Czy wiedzieliście, że Olympus miał aparat do fotografii natychmiastowej? Oto Olympus Camedia C-211

Fotografia natychmiastowa przeżywa swój renesans, głównie za sprawą Fuijifilm i ich aparatów oraz filmów Instax, które spopularyzowały się w ostatnich latach. Inne firmy także próbowały swoich sił w fotografii natychmiastowej, jak np. Olympus Camedia C-211.

Olympus Camedia C-211

Olympus Camedia C-211

Ciekawym i bardzo rzadkim aparatem tego typu był Olympus C-211, który został zaprezentowany w 2000 roku. To hybryda aparatu cyfrowego i natychmiastowego, który wykorzystywał wkłady Polaroid 500.

Olympus 'Camedia' C-211

Pod względem specyfikacji C-211 nie różnił się od innych aparatów Olympusa z tego okresu. Oferował 2-megapikselową matrycę CCD i obiektyw zoom o ekwiwalencie 35–105 mm. Aparat wpierał format zapisu zdjęć TIFF, oraz nie oferował manualnych ustawień. Jednym z ciekawszych rozwiązań był ekran LCD o rozdzielczości 113 tys punktów, który wykorzystywał ciekawą technologię podświetlenia. Tuż nad ekranem znajduje się okienko, przez które wpada światło, podświetlając ekran LCD, bez potrzeby jego zasilania. Poza tym C-211 korzystał z kart pamięci SmartMedia.

Do zdjęć natychmiastowych Olympus C-211 wykorzystywał filmy Polaroid 500, które oferowały w paczce 10 sztuk. Zdjęcia miały rozmiar 57×73 mm, a ich drukowanie zajmowało 15 s. Aparat umożliwiał kilka trybów druku. Użytkownik mógł oczywiście wybrać zdjęcie z w trybie odtwarzania, wcisnąć duży niebieski przycisk i gotowe. Poza tym można było wydrukować stykówki, albo wykadrowany fragment zdjęcia. Co więcej, można było nawet wydrukować klatkę z filmu o oszałamiającej jakości 320 x 240. W tamtym czasie nie był to mały wydatek, Olympus C-211 kosztował 800 dolarów.

Zobacz również: Olympus OM-D E-M1 Mark II w naszych rękach. Oto 18 kl./s!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Poznajcie historię "Śniadania na szczycie drapacza chmur" - jednego z najbardziej znanych zdjęć na świecie Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Te zdjęcia przypominają, dlaczego męska moda lat 70. powinna zostać zapomniana Nie tylko młodość Wydawca reedycji książki "O kompozycji w fotografii" Witolda Dederki, potrzebuje waszego wsparcia Obiektyw z obustronnym mocowaniem - nietypowy patent zgłoszony przez Canona Przypadkowy mężczyzna wszedł umyślnie w kadr fotoreporterom podczas robienia zdjęć RED Weapon kontra iPhone 7 Plus – potraficie rozróżnić, który film powstał z której kamery? TIME wyjaśnia: Rogi Trumpa na okładce magazynu to zupełny przypadek Wiemy, jak będzie działać Light L16, czyli 52-megapikselowy kompakt Animator Simon Roberts stworzył Photography Mapped - interaktywne narzędzie do nauki fotografii Interesujący patent Canona. Po co mu zakrzywiona matryca? Oto jak rosyjska ciężarówka zyskała nowe życie dzięki fotografii Najsłynniejsze zdjęcie Muhammada Alego trafiło na aukcję PogoCam to najmniejsza na świecie kamerka przeczepiana do okularów Oto jak Jason Bell wykorzystuje Phase One XF 100MP w sesji dla brytyjskiego Vogue Profesjonalne nagrywanie w zwolnionym tempie trafi pod strzechy dzięki kamerce Chronos 1.4

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Świeci w ciemności i kosztuje ponad 50 tysięcy złotych. Oto nowa wersja Leiki M Monochrom Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Możesz stać się posiadaczem aparatu Amelii Earhart za 240 tys. złotych To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób 14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc