Zaznaczanie nieostrości w Adobe Photoshop CC 2014 - jak sprawdza się nowe narzędzie? [wideoporadnik]

Do nowości od Adobe zawsze podchodzę z dystansem. Często zdarza się tak, że działają tylko na filmach promocyjnych, a możliwości ich użycia przy naszych zdjęciach są mocno ograniczone. Jedną z takich nowości w Photoshop CC 2014 jest narzędzie zaznaczenia nieostrości. Sprawdzam czy funkcja ta działa naprawdę dobrze.

Nowa funkcja maski ostrości w Photoshop CC 2014 działa całkiem nieźle, musimy jednak pamiętać, że możemy ją wykorzystać tylko przy niektórych zdjęciach. Na pewno nie poradzi sobie w ujęciach, gdzie wycinany obiekt przechodzi w nieostrość.

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej poradzi sobie ze zdjęciami zrobionymi teleobiektywem, gdzie pierwszy plan jest w 100 procentach ostry, a tło wyraźnie nieostre. Więcej informacji znajdziecie oczywiście w filmie poniżej Czekam na opisy Waszych spostrzeżeń na temat działania tego narzędzia.

Zobacz również: Jak poradzić sobie ze zbyt czerwonym odcieniem skóry na zdjęciach?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Jak cię widzą, tak cię piszą - przegląd szablonów Wordpress na portfolio fotografa Mój przepis na zdjęcie - papuga Włączamy lampy i robimy zdjęcia! Kilka sposobów na oświetlenie portretowe w studio 7 niedrogich obiektywów, które warto mieć Idealny aparat na wyjazd. Subiektywnie o sprzęcie po powrocie z Dubaju Kompletujemy sprzęt studyjny - od czego zacząć, żeby nie stracić fortuny? Mój przepis na zdjęcie - księżyc z wielokrotną ekspozycją Fotografowie opowiadają, jak się reklamować, aby zdobywać klientów Stypendia i granty, czyli jak sfinansować swój projekt fotograficzny Podstawy światła błyskowego. Jakiego typu lampy wybrać? Frymografia: Trzeba zapłacić Jak zrobić własny film hyperlapse bez tony drogiego sprzętu? Świat jak na dłoni, czyli tworzenie małej planety z panoramy 360 stopni [wideoporadnik] Droga Mleczna sfotografowana w mieście? Dzięki ETTR to możliwe! Zanotuj, zapisz, narysuj, a potem weź aparat Retusz w świecie fotografii, czyli od propagandy po piękną sztukę Frymografia: Opowieści niedojrzałe Wszystko, co musisz wiedzieć zaczynając pracę z Adobe Lightroom [wideoporadnik] Twarz to nie portret! Czyli kilka rad dla portretujących. Synchronizacja błysku z krótkimi czasami naświetlania - jak to działa? [poradnik] Frymografia: Między dwoma biegunami Skopiuj kolorystykę z dowolnego zdjęcia w mniej niż 10 minut [wideoporadnik] 10 rad jak nie popełniać fotograficznych błędów