Zakończyła się 7. edycja warsztatów PROFI POST PHOTO, organizowanych przez House of Retouching

Tegoroczna edycja warsztatów postprodukcji fotograficznej, objęła swoim zasięgiem aż cztery polskie miasta. Uczestnicy przez trzy dni ciężko pracowali nad podniesieniem swoich umiejętności manipulacji obrazem.

PROFI POST PHOTO — TOURNÉE stało się sporym wyzwaniem dla organizatorów, Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza. Zanim mogli wyruszyć w drogę, musieli domknąć wszystkie zlecenia, przed drugą połową września 2016.

Obaj panowie stanęli także przed poważną trudnością odpowiedniego przygotowania swoich warsztatów merytorycznie dla bardzo wymagających uczestników. Udało się sprostać przeszkodom i w dobrej atmosferze wymieniono się doświadczeniami i inspiracjami.

„Zawsze cenię sobie możliwość rozwoju, w której jestem stymulowany do stworzenia własnego punktu widzenia na dany temat. Tak było właśnie z House of Retouching. Chłopaki w trakcie 3 intensywnych dni pokazali swoją drogę retuszu od wywołania RAWa, aż po efekt finalny. Szczerze powiem, że w pewnych kwestiach musiałem przebudować swój pogląd na pewne sprawy i ogólne podejście do tematu. Zdaję sobie sprawę z realiów i że w dobie kursów po 200 zł kwota za kurs jest wysoka, ale to co dostałem w zamian doskonale to równoważy. Każda złotówka została dobrze zainwestowana w powiększenie zakresu moich umiejętności. I podsumowując na koniec: było warto! Dziękuję.”

Daniel Koper . jeden z uczestników PROFI POST PHOTO

Na uczestników czekały trzy dni zmagań w cyfrowym świecie postprodukcji. Do dyspozycji mieli wysokiej klasy sprzęt, jak monitory Eizo, tablety Wacom, aparat Phase One XF 100MP i drukarka Epson. Na tego typu spotkaniach ważne jest testowanie sprzętu, ale dla niektórych ważne okazało się także podglądanie, jak tego typu sprzęt należycie wykorzystać.

Nie lada zaskoczeniem dla organizatorów był brak doświadczenia kilku osób, w posługiwaniu się tabletem przy postprodukcji. Fachowcy z House of Retouching nie wyobrażają sobie pracy bez tego narzędzia. Powiedzmy sobie szczerze — retuszowanie za pomocą myszki jest jak praca kostką mydła.

Spotkania warsztatowe zakończyły się w miłej atmosferze, a wszyscy wrócili do domów bogatsi o ogromne doświadczenia. House of Retouching powróciło do codzienności i zaczęło realizować kolejne projekty. Jednym z ostatnich są zdjęcia Benedicta Cumberbatcha i Tildy Swinton wykonane na potrzeby promocji filmu Dr Strange.

Zobacz również: Błyskawiczna selekcja zdjęć wybranych przez klienta w Adobe Lightroom

Jeśli chcecie być na bieżąco z nowościami od House of Retouching lub interesują Was kolejne warsztaty, odwiedźcie koniecznie ich fanpage na Facebooku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Profesjonalne kursy fotografii w zasięgu ręki - fotograficzne piątki z Olympus „Zima w obiektywie". Zgłoś swoje zdjęcia i wygraj NAS do backupu zdjęć Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [grudzień 2016] Wystawa SINGLE SHOT - 30 kadrów najlepszych polskich fotografów w nowej galerii Instytutu Fotografii Fort Gerhard Steidl w rozmowie o Robercie Franku - spotkanie z wydawcą kolekcji "Film Works" TALENT ROKU galerii PIX.HOUSE - Daily Vlog #5 Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej Konkurs Nikon-Walkley Awards 2016, czyli australijski odpowiednik Pulitzera Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom" Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [listopad 2016] Warsztaty fotografii surrealistycznej i konceptualnej z Larą Zankoul Zapraszamy na plener fotograficzny Lwów Sentymentalny Premiera projektu "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc w 6x7 Leica Gallery Zapraszamy na słoweńskie warsztaty fotografi krajobrazowej Piotr Nadolski opowie Wam o fotografii aktu już niedługo Dni Otwarte z nowymi obiektywami Samyang AF Opolski Festiwal Fotografii - Daily Vlog #4 Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Spotkania przy kawie z Filipem Springerem Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się Byliśmy na Instameet Canon - inspirującym spotkaniu Instagramowiczów z Wrocławia Uwieczniaj, przechowuj i dziel się