Aplikacja Filmborn zamieni zdjęcia z iPhone'a na analogowe perełki

Program Filmborn, stworzony przez firmą Mastin Labs na platformę iOS, pozwoli przerobić cyfrowe zdjęcia na podobieństwo tradycyjnych filmów.

© Filmborn / Facebook

Użytkownicy Adobe Lightroom i Photoshop mogą kojarzyć firmę Mastin Labs dzięki presetom imitującym wygląd tradycyjnych filmów. Stworzono ustawienia odwzorowujące efekt, jaki uzyskiwano robiąc zdjęcia na negatywach Fuji Pro, Ilford oraz Kodak Portra. Mastin Labs przenosi możliwość używania tych presetów na platformę mobilną iOS, przy pomocy aplikacji Filmborn.


Po zainstalowaniu programu otrzymujemy pełnoprawną aplikację do robienia zdjęć, której siłą napędową jest 9 wariantów imitujących negatywy, po trzy na każdy odwzorowywany film. Do dyspozycji dostaniemy Fuji 160 NS, Fuji 400 H-N, Fuji 400 H-B. Z grupy Ilforda udostępniono HP5, Pan F oraz Delta 3200, natomiast Kodak w postaci Portra 160, Portra 400 i Portra 800. Osobom nie mającym styczności z fotografią analogową nic te oznaczenia nie powiedzą. Uwierzcie, że są to jedne z najbardziej cenionych negatywów, jakich używano profesjonalnie.

Jeśli pojawi się w Was obawa, że nie ogarniecie, jak używać presetów, możecie być spokojni. Aplikację wyposażono przede wszystkim w instrukcję oraz szereg wskazówek, jak i dlaczego wykorzystać konkretne ustawienia. Tym samym aplikacja nabiera w pewnym sensie wartości edukacyjnych. Ponadto, każdy wariant możecie dostosować samodzielnie odpowiednimi suwaczkami. Trzeba też nadmienić, że umożliwiono szybkie i sprawne ustawianie balansu bieli, a nawet ostrzeżenia o przepaleniach podczas robienia zdjęć.

Patrząc na zdjęcia zrobione przy pomocy Filmborn, wraca ciepłe i pozytywne uczucie związane z robieniem zdjęć tradycyjnie. Widać, że technologia została przemyślana i dokładnie opracowana. Aplikację udostępniono w Apple App Store za darmo, więc nie pozostaje nic tylko pobrać i robić zdjęcia. Czy program zagości na urządzeniach z Androidem, na ten moment nie wiadomo.

Zobacz również: Photoshop Mix - recenzja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Ile megapikseli ma ludzkie oko? 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Te zdjęcia przypominają, dlaczego męska moda lat 70. powinna zostać zapomniana Ten Husky utknął na palmie. Komiczne zdjęcie rozpoczęło photoshopową bitwę Steve Burton przywraca człowieczeństwo byłym członkom gangów, usuwając ich tatuaże Konsola Loupedeck pozwoli ci poczuć się jak fotograficzny DJ Właśnie ruszyła promocja "Zima z Tamronem" Było zdjęcie ziemniaka za milion euro, jest i ziemniaczany aparat Wspaniały bokeh i radziecki obiektyw za 40 dolarów – co tu może się nie udać? Złoty DJI Phantom 4 do kupienia za 20 tysięcy funtów Zdjęcie królika w okularach przeciwsłonecznych rozpoczęło photoshopową bitwę narodów Ta opaska makro na smartfona pozwoli Wam fotografować zawsze, kiedy będziecie chcieli Chronos 1.4C - ponad 21 tys. kl./s w kamerze za 2500 dolarów Pasja i niebezpieczeństwo - praca fotografa wojennego z pierwszej ręki Szokująca kampania, pokazująca nastoletnich chłopców w ciąży Dron z panelem LED 1000W daje imponujące świetlne efekty Aparat Ansela Adamsa trafił na aukcję internetową Dzięki tej klawiaturze już nie będziecie musieli uczyć się skrótów z Photoshopa na pamięć 4 fotografom zostało rzucone wyzwanie zrobienia zdjęć do wystawy w 24 godziny. Czy podołali temu zadaniu? 200 szklanych negatywów odnalezionych w wysiedlonym domu Nikon D5500 Cooled - chłodzona lustrzanka do astrofotografii Stylowe puszki na graty w kształcie Leiki M3

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Przypadkiem dostrzegł jelenie na tle idealnej tęczy. Zrobił świetne zdjęcia! Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Kupił XIX-wieczny portret bandyty, warty prawie 7 milionów złotych za bezcen Nowy algorytm NVIDIA skopiuje styl twojego zdjęcia do innego Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia!