Fotografowanie rowerzysty z błyskiem na... dronie

David Robinson to fotograf specjalizujący się w fotografii sportu i akcji. W swoim ostatnim projekcie postanowił wykorzystać generator błyskowy przymocowany do drona.

© David Robinson

Miniaturyzacja i rozwój technologii pozwala na rozwiązania, o których wcześniej fotografowie mogli co najwyżej pomarzyć. Tak właśnie zaczęła się ta historia — 2,5 roku temu fotograf, David Robinson zobaczył na imprezie Red Bull’s Equipment Pool mocnego drona, który był w stanie unieść ciężką kamerę RED Starlet. David wpadł na pomysł, żeby przymocować do drona nie kamerę, a generator, który pozwoli mu przebić się przez światło dzienne.

Tak powstał zestaw składający się z generatora Elinchrom ELB 400 z główką, który jest zamocowany do drona. Generator z główką waży trochę ponad 1,5 kg.

Ponieważ fotograf sam jest zapalonym rowerzystą, postanowił wykorzystać swój pomysł w fotografii rowerowej. Dzięki zastosowaniu drona z generatorem mógł umieścić źródło światła wyżej niż na jakimkolwiek statywie. Dzięki takiemu zabiegowi łatwiej oddać naturalne oświetlenie. Modelem został Matt Jones, który specjalizuje się w jeździe po górach.

Do komunikacji z lampą wykorzystał system Skyport Plus HS, który umożliwia zdalną zmianę parametrów oraz synchronizację z krótkimi czasami.

Sami oceńcie czy jest to przełomowe osiągnięcie, na pewno jest to ciekawy projekt, który pokazuje, jak można bawić się sprzętem. Sam fotograf ocenił całe przedsięwzięcie jako dość satysfakcjonujące, ale nie wybitne. Od technicznej strony wszystko poszło bardzo dobrze, więc koncepcja się udała. Teraz David zamierza wykorzystać ten pomysł w innych sportach, gdzie efekt może być jeszcze ciekawszy. Wystarczy wyobrazić sobie kilka takich zestawów, które mogą śledzić obiekt i oświetlać go w ruchu.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora. Więcej informacji znajdziecie na stronie Elinchrom.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Lytro kończy z produktami foto i skupia się na wirtualnej rzeczywistości Historia fotografii w 5 minut Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc Mylić się jest rzeczą ludzką. Fotograf pomylił klientów i zrobił zdjęcia zaręczyn innej pary Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf? Angela Merkel i Donald Trump - jedna scena, wiele spojrzeń fotografów Odgrywała scenę z Titanica. Dostała dożywotni zakaz wejścia na pokład Kubki-obiektywy również dla fanów Nikona Czy fotografia żywności kłamie? Najpopularniejsze drzewko na Instagramie zniszczone. Wandale użyli piły Naukowcy mają sposób na lepsze zdjęcia czarnej dziury. To prostsze niż myślisz Filmowanie GoPro w żółwim tempie wcale nie jest takie wolne

Popularne w tym tygodniu:

Ma 97 lat, fotografował II wojnę światową i przeżył zarażenie koronawirusem Zrobił portret swojej dziewczynie. Zdjęcie stało się okładką kampanii WHO 45-gigapikselowe zdjęcie obrazu Rembranta pokazuje dokładnie wszystkie detale Powstało sztuczne oko o rozdzielczości 100 pikseli. Może pomóc leczyć ślepotę Organiczne odbitki na szalce Petriego. Czy algi są światłoczułe? Zwierzęta odkryły, że są nagrywane. Rezultat jest przeuroczy 70 bilionów klatek na sekundę. Ta kamera jest niesamowita! Burze na Jowiszu i pomarańczowa poświata planety na nowych zdjęciach Trudna sytuacja dzieci w Chinach. Te zdjęcia łapią za serce Dron był niebezpiecznie blisko odrzutowców. Film wywołał kontrowersje Holandia: Babcia będzie musiała usunąć zdjęcia wnucząt przez RODO Peak Design przeznacza ponad 200 000 dolarów na walkę z COVID-19