VSCO wspiera RAW-y i rozkręca społeczność VSCO X

VSCO to jedna z ciekawszych aplikacji do fotografowania i edycji zdjęć. Najnowsza aktualizacja wprowadza obsługę plików RAW, nie tylko tych wykonanych w smartfonie, ale też zaimportowanych z dowolnego aparatu.

Pliki RAW powoli upowszechniają się wśród użytkowników smartfonów po tym, jak najpierw ich wsparcie pojawiło się na Androidzie, a niedawno także na iOS 10. Na tej fali VSCO, czyli jedna z fajniejszych aplikacji do fotografowania i obróbki, wprowadza obsługę RAW-ów. VSCO zasłynęło z ciekawych filtrów, symulujących fotografię analogową, jest to też jedna z bardziej zaawansowanych i intuicyjnych aplikacji tego typu.

JPEG / RAW

RAW-y to rodzaj cyfrowego negatywu, który pozwala na dużo większą swobodę obróbki zdjęć. Zaczynając od balansu bieli, przez lepszą kolorystykę, tonalność, szczegóły w światłach. RAW-y oferują znacznie więcej od JPEG-ów, co podkreśla producent VSCO.

JPEG / RAW

Początkowo VSCO będzie wspierać RAW-y w smartfonach Apple, czyli iPhone 6s, 6s+,7, 7+ i SE, oraz urządzenia z systemem iOS 10. Będziemy też mogli obrabiać zdjęcia wykonane innymi aparatami, wystarczy je zaimportować do smartfona albo innego urządzenia mobilnego.

Efekt analogowego filmu w cyfrowej ciemni, czyli darmowe filtry od VSCO

Filtry VSCO to jedne z najlepiej dobranych presetów, jakie możemy znaleźć w internecie. Część z nich możemy pobrać zupełnie za darmo!

VSCO X

Poza tym VSCO zaprezentowało usługę VSCO X, która jest dedykowana najwierniejszym fanom aplikacji. Członkostwo kosztuje 20 dolarów rocznie i trzeba mieć zaproszenie. Za te 20 dolarów użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich filtrów VSCO, które oddzielnie kosztowałby 200 dolarów (oczywiście nikt nie kupuje wszystkich), oraz dostęp do nowej usługi Film X.

Film X jest trochę innym podejściem do filtrów. Zamiast stosować filtr po wykonaniu zdjęcia, Film X pozwala na wprowadzanie zmian podczas wykonywania zdjęcia. Możemy dostosowywać np. temperaturę barwową czy siłę, z jaką działa filtr.

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia ślubnego

Na początku Film X będzie oferować cztery filtry, które można edytować pod warunkiem członkostwa w VSCO X. Jeżeli chcecie się ustawić w kolejce po zaproszenie od VSCO, kliknijcie VSCO X. Czas pokaże, jak będzie się rozwijać społeczność VSCO i czy nie jest to rodzaj wybiegu marketingowego, który ma nas zachęcić do płacenia za filtry.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

USA może zakazać lotów cywilnymi dronami z obaw przed Chinami Znamy zwycięzców Getty Images Instagram Grants Adobe Photoshop Elements 2018 potrafi otworzyć zamknięte oczy na zdjęciach Powodem emerytury Davida LaChapelle’a było umęczenie przez celebrytów RTV EURO AGD i nocna wyprzedaż obiektywów. Canon EF 24-70 mm f/2.8 L II USM za 1599 złotych! Władze Instagrama zaprzeczają ograniczaniu widoczności postów Odszedł Sam Nzima - autor legendarnego zdjęcia z upadku apartheidu Autor Zdjęcia Roku WPP znajomym przewodniczącego jury. Czy regulamin został złamany? Metalens to zwiastun rewolucji w produkcji soczewek Canon szykuje swoją odpowiedź na sukces Mikro Cztery Trzecie? Odbiornik GPS do Nikonów już w sprzedaży Olympus wstrzymuje sprzedaż modelu OM-D E-M10 Mark II

Popularne w tym tygodniu:

Nie żyje fotografka Beatlesów. Astrid Kirchherr miała 81 lat Adobe MAX 2020 odbędzie się on-line. Dostęp za darmo Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon Zostań ambasadorem Adobe Lightroom. Producent uruchamia specjalny program