Czy iPhone 14 będzie królem mobilnych zdjęć?

Czy iPhone 14 będzie królem mobilnych zdjęć?07.09.2022 13:32
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany Media Expert

Zdjęcie jest wyjątkową możliwością uwiecznienia momentu, który już nigdy nie powróci. W dzisiejszych czasach doceniamy tę możliwość w równym stopniu, co dziesiątki lat temu. Mam jednak pewną przewagę – jesteśmy w stanie tworzyć zdjęcia niezwykle wysokiej jakości za pomocą niewielkiego urządzenia, które zawsze mamy w kieszeni. Czy nowy iPhone 14 będzie królem mobilnych zdjęć? Jakie nowości wprowadzają w tym zakresie inżynierowie Apple? Warto się temu przyjrzeć!

iPhone 14 – co wiemy o aparacie?

Z każdą nową edycją marka Apple stara się, aby ich aparaty były na coraz wyższym poziomie. iPhone 14 pozostaje w tej tradycji, wprowadzając kilka ciekawostek i nowości. Czego można się spodziewać?

Nowa seria posiadać będzie, jak poprzedniczka, cztery obiektywy tylne. Tym razem jednak nie będą one razem posiadać 48 Mpx – tutaj taką wartość znajdziemy już w samym głównym aparacie. Do tego dojdą standardowe 12 Mpx pozostałych trzech obiektywów, co w rozrachunku pozwala cieszyć się aż 84 Mpx.

Rozdzielczość to jednak nie wszystko – nowa edycja iPhone'ów wiąże się również z innymi zaletami, a mianowicie:

  • szerokokątnym obiektywem, który będzie miał większe piksele, przez co będzie w stanie wychwytywać jeszcze więcej światła;
  • przednim aparatem, który otrzyma funkcję autofokusu, co pomoże w rozmyciu tła nawet w rozdzielczości 4K.

Co potrafi nowy aparat?

W związku z nowymi specyfikacjami aparatów Apple wiele możliwości staje otworem. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

  • Edycja filmów – wyższa rozdzielczość, która osiąga 8K podczas nagrywania filmów, pozwala na łatwiejsze przybliżanie, zbliżanie i stabilizację obrazu. Jednocześnie można liczyć na nagrywanie w rozdzielczości 4K w trybie Cinematic Mode, które świetnie zaprezentują się na wielkich ekranach.
  • Łączenie pikseli – nowoczesna matryca będzie potrafiła łączyć kilka lub nawet kilkanaście pikseli w jeden, co pozwala na lepszą rejestrację jasności i koloru. Dlaczego jest to ważne? Poprawia widoczność zdjęć nocą, co w wielu smartfonach jest problematyczne. Oczywiście łączy się to z redukcją rozdzielczości, jednak 48 Mpx sprawia, że nie jest to problem – zdjęcia wciąż pozostaną ostre.
  • Sprawniejsze działanie wirtualnej rzeczywistości – niska rozdzielczość sprawia, że mobilne korzystanie z wirtualnej rzeczywistości może być problemem. Z obiektywem o mocy 48 Mpx cały proces będzie dużo płynniejszy.

Jak widać, nowy iPhone 14 będzie posiadał wiele ciekawych opcji. W tym wszystkim nie można też zapomnieć o innych ciekawostkach, które wprowadza. O czym jeszcze warto wiedzieć?

iPhone 14 – co jeszcze wprowadza?

Na pokładzie telefonów z serii iPhone 14 znajdzie się wiele nowości – warto przyjrzeć się szczególnie specyfikacjom. Czego można się spodziewać?

  • Procesor – tutaj można liczyć na nową, 16. już, edycję procesora, który od lat towarzyszy produktom Apple. 
  • Pamięć RAM – użytkownicy mogą liczyć na 6 GB w wariantach podstawowych i 8 GB w wersjach Pro.
  • Ekran – tutaj wiele zależy od wariantu. Opcja standardowa i jej wariant Pro będą posiadały ekrany OLED o przekątnej 6,1 cala. Wersje Max znajdą na swoim pokładzie ekrany o przekątnej 6,7 cala. Ciekawostką jest też częstotliwość odświeżania o wartości 120 Hz, która zastosowana została w wersjach Pro.

Wszystko to pokazuje, że nowy aparat jest niejedyną ciekawostką iPhone'a 14. Warto poczekać na premierę, aby poznać wszystkie parametry w pełni i zdecydować się na dany wariant.

Artykuł sponsorowany Media Expert
Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie