DigitalRev się rozpada – Lok odchodzi z redakcji

Najbardziej znany vlog fotograficzny chyli się ku upadkowi. Właściwie można powiedzieć, że upadł, bo czym jest program bez rozpoznawalnych prowadzących. Tuż po odejściu Kaia, Lok Cheung ogłosił zakończenie współpracy z DigitalRev.

DigitalRev to najbardziej znany podcast fotograficzny na świecie. Dzięki prowadzącemu – Kaiowi Wongowi oraz kamerzyście, Lokowi Cheungowi, program zdobył niesamowitą popularność. Panowie w zabawny sposób prezentowali nowości sprzętowe oraz pokazywali interesujące sposoby na zabicie fotograficznej nudy.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy się z charakterystycznym prowadzącym – Kaiem. Tym razem redakcję opuścił drugi, rozpoznawalny prezenter i kamerzysta – Lok Cheung, znany ze swojej niezdarności oraz niesamowitej umiejętności utrzymania stabilnego obrazu z ręki.

Odejście jest naprawdę, naprawdę trudne. Po tym, gdy Kai opuścił redakcję nie było sprzeczek, kłótni, krzyków… Przede wszystkim kochałem robienie filmów dla DRTV. To było coś więcej niż zwykła praca

Lok Cheung

Lok jest wdzięczny DigitalRev za umożliwienie mu nagrywania „głupich filmików” oraz wolność twórczą. Życzy on również dużo szczęścia swoim dawnym współpracownikom i wierzy, że dadzą radę bez niego. Kamerzysta prosi również miłośników kanału o wyrozumiałość, zwraca uwagę na to, że zmiany nie będą łatwe i prosi o dalsze wspieranie działalności redakcji.


Wielu fanów zakłada, że Lok połączy siły z Kaiem przy kręceniu nowych rzeczy, co jest bardzo możliwe, aczkolwiek jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone. Tych dwóch miłośników fotografii to duet idealny – są zabawni oraz dbają o treść wysokiej jakości. Lok wspomina, że nie zniknie z YouTube.

Odejście dwóch charakterystycznych osób będzie dla DigitalRev twardym orzechem do zgryzienia. Wyobraźcie sobie, co stałoby się z TopGear, gdybyśmy na stałe pożegnali Hammonda, Maya i Clarksona – program straciłby to, za co kochają go widzowie. To właśnie dzieje się z DRTV. Mimo wszystko mam nadzieję, że redakcja stanie na nogi, a Kai i Lok stworzą razem coś nowego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Arnold Odermatt - fotograf z drogówki PROT ogłosiła konkurs fotograficzny sygnowany National Geographic. Ze zdjęć uczestników stworzyła bank zdjęć Jak działa wspieranie Photoshopa przez iPada? [wideo] Canon Europe ogłosił finalistów konkursu na ikoniczne zdjęcie. Polak wśród laureatów Spirala zadłużenia - jak wyjść z problemów finansowych NASA udostępniła za darmo prawie 3 miliony zdjęć z kosmosu Tryb Photobooth w Google Pixel 3 sam wybierze najlepszy moment na selfie Technika naturalnych ramek okiem fotografów Reutersa Fujifilm wycofuje kolejne tradycyjne materiały światłoczułe Bill Cunningham, wybitny fotograf mody ulicznej, odszedł w wieku 87 lat Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii Specjalna oferta firmy Phottix, lampy Indra 360 lub Indra 500 z wyzwalaczem Odin w zestawie

Popularne w tym tygodniu:

NASA wciąż nie wie, dlaczego teleskop Hubble’a utracił dane. Są konsekwencje