Dzięki tej aplikacji nauczycie się fotografowania, siedząc wygodnie w fotelu

Wirtualna rzeczywistość rozwija się coraz bardziej. Firma Canon wykorzystała ten trend i stworzyła aplikację, dzięki której będziecie mogli nauczyć się komponowania obrazu oraz podstawowych zagadnień z jej zakresu. Jeśli chcecie się pobawić najnowszym sprzętem – również będzie na Was tam czekał.

Na wstępie wielkie brawa dla Canona za odwagę. Firma odważyła się zaryzykować i wypuścić aplikację Camera Simulator by Canon Labs przeznaczoną dla gogli Oculus Rift. Dzięki VR-owi będziecie mogli odkryć nowy wymiar nauki fotografowania.

Camera Simulator, jak sama nazwa wskazuje, jest symulatorem aparatu. Przez gogle zobaczycie uproszczony wirtualny świat, który pozwoli Wam od początku nauczyć się tego, na czym polega fotografia. Dzięki zróżnicowanym lokalizacjom oraz poleceniom będziecie mogli nauczyć się, jak pracuje się z aparatem oraz poznać zastosowania różnych obiektywów.

Przejście przez początkowy etap jest banalne. W pierwszym momencie musimy wybrać aparat – załóżmy, że będzie to 1DX albo 5D Mark III, dalej bierzemy szkiełko i lecimy z tematem. Do wyboru mamy 24–105 mm f/4, 50 mm f/1.4 oraz 70–200 f/2.8. Szkoda tylko, że wizjer pokazany w aplikacji nie odpowiada prawdziwemu wizjerowi aparatu.

Aplikacja jest bezpłatna i jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami gogli Oculus Rift – rzućcie na nią okiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Marcin Falana nowym redaktorem Fotoblogia.pl Czy firma Nikon bezprawnie wykorzystała patenty? Do sądu trafiło oskarżenie Zeissa i ASML Potestuj ACDSee Pro Photo Manager 3 Beta Ukradł iPhone’a i… wrzucił swoje zdjęcie na Instagrama właściciela Bezlusterkowce Fujifilm taniej do końca września Sony: 100 mln dolarów na walkę ze skutkami pandemii. Również dla artystów Legendarny Kodak Ektachrome powraca! Sprzedaż zacznie się w przyszłym roku Adobe Lightroom CC 2015.8 wnosi nową funkcję Reference View oraz wiele innych Pożary w Australii: te zdjęcia przed i po pokazują, jakie straty wyrządził ogień Nowy rekord na aukcji sztuki. Zdjęcie Witkacego sprzedane za 170 tysięcy złotych Nowy algorytm Google ma bezstratnie zmniejszać rozmiar plików zdjęć w sieci o 75% Burze nad Polską. Ponad 1 100 interwencji strażaków [Zobacz zdjęcia i filmy]

Popularne w tym tygodniu:

Fotoreporterzy złapani przez żołnierzy Wojska Polskiego w okolicy Michałowa Nie żyje Mick Rock. Zabrał tajemnice muzyków lat 70. ze sobą Fotografował nagie dzieci. Sąd wydał wyrok za współżycie z nieletnią NASA wciąż nie wie, dlaczego teleskop Hubble’a utracił dane. Są konsekwencje