Dzięki tej aplikacji nauczycie się fotografowania, siedząc wygodnie w fotelu

Wirtualna rzeczywistość rozwija się coraz bardziej. Firma Canon wykorzystała ten trend i stworzyła aplikację, dzięki której będziecie mogli nauczyć się komponowania obrazu oraz podstawowych zagadnień z jej zakresu. Jeśli chcecie się pobawić najnowszym sprzętem – również będzie na Was tam czekał.

Na wstępie wielkie brawa dla Canona za odwagę. Firma odważyła się zaryzykować i wypuścić aplikację Camera Simulator by Canon Labs przeznaczoną dla gogli Oculus Rift. Dzięki VR-owi będziecie mogli odkryć nowy wymiar nauki fotografowania.

Camera Simulator, jak sama nazwa wskazuje, jest symulatorem aparatu. Przez gogle zobaczycie uproszczony wirtualny świat, który pozwoli Wam od początku nauczyć się tego, na czym polega fotografia. Dzięki zróżnicowanym lokalizacjom oraz poleceniom będziecie mogli nauczyć się, jak pracuje się z aparatem oraz poznać zastosowania różnych obiektywów.

Przejście przez początkowy etap jest banalne. W pierwszym momencie musimy wybrać aparat – załóżmy, że będzie to 1DX albo 5D Mark III, dalej bierzemy szkiełko i lecimy z tematem. Do wyboru mamy 24–105 mm f/4, 50 mm f/1.4 oraz 70–200 f/2.8. Szkoda tylko, że wizjer pokazany w aplikacji nie odpowiada prawdziwemu wizjerowi aparatu.

Aplikacja jest bezpłatna i jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami gogli Oculus Rift – rzućcie na nią okiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Lepiej sprawdźcie swoje Leiki! Firma kończy bezpłatną wymianę wadliwych matryc Darmowa terapia RAWów, czyli RawTherapee V2.4 Para młoda chciała, by fotograf zrobił zdjęcia 300 osobom… za darmo! Canon 5D Mark III wysyłany do testerów? Garść plotek DJI Zenmuse Z30 to nowa kamera z 30-krotnym zoomem optycznym przeznaczona do dronów Niedługo zobaczymy nową wersję VSCO na Androida oraz iOS Wisła w obiektywie Marka Kamińskiego na wystawie w Warszawie Jak powstrzymać nowego Lightrooma przed skasowaniem wersji 6? Polak nagrodzony za zdjęcie roku w prestiżowym konkursie Drone Awards 2019 Poznaj cyfrowy świat Sony (CH Arkadia, Warszawa) Kamerka Insta360 Nano sprawi, że iPhone będzie nagrywać filmy 360 stopni Firma Sharp oficjalnie dołącza do systemu Mikro Cztery Trzecie

Popularne w tym tygodniu:

Fotografowie i dziennikarze atakowani przez policję w USA. Są poszkodowani Protesty po śmierci George'a Floyda. Ulice USA płoną Shutterstock zmienia sposób rozliczeń. Fotografowie są wściekli i robią petycję