Dzięki tej aplikacji nauczycie się fotografowania, siedząc wygodnie w fotelu

Wirtualna rzeczywistość rozwija się coraz bardziej. Firma Canon wykorzystała ten trend i stworzyła aplikację, dzięki której będziecie mogli nauczyć się komponowania obrazu oraz podstawowych zagadnień z jej zakresu. Jeśli chcecie się pobawić najnowszym sprzętem – również będzie na Was tam czekał.

Na wstępie wielkie brawa dla Canona za odwagę. Firma odważyła się zaryzykować i wypuścić aplikację Camera Simulator by Canon Labs przeznaczoną dla gogli Oculus Rift. Dzięki VR-owi będziecie mogli odkryć nowy wymiar nauki fotografowania.

Camera Simulator, jak sama nazwa wskazuje, jest symulatorem aparatu. Przez gogle zobaczycie uproszczony wirtualny świat, który pozwoli Wam od początku nauczyć się tego, na czym polega fotografia. Dzięki zróżnicowanym lokalizacjom oraz poleceniom będziecie mogli nauczyć się, jak pracuje się z aparatem oraz poznać zastosowania różnych obiektywów.

Przejście przez początkowy etap jest banalne. W pierwszym momencie musimy wybrać aparat – załóżmy, że będzie to 1DX albo 5D Mark III, dalej bierzemy szkiełko i lecimy z tematem. Do wyboru mamy 24–105 mm f/4, 50 mm f/1.4 oraz 70–200 f/2.8. Szkoda tylko, że wizjer pokazany w aplikacji nie odpowiada prawdziwemu wizjerowi aparatu.

Aplikacja jest bezpłatna i jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami gogli Oculus Rift – rzućcie na nią okiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Weź udział w Kiermaszu Fotografii na Placu Kasztelańskim Wtyczka do Lightrooma zrobi selekcję zdjęć za ciebie Legendarna Holga zamyka fabrykę. Czy to koniec ery lomografii? W Warszawie powstał pierwszy w Polsce Instax Store Widzieć, nie widząc – historia niewidomego fotografa Teledysk, w którym wokalistka jest "photoshopowana" w trakcie śpiewania Fotografowie w Polsce są oburzeni zwolnieniami fotoreporterów PAP-u. Oto manifest Siła portretu - zdjęcia Stephana Vanfleterena [inspiracja] Www sieci: fotografia 3D Nowy numer kwartalnika Fotografia Nowe, lepsze, ładniejsze plfoto.com Pracownica agencji reklamowej usłyszała zarzut za wykorzystanie zdjęcia ofiary ZOMO

Popularne w tym tygodniu:

Ptaki osierociły tysiące jaj. Wszystko to wina bezmyślnych operatorów dronów