Artyści zrzeszyli się we Wrocławiu, tworząc kalendarz charytatywny dla potrzebujących zwierząt

Fotografia to nie tylko sposób zarabianie pieniędzy dla siebie, ale również świetny sposób wsparcia inicjatyw charytatywnych. Trzech artystów – Oskar Podolski, Karol Imiałkowski oraz Bartek Sadowski – połączyło siły we Wrocławiu, by pomóc Fundacji Dwa Plus Cztery stworzyć niesamowite dzieło. Celem jest pomoc potrzebującym zwierzętom.

Fundacja Dwa Plus Cztery co roku wydaje kalendarz, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym zwierzętom, znajdującym się pod opieką organizacji. Bohaterami edycji na rok 2017 są psy odebrane podczas interwencji fundacji. Te zwierzęta przeżyły prawdziwe piekło, a dochód z tegorocznego kalendarza ma zapewnić środki na ich dalsze leczenie, kolejne interwencje oraz socjalizację psów.

W tym roku Fundacja Dwa Plus Cztery zwróciła się do Kasi Gardiasz z prośbą o ogarnięcie kalendarza. Bardzo szybko zaangażowała się ona w cały proces, ale wiedziała, że pójście na skróty nie wchodzi w grę. Kasia zaprosiła do wzięcia udziału w projekcie trzech artystów – Oskara Podolskiego, Karola Imiałkowskiego oraz Bartka Sadowskiego.

Kalendarz jest inicjatywą w pełni charytatywną i nikt z zaangażowanych osób nie wziął dla siebie ani złotówki. Organizatorzy pokrywali wszystko z własnej kieszeni oraz szukali sponsorów chętnych do pomocy. W kwestię druku zaangażowała się drukarnia Drukomat.pl. Stworzyła ona również niektóre z cyferek potrzebnych w scenografii.

Za scenografię odpowiadają Oskar i Karol, którzy podeszli do tematu bardzo ambitnie. Zaprojektowali cyfry oznaczające miesiące z najróżniejszych przedmiotów, wśród które zostały wkomponowane psiaki. Po przygotowaniu całego planu zdjęciowego do akcji wkroczył Bartek, który sfotografował zwierzęta.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

W sesji brał udział również behawiorysta, który dbał o komfortowe samopoczucie psów. Podczas zdjęć nie brakowało łez, ale również uśmiechów, które napędzały dodatkowo całą ekipę do pracy.

Kalendarz będzie można kupić od 9 grudnia na stronach internetowych Decobazaar oraz Drukomat, na fanpage Funcacji Dwa Plus Cztery oraz w wybranych wrocławskich restauracjach i kawiarniach. Jego cena wynosi 50 złotych.

Sylwetki artystów:

Bartek Sadowski
Od ponad 15 lat pracuje jako fotograf, zaczynał jako fotoreporter, obecnie jest pochłonięty fotografią sesyjną, tak portretową jak i komercyjną. Jego zdjęcia są publikowane w: Newsweek, Wprost, Forbes, le Monde, Kids Magzine, Bloomberg News. Nagradzany w konkursach fotografii prasowej (BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo), laureat pierwszej nagrody w konkursie National Geographic, został doceniony w konkursie Sony World Photography Awards, a kampanie z jego zdjęciami były wyróżniane w takich konkursach jak Kreatury czy Golden Arrow.

Oskar Podolski (OESU)
Projektant grafik, typograf, projektant ubrań, artysta wizualny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autor takich rebrandingów jak Heyah (główna nagroda Klubu Twórców Reklamy w kategorii ID) oraz Interia. Współpracował m.in. z Levi’s, Adidas, Diverse, TVN, HBO, T-Mobile.

Karol Imiałkowski
Projektant graficzny oraz project manager i brand manager. W każdej z tych ról czuje się dobrze i każda go na swój sposób definiuje. Realizuje projekty z zakresu komunikacji wizualnej, brandingu oraz webdesignu. Współwłaściciel studia Many Colors. Obecnie z Oskarem Podolskim współtworzy studio 247®.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Obiektywy premium Samyang XP 85 mm f/1.2 oraz Samyang XP 14 mm f/2.4 dostępne już od grudnia Stylowy statyw dla miłośników estetyki retro Corel AfterShot 3 zupełnie za darmo! RNI Colibri na iOSa, nada waszym zdjęciom estetyki slajdów Kai Wong, prezenter najpopularniejszego YouTube’owego kanału o fotografii, odchodzi z DigitalRev VLC i wideo 360? Tego się nie spodziewaliśmy Zmarł David Hamilton - kontrowersyjny brytyjski fotograf znany z fotografii nagich dziewcząt Pixelmator, czyli alternatywa dla Photoshopa, przeceniony o połowę Jak Sony A99 II radzi sobie w ciemnościach? Pierwsze testy już w Sieci Film Objektiv to raj dla miłośników fotografii tradycyjnej Filmy na żywo oraz znikające zdjęcia i prywatne filmy to nowe funkcjonalności Instagrama Zwróciłeś swojego drona GoPro Karma? Dostaniesz darmową kamerkę GoPro Hero 5 Manfrotto Windsor to nowa, elegancka linia toreb fotograficznych Nadchodzi jasna portretówka Canona ze stabilizacją Kup Instaxa, leć do Oslo – ruszył świąteczny konkurs Fujifilm MiNT SLR670-S Noir to prawdziwa gratka dla miłośników polaroidów PhotoScan to nowa aplikacja Google, która sprawia, że cyfryzacja odbitek jest dziecinnie prosta Nowy rekord na aukcji sztuki. Zdjęcie Witkacego sprzedane za 170 tysięcy złotych Apple wydaje pamiątkowy album, pokazujący historię 20 lat ewolucji wzornictwa Seagate Backup Plus Portable 5TB - największy mały dysk na świecie Nowa linia plecaków T.A.N. od firmy Mountainsmith Co zrobić, kiedy ktoś śledzi Cię, śledzi i odtwarza każde zdjęcie, jakie zrobisz? Affinity dostępne w wersji beta na Windowsa - oto najważniejsze funkcje programu

Popularne w tym tygodniu:

"Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - zostałem nowym redaktorem prowadzącym portal WP Fotoblogia Blindtouch - pierwszy na świecie aparat dla niewidomych stworzony przez Polaków Witold Gadowski na tle zdjęcia stockowego na okładce ”Sieci”. Fotoreporterzy komentują Czy w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona znajdzie się nowy bagnet? Czy Canon wypuści wreszcie profesjonalnego bezlusterkowca? Prezenterzy "Tam Gdzie Stało LOMO" wybrali najlepsze zdjęcia roku 2017 Mario Testino i Bruce Weber mają zakaz publikowania w Vogue. Pojawiły się zarzuty przeciwko fotografom DJI zapowiada składanego drona, najprawdopodobniej następcę Mavica Pro Aktualizacja oprogramowania do Sony A9 sprawia, że autofokus jest jeszcze lepszy Na nasz rynek wchodzą wkłady Instax Wide Monochrome Śmieszki heheszki