Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej

Polski Konkurs Fotografii Sportowej to ogólnopolski plebiscyt skierowany zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich fotografów. Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej popularny.

© Sławomir Kowalski / PKFS 2016

Ogólnopolski konkurs dla fotografów sportowych został skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Celem plebiscytu jest promowanie profesjonalnej fotografii sportowej i tworzenie historii sportu, a także umożliwienie podniesienia kwalifikacji tych, którzy fotografowaniem nie zarabiają na życie. W tym roku ilość zgłoszeń zaskoczyła organizatorów, przesłano ponad 2000 prac na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy mogli wysłać mniej zdjęć w tym roku, ale rozszerzono ilość nagród, jakie można było zdobyć.

Przewodniczącym jury tegorocznej edycji został Jerzy Kleszcz, fotograf Przeglądu Sportowego. Skład jurorski uzupełnili: Paweł Sławski (Przegląd Sportowy, Onet), Andrzej Iwańczuk (Reporter), Kuba Atys (Gazeta Wyborcza), Marcin Bielecki (PAP), Iwona Aleksandrowicz (Miasto Szczecinek).

W kategorii zawodowców tytuł Sportowego Fotografa Roku oraz nagrodę Grand Prix w wysokości 3000 złotych otrzymał Daniel Frymark za zdjęcie zrobione podczas zawodów Chojnicki Boxing Show. Najwyższe wyróżnienie i nagrodę Grand Prix w grupie amatorskiej zdobył Tomasz Kasjaniuk, który zwycięski kadr uchwycił w trakcie halowych mistrzostw polski w lekkiej atletyce.

Zobacz również: Tomasz Lazar opowiada o swojej podróży do Aokigahara - japońskiego lasu samobójców

W obu grupach przyznano także trzy miejsca w dwóch kategoriach: zdjęcie pojedyncze oraz fotoreportaż. Wśród profesjonalistów najlepsze zdjęcie pojedyncze zgłosił Michał Stańczyk, w kategorii amatorskiej wybrano fotografię Konrada Czecha. Najlepsze fotoreportaże należały do Marka Lapisa z grupy zawodowej i Macieja Bednarza wśród amatorów.

Wszyscy nagrodzeni uczestnicy z grupy nieprofesjonalnej oprócz nagród rzeczowych dostali możliwość uczestnictwa w warsztatach fotografii sportowej. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Skandal wokół konkursu fotograficznego Vogue Wystawa Ani Jochymek w ramach Miesiąca Fotografii W skrócie: Chińczycy w Rzeszowie, surrealizm w Słupsku, jazz i Cardiff po zmroku w stolicy 5 Polaków nagrodzonych na World Press Photo 2009 Pierwszy festiwal i konkurs Vimeo Konkurs Corela na retusz "Przed i po" Plotka: Sigma wypuści 9 nowych obiektywów Polski fotoreporter Marcin Suder porwany przez bojowoników w Syrii NPPA: Best of Photojournalism 2012 - Gudzowaty, Kamiński i Nabrdalik znów wyróżnieni! Photoville 2012 - fotograficzna wioska jak kontenerowiec „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [grudzień 2015] Weekend Fotografii w Opolu

Popularne w tym tygodniu:

Tłum turystów we Władysławowie. Burmistrz odpowiada na zdjęcie fotoreportera