Uważajcie na podrobione obiektywy Canona

Uważajcie na podrobione obiektywy Canona

Uważajcie na podrobione obiektywy Canona
Źródło zdjęć: © © MW
Marcin Watemborski
19.12.2016 15:11, aktualizacja: 26.07.2022 18:42

Fałszerze przestali się patyczkować. Na rynku pojawiły się podrobione obiektywy Canona, które na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym specjalnym. Zobaczcie, jak rozpoznać czy w Waszej torbie nie znalazł się podrobiony obiektyw.

Canon EF 50 mm f/1.8, czyli plastikowa 50-tka, jest obecnie jednym z najbardziej popularnych szkieł w ofercie japońskiego producenta. Nic dziwnego, ponieważ za niewielkie pieniądze dostajemy całkiem dobrą optykę w uroczej plastikowej obudowie. Mimo tego że model ten został zastąpiony obiektywem Canon EF 50 mm f/1.8 STM, jest on wciąż bardzo popularny wśród amatorów i przez wielu zawodowców uważany za jedyną sensowną standardową ogniskową w systemie.

Opatentowane szkło, które od lat jest dostępne na rynku i znane praktycznie każdemu użytkownikowi Canona, padło ofiarom fałszerzy. Jego konstrukcja optyczna składa się z 6 soczewek w 5 grupach, co nie jest nie wiadomo jak bardzo skomplikowanym układem.

Oryginalny obiektyw Canona.
Oryginalny obiektyw Canona.

Firma Canon informuje, że z zewnątrz podrobiony obiektyw nie różni się niemalże niczym. W środku natomiast występują zmiany w konstrukcji obwodów elektrycznych oraz kilku części. Rozpoznanie podróbki jednak jest bardzo proste. Śmiało weźcie swoją 50-tkę i zobaczcie na napis na bagnecie. Oryginał powinien mieć napis „Canon Inc.” - z odstępem. Na podróbce jest napisane „Canoninc” - jako jedno słowo. Różni się również krój pisma.

Obiektyw podrobiony.
Obiektyw podrobiony.

Tym samym producent informuje, że nie bierze żadnej odpowiedzialności za ewentualne awarie, powstałe w wyniku wykorzystywania podrobionego obiektywu i zachęca do nabywania produktów w autoryzowanych salonach oraz rejestrowanie ich w swojej wewnętrznej bazie.

Pamiętacie o tym, że firma Yongnuo wzięła się za tworzenie konstrukcji, opartych m.in. na tym obiektywie? Z tym, że w przypadku Yongnuo 50 mm f/1.8, konstrukcja była w stanie wygenerować lepszy obrazek niż oryginalne szkło. Jak jest z podróbką z napisem „Canoninc”? Nie mamy pojęcia, aczkolwiek jeśli mieliście styczność z tym szkłem – koniecznie dajcie znać.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Canona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)