Metafora i niedopowiedzenia w projekcie Almost Seriously Mai Piotrowskiej i Mariusza Urbańskiego

Pastelowe barwy, minimalistyczna estetyka i nienaganna kompozycja, to elementy charakterystyczne dla prac dwójki młodych artystów z Wrocławia. Już niedługo będziemy świętować ich wielki debiut.

© Maja Piotrowska i Mariusz Urbański

Dwójka młodych twórców — Maja Piotrowska oraz Mariusz Urbański — zrealizowała projekt, którego nie można nazwać typowym. Mają dopiero po 20 lat, lecz ich postrzeganie świata znacząco odbiega od tego, co prezentuje sobą młode pokolenie.

Almost Seriously to projekt, który na pierwszy rzut oka nasuwa pytania, które pozostają bez odpowiedzi. Nie dostaniemy jej od autorów, ponieważ pozostawiają oni nam, odbiorcom, otwarte zakończenie, jak u Umberto Eco. Tylko od naszych doświadczeń i poglądów będzie zależało to, czym staną się dla nas kwiaty połączone z nagością ludzkiego ciała. Wszystko to opatrzone jest subtelną kolorystyką, która dodatkowo uwypukla znaczenie prostych elementów technicznego kadru.

Zgadnij kochanie o czym mówię

Nawet tym
Którzy jej nie kochali
Zabrała najlepsze
Lata

Bohdan Zadura

Motyw nie jest dosłowny, a schowany pod tym, co widzimy. Jego odkrycie może nie być łatwe, jeśli nie zmierzymy się z powstającymi pytaniami. Autorzy mają dla nas małą podpowiedź: Jaka ONA jest? Co NAM dała, a co zabrała?. Poświęćcie chwilę i zmierzcie się z wyzwaniem rzuconym przez Maję Piotrowską oraz Mariusza Urbańskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 listopada o godzinie 12:30 w Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Skwierzyńskiej 1–7 we Wrocławiu. Wstęp jest wolny. Wystawa potrwa do 11 grudnia 2016. Projekt został zrealizowany pod kuratelą Agaty Grzych.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Zakończyła się 7. edycja warsztatów PROFI POST PHOTO, organizowanych przez House of Retouching Profesjonalne kursy fotografii w zasięgu ręki - fotograficzne piątki z Olympus „Zima w obiektywie". Zgłoś swoje zdjęcia i wygraj NAS do backupu zdjęć Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [grudzień 2016] Wystawa SINGLE SHOT - 30 kadrów najlepszych polskich fotografów w nowej galerii Instytutu Fotografii Fort Gerhard Steidl w rozmowie o Robercie Franku - spotkanie z wydawcą kolekcji "Film Works" TALENT ROKU galerii PIX.HOUSE - Daily Vlog #5 Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej Konkurs Nikon-Walkley Awards 2016, czyli australijski odpowiednik Pulitzera Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom" Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [listopad 2016] Warsztaty fotografii surrealistycznej i konceptualnej z Larą Zankoul Zapraszamy na plener fotograficzny Lwów Sentymentalny Premiera projektu "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc w 6x7 Leica Gallery Zapraszamy na słoweńskie warsztaty fotografi krajobrazowej Piotr Nadolski opowie Wam o fotografii aktu już niedługo Dni Otwarte z nowymi obiektywami Samyang AF Opolski Festiwal Fotografii - Daily Vlog #4 Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Spotkania przy kawie z Filipem Springerem Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się Byliśmy na Instameet Canon - inspirującym spotkaniu Instagramowiczów z Wrocławia