© MW

Uważajcie na podrobione obiektywy Canona

Fałszerze przestali się patyczkować. Na rynku pojawiły się podrobione obiektywy Canona, które na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym specjalnym. Zobaczcie, jak rozpoznać czy w Waszej torbie nie znalazł się podrobiony obiektyw.

Canon EF 50 mm f/1.8, czyli plastikowa 50-tka, jest obecnie jednym z najbardziej popularnych szkieł w ofercie japońskiego producenta. Nic dziwnego, ponieważ za niewielkie pieniądze dostajemy całkiem dobrą optykę w uroczej plastikowej obudowie. Mimo tego że model ten został zastąpiony obiektywem Canon EF 50 mm f/1.8 STM, jest on wciąż bardzo popularny wśród amatorów i przez wielu zawodowców uważany za jedyną sensowną standardową ogniskową w systemie.

Opatentowane szkło, które od lat jest dostępne na rynku i znane praktycznie każdemu użytkownikowi Canona, padło ofiarom fałszerzy. Jego konstrukcja optyczna składa się z 6 soczewek w 5 grupach, co nie jest nie wiadomo jak bardzo skomplikowanym układem.

Oryginalny obiektyw Canona.

Firma Canon informuje, że z zewnątrz podrobiony obiektyw nie różni się niemalże niczym. W środku natomiast występują zmiany w konstrukcji obwodów elektrycznych oraz kilku części. Rozpoznanie podróbki jednak jest bardzo proste. Śmiało weźcie swoją 50-tkę i zobaczcie na napis na bagnecie. Oryginał powinien mieć napis „Canon Inc.” - z odstępem. Na podróbce jest napisane „Canoninc” - jako jedno słowo. Różni się również krój pisma.

Obiektyw podrobiony.

Tym samym producent informuje, że nie bierze żadnej odpowiedzialności za ewentualne awarie, powstałe w wyniku wykorzystywania podrobionego obiektywu i zachęca do nabywania produktów w autoryzowanych salonach oraz rejestrowanie ich w swojej wewnętrznej bazie.

Pamiętacie o tym, że firma Yongnuo wzięła się za tworzenie konstrukcji, opartych m.in. na tym obiektywie? Z tym, że w przypadku Yongnuo 50 mm f/1.8, konstrukcja była w stanie wygenerować lepszy obrazek niż oryginalne szkło. Jak jest z podróbką z napisem „Canoninc”? Nie mamy pojęcia, aczkolwiek jeśli mieliście styczność z tym szkłem – koniecznie dajcie znać.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Canona.

Zobacz również: Canon 7D Mark II - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Peter Lindbergh nie żyje. Odszedł mistrz fotografii mody Samotnie na Atlantyku po raz trzeci - Aleksander Doba podejmuje nowe wyzwanie Apple i aktualizacja Digital Camera Raw Uważajcie! Instagram na cenzurowanym – mogą zasłonić Wasze zdjęcia Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia: 18 Australia pod gradobiciem. Zdjęcia pokazują ogrom zniszczeń Diane Arbus Brooklyn Beckham nie daje rady na stażu u Rankina. Brakuje mu podstaw DxOMark 2010: teraz również oceniają obiektywy "Spojrzenie” na człowieka w różnych relacjach kulturowych. Rusza 7. Opolski Festiwal Fotografii Tether Tools wie jak przepraszać za wykorzystanie zdjęcia bez zgody. To się chwali! Melania Trump mogła zarobić nawet milion dolarów na zdjęciach swojej rodziny

Popularne w tym tygodniu:

PhotoGIMP, połącz funkcje darmowego GIMP-a i wygląd Photoshopa