Filmy w rozdzielczości 4K, 60 kl./s w trybie RAW i jeszcze bardziej zaawansowana stabilizacja - to tylko niektóre z nowości, jakie znajdziemy w nowym bezlusterkowcu Olympus E-M1 Mark II. Sprawdziliśmy w praktyce czy te i inne funkcje rzeczywiście czynią z E-M1 Mark II aparat rewolucyjny na miarę zapowiedzi.
Panasonic Lumix GH5 to nowe wcielenie najwyżej plasowanego bezlusterkowca japońskiego producenta. Poza bezkonkurencyjnymi możliwościami wideo, GH5 oferuje magnezowy, uszczelniony korpus, 20-megapikselową matrycę i super szybki autofokus także w trybie ciągłym, dzięki technologii DFD. A to dopiero początek listy technologicznych nowinek.
Czy Fujifilm X-T2 to pierwszy bezlusterkowiec, który rzeczywiście dorówna lustrzankom w szybkiej, profesjonalnej fotografii?
Fujifilm GFX 50S wydaje się być największą (dosłownie i w przenośni) gwiazdą targów Photokina 2016. Japoński producent wkroczył w świat aparatów średnioformatowych z dużym impetem i klasą, prezentując bezlusterkowca z matrycą o rozdzielczości 51,4 Mpix, o rozmiarze 43,8 x 32,9 mm, która jest zamknięta w korpusie wielkości średniej klasy lustrzanki. Mieliśmy przyjemność zobaczyć prototyp aparatu z bliska w czasie specjalnego pokazu prasowego w Kolonii.
Wygląda, jak plastikowa wersji Leiki T, matrycę ma od Sony, a system działa jak na starym smartfonie z Androidem. Mimo to ma kilka autorskich pomysłów i jest tani. Kończąc nasz pobyt na targach Photokina zerknęliśmy okiem na niespodziewaną nowość prosto z Chin – bezlusterkowca Yi M1.
Po 3 latach od premiery pierwszej odsłony modelu E-M1, Olympus zaprezentował jego następcę. Mimo że wygląd praktycznie się nie zmienił, w środku czeka nas prawdziwa rewolucja.
4 lata po premierze EOSa M, Canon zaprezentował bezlusterkowca, na którego wielu oczekiwało od początku. Czy warto było tyle czekać i czy Canon EOS M5 odnajdzie się w rozwiniętym już świecie bezlusterkowców? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy na targach Photokina 2016 w Kolonii, gdzie aparat został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany.
Bezlusterkowce zdobywają coraz większy kawałek tortu na rynku aparatów. Jakie propozycje przygotowali dla nas czołowi producenci w cenie do 2000 zł wraz z podstawowym obiektywem? Sprawdzamy!
Sprawdziłem flagowego bezlusterkowca Fujifilm X-Pro2 w terenie podczas 7 dni zdjęciowych.
Olympus PEN-F to najnowszy, topowy bezlusterkowiec serii PEN w ofercie japońskiego producenta, a zarazem jeden z najdroższych aparatów systemu Mikro Cztery Trzecie. Czy wygląd retro idzie w parze z najnowszą technologią? Sprawdzamy!
Wiele osób nosi się z zamiarem przesiadki na bezlusterkowca. Co jednak z całym systemem obiektywów? Jak dedykowane adaptery działają? Wzięliśmy na warsztat Metabonesa i Commlite’a i sprawdziliśmy, jak radzą sobie z Sony A7 II i obiektywami do Canona.
Fujifilm X-Pro2 to nowy flagowy aparat Fujifilm, więc oczekiwania są bardzo duże. Nowa matryca, ulepszony system AF, hybrydowy wizjer optyczny i elektroniczny oraz nowości ergonomiczne powinny pozwolić na konkurowanie z najlepszymi lustrzankami i innymi aparatami z matrycą APS-C. Szczególnie, że za sam korpus musimy zapłacić ponad 7500 zł, co czyni z X-Pro2 jeden z droższych aparatów z matrycą APS-C.
Na kilkanaście dni przed oficjalną premierą firma Olympus w bardzo wąskim gronie pokazała zupełnie nowy model aparatu - PEN-F. Mieliśmy również możliwość przetestowania go podczas kilkugodzinnej sesji z modelką. Przyjrzymy się mu bliżej.
W teście Panasonica GX7 z jesieni 2014 roku, opisałem go jako dobry wstęp do dalszego rozwoju wielce obiecującej serii bezlusterkowców, łączących w sobie wyrafinowanie Lumixów GH i kompaktowość GF. Premiera Panasonica GX8 i jego dane katalogowe ucieszyły mnie, bo potwierdziły zarówno moje oczekiwania względem rozwoju serii GX, jak i typowania co do zawartości aparatu. No i świetnie! Teraz wypadałoby sprawdzić, czy w praktyce wygląda to równie pięknie.
X-Pro2 to nowy flagowy aparat Fujifilm, który przypomina klasyczne aparaty dalmierzowe. Fujifilm X-Pro2 oferuje także kilka nowych, bardzo ciekawych rozwiązań. Zapraszamy na pierwsze wrażenia z użytkowania tego nietuzinkowego aparatu.
Canon EOS M10 to prosty bezlusterkowiec, kierowany do początkujących fotoamatorów, nie znaczy to jednak, że nie można nim wykonać poważnych zdjęć. W końcu EOS M10 oferuje 18 Mpix matrycę w rozmiarze APS-C, która powinna dawać jakość zdjęć porównywalną z amatorskimi lustrzankami. Sprawdzimy także, czy Canon poprawił największą bolączkę swoich bezlusterkowców, czyli wolny system AF.
Niech niezmieniony wygląd Sony A7S II Was nie zmyli. W tym aparacie zmieniło się dużo więcej, niż tylko cena i nowy znaczek.
Canon Polska zaprosił nas na prezentację swoich nowych bezlusterkowców i kompaktów do starej fabryki papieru w Konstancinie, gdzie mogliśmy przetestować ich możliwości w trochę innych warunkach, niż zazwyczaj.
„Street photography”, czyli reportaż uliczny jest ostatnio modny. Prawie każdy aparat można wykorzystać w tej dziedzinie fotografii, ale oczywiście niektóre nadają się to tego celu bardziej, a inne mniej. Czasem zamiast szukać aparatu w sklepie, lepiej poszukać go u siebie w domu. Być może sprzęt znajdujący się w naszej torbie fotograficznej to jest właśnie to. Jako, że mam Sony a6000, postanowiłem przyjrzeć się temu korpusowi jako kandydatowi na sprzęt do amatorskiego reportażu.
Przez weekend miałem okazję zapoznać się bliżej z nietuzinkowym aparatem jakim jest Leika SL. Sprawdziłem jak działa aparat i porównałem go z Sony A7 II.