Gimbal GoPro Karma Grip dostępny oddzielnie

Gimbal GoPro Karma Grip został zaprezentowany jako część zestawu z dronem Karma. Niestety, dron nie był do końca dopracowany i GoPro musiał wycofać go z rynku, w związku z problemami z zasilaniem. Teraz firma wypuściła stabilizator Karma Grip jako oddzielny produkt.

Stabilizator GoPro Karma Grip jest kompatybilny z kamerką GoPro Hero 5, żeby zastosować modele Hero 4 Black i Silver trzeba zastosować dodatkowy adapter. Poza tym mamy do czynienia ze znanym już rozwiązaniem — zmotoryzowany gimbal, czyli trzyosiowy stabilizator, który działa podobnie do profesjonalych urządzeń steadycam.

GoPro Karma Grip

Takie rozwiązanie przydaje się przy filmowaniu na spacerze czy podczas innych aktywności, jak jazda na rowerze, kajaku, nartach itd. Sprawdza się to dużo lepiej w roli stabilizacji niż standardowa, elektroniczna stabilizacja w aparatach i kamerach.

GoPro Karma Grip

Kamerka może być ładowana i podłączona do komputera w celu transferu filmów i zdjęć, nawet jak jest przymocowana do stabilizatora. Poza tym gimbal możemy zamocować na pasie piersiowym do plecaka czy kasku itp.

Gimbal GoPro Karma będzie dostępny w cenie 300 dolarów. Pytanie tylko czy nie jest za późno, tego typu produkty już są na rynku, chociażby od firmy DJI. Możemy na nich zamocować nawet smartfony jak na DJI Omo Mobile i różne kamerki DJI.

GoPro Karma Grip

GoPro nie przeżywa w ostatnim czasie najlepszego okresu. Zaczęło się około rok temu, gdy firma zwolniła 7 proc. swoich pracowników. Innowacyjnym produktem, który miał wyciągnąć firmę z kłopotów miał być składany dron Karma, który zaliczył jednak dużą wpadkę z zasilaniem już po premierze. Firma starała się poprawić swój wizerunek rozdając darmowe kamerki Hero 5 za zwrot wadliwego drona (2500 sztuk).

DJI Osmo+ - test poręcznego stabilizatora do filmowania w 4K

DJI Osmo+ to poręczny stabilizator wyposażony w kamerę 4K z zoomem i łączący się ze smartfonem. Z jego pomocą nagramy ujęcia dotychczas dostępne…

Teraz GoPro stara się ratować swoją sytuację, wypuszczając GoPro Karma Grip jako oddzielny produkt. Czas pokaże czy to dobre rozwiązanie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Sigma 70-200 mm f/2.8 Sport ma pojawić się jeszcze w tym roku Olympus E-3 ze złotą nagrodą DIWA Nadav Kander rozgrzał publikę tak, że zawyła syrena. Byliśmy na SWPA 2019 Nowy adapter Metabones Speed Booster redukuje cropa przy nagrywaniu 4K w EOS-ie R Podrasuj sobie Nikona Leica TL - obiecuje szybszy autofokus, nową wersję kolorystyczną i niższą cenę Czerwone jest szybsze? Poznaj wyjątkową edycję obiektywu TTArtisan 50 mm f/0.95 Polaroid poszedł pod młotek Sensor 100 razy czulszy niż CCD i CMOS Nowy system podźwignie Olympusa po licznych ciosach? Wybierz się z nami na spacer po Paryżu [wideo] Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony

Popularne w tym tygodniu:

Kosztował 2,3 miliona złotych! Właśnie sprzedano najdroższy obiektyw świata Nikon Z9 na nowym zwiastunie. Upał nie przeszkodzi mu w nagrywaniu 8K? Canon może wycofać niektóre produkty. Brakuje im podzespołów Wyciek z Nikona. Te dwa obiektywy zrobiłyby furorę Sony wprowadza nowy obiektyw: FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS II ma być szczytem doskonałości Canon RF 5.2 mm f/2.8L Dual Fisheye to specjalny podwójny obiektyw do VR Nikon Z9 nadchodzi. Pojawił się pierwszy zwiastun, który pokazuje ciekawą funkcję