Dzięki tej aplikacji nauczycie się fotografowania, siedząc wygodnie w fotelu

Wirtualna rzeczywistość rozwija się coraz bardziej. Firma Canon wykorzystała ten trend i stworzyła aplikację, dzięki której będziecie mogli nauczyć się komponowania obrazu oraz podstawowych zagadnień z jej zakresu. Jeśli chcecie się pobawić najnowszym sprzętem – również będzie na Was tam czekał.

Na wstępie wielkie brawa dla Canona za odwagę. Firma odważyła się zaryzykować i wypuścić aplikację Camera Simulator by Canon Labs przeznaczoną dla gogli Oculus Rift. Dzięki VR-owi będziecie mogli odkryć nowy wymiar nauki fotografowania.

Camera Simulator, jak sama nazwa wskazuje, jest symulatorem aparatu. Przez gogle zobaczycie uproszczony wirtualny świat, który pozwoli Wam od początku nauczyć się tego, na czym polega fotografia. Dzięki zróżnicowanym lokalizacjom oraz poleceniom będziecie mogli nauczyć się, jak pracuje się z aparatem oraz poznać zastosowania różnych obiektywów.

Przejście przez początkowy etap jest banalne. W pierwszym momencie musimy wybrać aparat – załóżmy, że będzie to 1DX albo 5D Mark III, dalej bierzemy szkiełko i lecimy z tematem. Do wyboru mamy 24–105 mm f/4, 50 mm f/1.4 oraz 70–200 f/2.8. Szkoda tylko, że wizjer pokazany w aplikacji nie odpowiada prawdziwemu wizjerowi aparatu.

Aplikacja jest bezpłatna i jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami gogli Oculus Rift – rzućcie na nią okiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Fotografowanie sąsiadów przez okno. Dochodowe, ale czy etyczne? „Mam talent” dla fotografów? Czas pokazać na co nas stać! Jest nowy firmware do Canona EOS-1D X - nowe funkcje i drobne poprawki Plotki: kolejny ślad aparatu typu CKWO od Canona Odszedł Sam Nzima - autor legendarnego zdjęcia z upadku apartheidu Wygraj udział w warsztatach z Alexem Masim w Krakowie Marcin Dobas zaprasza na warsztaty fotograficzne w Karkonoszach Wesprzyj projekt Pix.House. Ma powstać serię książek o Polsce Adobe Photoshop Elements 2018 potrafi otworzyć zamknięte oczy na zdjęciach 11 kl./s i wielki bałagan - kulisy sesji Reprezentacji Polski w Rugby Początki fotografii mody Grudniowa aktualizacja Adobe. Lightroom CC ze sztuczną inteligencją i nowymi funkcjami

Popularne w tym tygodniu:

PhotoGIMP, połącz funkcje darmowego GIMP-a i wygląd Photoshopa