© MW

Uważajcie na podrobione obiektywy Canona

Fałszerze przestali się patyczkować. Na rynku pojawiły się podrobione obiektywy Canona, które na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym specjalnym. Zobaczcie, jak rozpoznać czy w Waszej torbie nie znalazł się podrobiony obiektyw.

Canon EF 50 mm f/1.8, czyli plastikowa 50-tka, jest obecnie jednym z najbardziej popularnych szkieł w ofercie japońskiego producenta. Nic dziwnego, ponieważ za niewielkie pieniądze dostajemy całkiem dobrą optykę w uroczej plastikowej obudowie. Mimo tego że model ten został zastąpiony obiektywem Canon EF 50 mm f/1.8 STM, jest on wciąż bardzo popularny wśród amatorów i przez wielu zawodowców uważany za jedyną sensowną standardową ogniskową w systemie.

Opatentowane szkło, które od lat jest dostępne na rynku i znane praktycznie każdemu użytkownikowi Canona, padło ofiarom fałszerzy. Jego konstrukcja optyczna składa się z 6 soczewek w 5 grupach, co nie jest nie wiadomo jak bardzo skomplikowanym układem.

Oryginalny obiektyw Canona.

Firma Canon informuje, że z zewnątrz podrobiony obiektyw nie różni się niemalże niczym. W środku natomiast występują zmiany w konstrukcji obwodów elektrycznych oraz kilku części. Rozpoznanie podróbki jednak jest bardzo proste. Śmiało weźcie swoją 50-tkę i zobaczcie na napis na bagnecie. Oryginał powinien mieć napis „Canon Inc.” - z odstępem. Na podróbce jest napisane „Canoninc” - jako jedno słowo. Różni się również krój pisma.

Obiektyw podrobiony.

Tym samym producent informuje, że nie bierze żadnej odpowiedzialności za ewentualne awarie, powstałe w wyniku wykorzystywania podrobionego obiektywu i zachęca do nabywania produktów w autoryzowanych salonach oraz rejestrowanie ich w swojej wewnętrznej bazie.

Pamiętacie o tym, że firma Yongnuo wzięła się za tworzenie konstrukcji, opartych m.in. na tym obiektywie? Z tym, że w przypadku Yongnuo 50 mm f/1.8, konstrukcja była w stanie wygenerować lepszy obrazek niż oryginalne szkło. Jak jest z podróbką z napisem „Canoninc”? Nie mamy pojęcia, aczkolwiek jeśli mieliście styczność z tym szkłem – koniecznie dajcie znać.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Canona.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Leica udaje, że zdjęcie wykonane Canonem powstało ich aparatem natychmiastowym Woody Allen wyróżniony specjalnym modelem Leici Możecie pomóc dokończyć niezwykły projekt dokumentalny Filipa Skrónca [ANKIETA] Jakich wpisów powinno być więcej na Fotoblogii w 2010 roku? Photoshopowe wpadki miesiąca - grudzień [galeria] Jak rozpoznać wiek osób na zdjęciach? Szwedzka fotografka i modelka otrzymała groźbę gwałtu za włosy na nogach w kampanii Adidasa Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching Irista - platforma Canona do zarządzania zdjęciami w chmurze Fotograficzne Pulitzery 2015 za zdjęcia z epidemii eboli i zajść w Ferguson Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie The Real Toy Story. Za drzwiami chińskiej fabryki zabawek

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia: Wybuchy, które zapobiegają powodzi Czym jest dobry obiektyw w smartfonie?