kanale Adorama TV pojawią się kolejne odcinki programu i dowiemy się, kto będzie bliżej zdobycia tytułu najlepszego fotografa.

Szczerze mówiąc – moje uczucia odnośnie samej formuły programu są mieszane. Z jednej strony to ciekawa inicjatywa, która może wyłonić niesamowity talent, z drugiej jednak – poziom programu jest serio niski. Spodziewałem się konkretnych fajerwerków, a spotkało mnie rozczarowanie i oklepane pomysły. Po tym odcinku trzeba stwierdzić jasno – uczestnikom brakuje kreatywności. Mam nadzieję, że kolejne części serii będą bardziej interesujące.

Więcej o programie przeczytacie na stronie internetowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Polaroid PoGo ? podręczna drukarka zdjęć, pierwsze testy Spotkajmy się w Łodzi. Mamy dla was 30 wejściówek na XIX Targi Film Video Foto Rozradowana drużyna przygniotła fotografa, a ten dalej robił zdjęcia Wybraliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Moje miasto się zieleni"! Najdroższe zdjęcie w Polsce we Wrocławiu. Jest warte 5,8 mln złotych Jak rozpoznać wiek osób na zdjęciach? Zdjęcie z okładki magazynu Time za niecałe 31 dolarów Grzegorz Dembiński przygotowuje album poświęcony uczestnikom Przystanku Woodstock To zdjęcie obiegło internet. Tak wyglądają realia nauczania podczas pandemii koronawirusa Kraków Airport Instameet Spotkanie autorskie z Maciejem Nabrdalikiem Photler to kreator stron internetowych i galerii dla fotografów podróżniczych

Popularne w tym tygodniu:

Instagram pozwala na dodanie "innej" płci do konta. W niektórych krajach nowa opcja Oto prototyp zdjęcia z internetowym certyfikatem prawdziwości. Szczerzej już nie będzie #SOSIndie: Polska Misja Medyczna organizuje aukcję zdjęć. Zbierają na pomoc Indiom