Zbieranie 10 tys. plastikowych butelek, czyli nietypowa sejsa Benjamina Von Wonga

Zanim zaczniemy realizować naszą wymarzoną sesję zdjęciową, musimy się do niej rzetelnie przygotować. Jeden z najbardziej znanych fotografów kreatywnych, Benjamin Von Wong, zdradza kilka swoich sekretów i pokazuje, na co warto zwrócić uwagę.

Jeśli śledzicie na bieżąco fotograficzne media, istnieje prawdopodobieństwo, że nazwisko Benjamina Von Wonga obiło się Wam o uszy. Ten fotograf uwielbia się dzielić swoją wiedza oraz pokazywać, jak osiągnął konkretne efekty.

W swojej pracy Von Wong koncentruje się na zagadnieniach związanych z ochroną środowiska. W jednym z najnowszych filmików pokazuje, jak przygotowuje się do sesji, nie zapominając przy tym o swojej misji jako fotografa i zwraca uwagę na degradację przyrody.

By zrealizować swój kreatywny pomysł, Benjamin postanowił zebrać ponad 10 tysięcy plastikowych butelek i ułożyć z nich odpowiednią kompozycję. Zwróćcie uwagę na to, jak istotne dla tego projektu jest nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi. Von Wong nie widzi problemu odnośnie zwrócenia się o pomoc. Przedstawiając swoją ideę i nagłaśniając ją w odpowiedni sposób, każdy z nas jest w stanie zainteresować projektem osoby, które mogą znacznie ułatwić jego powstanie.

Benjamin Von Wong zwrócił się w kierunku mediów społecznościowych, gdzie jego znajomi zaczęli udostępniać jego prośby, dzięki czemu realizacja projektu poszła o krok dalej. Na pewno każdemu z Was chodziło po głowie jakieś przedsięwzięcie i zastanawialiście się niejednokrotnie, jak zrobić coś, by powołać dany pomysł do życia. Pieniądze mogą być przeszkodą, ale pamiętajcie, że dzięki wierze w powodzenie oraz słuszność swojej idei, możecie zainteresować nią inne osoby, które z chęcią wesprą Waszą inicjatywę.

Von Wong poinformował, że niebawem podzieli się kolejną częścią przygotowań sesji i omówi kwestie samej realizacji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Timelapse nocnego nieba pokazuje jak dużym problemem jest zanieczyszczenie światłem Jak zrobić ze swojego pokoju ogromny aparat otworkowy? [wideo] Fotografie dokumentujące 10 lat życia Andego Warhola dostępne w internecie Jak sprawdził się dron DJI Mavic Pro na norweskim fiordzie? Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Kolejny projekt Pokochaj Fotografię: Uliczne Atelier Oto kodkod, czyli najmniejszy dziki kot na półkuli zachodniej 200 szklanych negatywów odnalezionych w wysiedlonym domu Od kalotypii do druku natychmiastowego - krótka historia utrwalania fotografii Autor zdjęcia sprzedanego za milion euro powraca w akcji charytatywnej Jedna modelka sfotografowana trzema starymi obiektywami. Który portret wam się bardziej podoba? Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu

Popularne w tym tygodniu:

Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów Ogromna odwaga na nagraniu. Kobieta broniła swoje psy przed niedźwiedziem Nurkujesz i widzisz to. Co robisz? Te zdjęcia przerażają Ekstremalnie zużyte przedmioty na zdjęciach. Czas nie był dla nich łaskawy Podwójne zaćmienie Słońca. Taki widok można było zobaczyć nad Polską Nagroda Pulitzera. Wyróżnienie dla 18-latki, która wyciągnęła telefon z kieszeni Ujął UFO na filmie. Wierzysz, że to obca cywilizacja? Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz