Nikon D3400 - test lustrzanki dla każdego

Ten artykuł ma 7 stron:

Budowa i wykonanie

Nikon D3400 to jedna z mniejszych lustrzanek na rynku. Mimo to nie schowamy jej nawet w dużej kieszeni. Aparat jest dobrze wykonany i daje poczucie solidności na kilka lat. Mimo że korpus jest plastikowy, nie jest gładki, ma delikatną fakturę, która daje dobre wrażenie. Wszystkie elementy są dobrze złożone, a przyciski i tarcze działają z odpowiednim skokiem i są umieszczone pod palcami.

Nikon D3400

Uchwyt jest trochę mały. Mimo to pozwala zaczepić palce, dzięki czemu z obiektywem kitowym mamy bezpieczny, jednak nie najwygodniejszy, uchwyt. Jest on pokryty gumopodobnym tworzywem, podobnie, jak miejsce pod kciuk na tylnej ściance. Z prawej strony korpusu znajdziemy gniazdo karty pamięci, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem — nie musimy zaglądać do gniazda baterii, żeby wymienić kartę.

Nikon D3400

Na tylnej ściance dominuje 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 tys punktów. Mimo że nie oferuje on odchylania, pozwala na oglądanie obrazu pod kątem 170 stopni, co umożliwia wygodną pracę w trybie Live View. Wyświetlany na nim obraz jest bardzo dobrej jakości, jest klarowny, kontrastowy i bogaty w szczegóły. Spokojnie pozwala na manualne ostrzenie w Live View.

Obiektyw kitowy jest rozkładany. Po wciśnięciu przycisku obracamy pierścieniem zooma i gotowe. Aparat informuje nas o złożonym obiektywie i nie pozwala wykonać zdjęcia, co jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla początkujących, którzy nie zawsze wiedzą, co się dzieje z aparatem.

Nikon D3400

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy lustrzanek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Sony A77 II – nowoczesny aparat w klasycznej obudowie i ze starymi błędami [test] Wideotest nowych akcesoriów firmy Peak Design, która uzbierała już ponad 15 mln dolarów na Kickstarterze Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - dobra, stabilizowana portretówa [recenzja] Canon 2000D to maluch, którego da się lubić [test] Canon EOS M3 - bezlusterkowiec z tradycjami lustrzanek [test] Test obiektywu Nikkor AF-S 85mm f/1.8G Laptop dla fotografa - jak sprawdzi się Microsoft Surface Pro 4? Voigtländer VM 50 mm f/1.1 Nokton - bardzo jasna pięćdziesiątka, która kreuje własną rzeczywistość [test] Islandia, ja oraz pojedynek flagowców Fujifilm: X-Pro2 kontra X-T2 Sony FE 16-35 mm f/2.8 GM oraz Sony FE 12-24 mm f/4 G - zdjęcia przykładowe wykonane A9 i pierwsze wrażenia Zabrałem Fujifilm X-E3 w podróż po Europie. Mój subiektywny i praktyczny test Olympus OM-D E-M10 Mark II - dobry krok naprzód [test]