Affinity dostępne w wersji beta na Windowsa - oto najważniejsze funkcje programu

Affinty Photo to jeden z ciekawszych programów, który może być alternatywą dla Photoshopa. Dotychczas była dostępna wersja tylko na komputery Mac, jednak od teraz, Affinty Photo w wersji beta mogą się także cieszyć użytkownicy systemu Windows.

Affinty Photo

Affinty Photo

Po raz pierwszy pisaliśmy o Affinty Photo w 2015 roku. Od dziś wersję beta Affinty Photo mogą także zainstalować użytkownicy komputerów z systemem Windows. Ta wersja programu była dopracowywana przez ostatnie miesiące i mimo że nie jest to ostateczny produkt, każdy może go ściągnąć i wypróbować za darmo.

Affinity Photo to rozbudowany program do obróbki zdjęć o bardzo dużych możliwościach. Program jest skierowany do profesjonalistów i oferuje świetną wydajność oraz zaawansowane narzędzia takie, jak frequency separation, maski czy tryby mieszania, które są łatwo dostępne i zaprojektowane pod konkretne zadania. Poza tym Affinty Photo oferuje wsparcie end-to-end CMYK, kolory LAB, 16-bitową obróbkę, profile kolorystyczne ICC oraz obsługę Photoshop PSD i 64-bitowe wsparcie dla wtyczek. Nie wspominając o wywoływaniu plikow RAW.

Affinty Photo

Aplikacja została zaprojektowana specjalnie pod najnowsze komputery, dzięki czemu Affinity Photo ma być dużo wydajniejszy od Photoshopa, który ma 25 lat bagażu. Najnowsza wersja — 1,5, oferuje takie nowe funkcje, jak łączenie HDR-ów, fucus stacking, makro, mapowanie tonów, procesy na wielu zdjęciach oraz edycja zdjęć 360 stopni. Te funkcje będą dostępne na wersję Mac dopiero w przyszłym miesiącu.

Sprawdzamy czy Affinity Photo jest prawdziwą alternatywą dla Photoshopa

Twórcy programu reklamują go jako pierwszą realną alternatywę dla Photoshopa. Czy obietnice te możemy brać na poważnie?

Wersja beta jest darmowa, gotowy program Affinty Photo na Windowsa będzie kosztował 49,99 dolarów, czyli tyle samo, co wersja na Mac.

Affinty Photo
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Nie żyje Charlie Cole. Twórca fotografii "Tank Man" Nieopowiedziane historie Steve'a McCurry'ego, legendarnego fotografa "National Geographic" PictArtia ? fotomozaika online Fujifilm koncentruje się na branży medycznej. Czy to koniec działu fotograficznego? Aktywistka z Indii trafiła do aresztu przez ”niestosowne” zdjęcie Darmowa wymiana akumulatorów dla niektórych posiadaczy Nikona D500 Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Clickfree Traveler, czyli backup zdjęć w podróży Zdjęcie dnia. Dziury po kulach w drzwiach Kapitolu Najnowszy Photoshop CC i Lightroom na Twoim komputerze już za 12,29 euro miesięcznie! Manfrotto Windsor to nowa, elegancka linia toreb fotograficznych Ricoh i JAXA połączyły siły. Efekt to kosmiczne zdjęcia 360