Leica 6x7 Gallery Warszawa prezentuje wystawę Piotra Zbierskiego "Push the Sky Away"

Najnowsza wystawa Piotra Zbierskiego jest zamknięciem pewnego okresu w twórczości artysty. Wraz z poprzednimi projektami fotografa, tworzy jedną całość - swego rodzaju tryptyk. Na wystawie odbędzie się także premiera albumu "Push the Sky Away", zawierającego obszerny zbiór fotografii artysty.

© Piotr Zbierski

15 grudnia 2016 w warszawskiej galerii Leica 6×7 Gallery Warszawa rozpocznie się wystawa reprezentująca 10 lat twórczości fotografa Piotra Zbierskiego. Pośród wystawianych prac znalazły się zdjęcia z trzech różnych projektów artysty. Najnowszy cykl nosi nazwę "Stones Were Lost from the Base", a uzupełniają go zrealizowane wcześniej "Dream of White Elephants" i "Love has to be Reinvented".

W swojej twórczości Piotr Zbierski skupia się na kontakcie fotografowanych przez siebie miejsc i osób, z przeszłością. To, co istnieje i funkcjonuje teraz, nie zawsze takie było. Przebyta została określona droga, której efekty widzimy dopiero w momencie zrobienia zdjęcia. Chodzi przede wszystkim o pokazanie struktury świata, a niekoniecznie mówienie, jaki jest. Prace Piotra Zbierskiego w charakterystyczny sposób realizują jego wizję. Często zamazane i poruszone, w dużej mierze niedoskonałe z technicznego punktu widzenia.

Kluczowym punktem wystawy jest najnowszy projekt "Stones Were Lost from the Base". Obrazy zawarte na zdjęciach przekazują jak najmniej informacji, aby pozostało tylko to, co trwałe i aby zatarły się przemijające stany rzeczy. Twórca chce dotrzeć do korzeni ludzkości, odnaleźć źródło będące łącznikiem ludzkich emocji.

Przy okazji wystawy, która potrwa do końca stycznia 2017, zorganizowano premierę książki "Push the Sky Away". Publikacja zawiera prawie sto pięćdziesiąt zdjęć oraz została opatrzona tekstem prof. Eleonory Jedlińskiej i wierszem autorstwa Patti Smith, którego inspiracją są zdjęcia Piotra Zbierskiego.

Wystawa Push the Sky Away

Termin: 16.12.2016 – 29.01.2017 r.
Wernisaż: 15.12.2016, godz. 19:00

Kurator: Józef Robakowski

Lokalizacja:
Leica 6×7 Gallery Warszawa
ul. Mysia 3, 2. piętro

Wstęp wolny

Książka Push the Sky Away
21 x 28 cm, 260 stron, oprawa twarda
Projekt graficzny: Bartłomiej Talaga i Piotr Zbierski

Do nabycia w Leica 6×7 Gallery Warszawa oraz on-line: www.leicastore.pl. Cena: 150 PLN

Partnerzy projektu:
Hahnemühle, Panta, Impossible Project, Instytut Adama Mickiewicza

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Metafora i niedopowiedzenia w projekcie Almost Seriously Mai Piotrowskiej i Mariusza Urbańskiego Zakończyła się 7. edycja warsztatów PROFI POST PHOTO, organizowanych przez House of Retouching Profesjonalne kursy fotografii w zasięgu ręki - fotograficzne piątki z Olympus „Zima w obiektywie". Zgłoś swoje zdjęcia i wygraj NAS do backupu zdjęć Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [grudzień 2016] Wystawa SINGLE SHOT - 30 kadrów najlepszych polskich fotografów w nowej galerii Instytutu Fotografii Fort Gerhard Steidl w rozmowie o Robercie Franku - spotkanie z wydawcą kolekcji "Film Works" TALENT ROKU galerii PIX.HOUSE - Daily Vlog #5 Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej Konkurs Nikon-Walkley Awards 2016, czyli australijski odpowiednik Pulitzera Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom" Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [listopad 2016] Warsztaty fotografii surrealistycznej i konceptualnej z Larą Zankoul Zapraszamy na plener fotograficzny Lwów Sentymentalny Premiera projektu "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc w 6x7 Leica Gallery Zapraszamy na słoweńskie warsztaty fotografi krajobrazowej Piotr Nadolski opowie Wam o fotografii aktu już niedługo Dni Otwarte z nowymi obiektywami Samyang AF Opolski Festiwal Fotografii - Daily Vlog #4 Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Spotkania przy kawie z Filipem Springerem Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się