Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu

Brytyjski fotograf, Melvin Nicholson, przykuł uwagę międzynarodowego świata fotograficznego swoim magicznym zdjęciem. Zaprezentowana fotografia przywodzi na myśl baśniowy nastrój.

© Melvin Nicholson / www.melvinnicholsonphotography.co.uk

Nicholson wykonał to zdjęcie w okolicach szkockiego Rannoch Moor, podczas przygotowywania warsztatów fotograficznych. Ten rejon jest znany ze swoich niesamowitych widoków, które stworzyła dla nas matka natura. Podczas spaceru Melvin dostrzegł "niemożliwie piękną białą tęczę”, którą udało mu się uchwycić w kadrze.

"Biała tęcza” jest łukiem mgły i jak sama nazwa wskazuje, zjawisko jest możliwe do zaobserwowania w okresie, kiedy występuje mgła. Sprane kolory i rozproszone światło są zasługą dużej wilgotności powietrza, gdzie krople wody rozbijają je na drobne cząsteczki i malowniczo załamują. Im mniejsze są kropelki, tym zjawisko staje się bardziej wyraźne.

Kiedy zobaczyłem to cudowne, odosobnione drzewo, wiedziałem, że musi zostać ujęte w kadrze z łukiem mgły. Świeży śnieg ustawił całą scenę. Było to niemalże magiczne i wiem, że jest to jeden z tych dni, które zapamiętam na długo.

Melvin Nicholson

Zdjęcie "Drzewo w mglistej tęczy” zostało wykonane lustrzanką Canon EOS 5Ds z obiektywem Canon EF 16–35 mm f/4 L na ogniskowej 16 mm, przysłonie f/8, czasie równym 1/1000 s oraz czułości ISO 100.

Więcej zdjęć Melvina znajdziecie na jego stronie internetowej oraz Facebooku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Ile megapikseli ma ludzkie oko? Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Te zdjęcia przypominają, dlaczego męska moda lat 70. powinna zostać zapomniana Najstarszy aparat dalmierzowy Nikon One sprzedany za 380 tysięcy euro Fotografowanie rowerzysty z błyskiem na... dronie Sir Elton John jest posiadaczem najwspanialszej prywatnej kolekcji fotografii na świecie 500px Business, czyli zdjęcia na żądanie. Nowa możliwość do zarabiania na fotografii Fotograf przygotował się do wykonania zdjęcia Superksiężyca aż 4 lata. Teraz fotografią zainteresowała się NASA Oto animowana historia aparatów – od początku XX wieku do dziś Aparaty bez obiektywów - Hitachi już pracuje nad taką technologią AirSelfie to malutki, kieszonkowy dron, dzięki któremu poznacie nową perspektywę robienia selfie Czy zgadniecie, co to za rzeczy, po ich zdjęciach makro? Podstawy fotografii według marynarki wojennej USA z 1948 roku Nowy algorytm Adobe pozwoli podmienić niebo jednym kliknięciem Czy można wodą przeciąć aparat na pół? Zobaczcie sami Canon EOS 6D Mark II - wszystko, co do tej pory wiemy o nowej lustrzance Aplikacja Filmborn zamieni zdjęcia z iPhone'a na analogowe perełki Ten Husky utknął na palmie. Komiczne zdjęcie rozpoczęło photoshopową bitwę Steve Burton przywraca człowieczeństwo byłym członkom gangów, usuwając ich tatuaże Konsola Loupedeck pozwoli ci poczuć się jak fotograficzny DJ Właśnie ruszyła promocja "Zima z Tamronem" Było zdjęcie ziemniaka za milion euro, jest i ziemniaczany aparat

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie