Jak odnaleźć swoją drogę w fotografii

Fotografia jest ważną częścią naszego życia. Bez względu na to czy jest pracą, czy pasją po godzinach, wszystkich nas łączy to samo pragnienie, odnaleźć swoją drogę.

dawno temu

Jaki film czarno-biały wybrać? | Watemborski NIE(ś)CIEMNIA

Po 1,5 roku wróciłem do fotografii tradycyjnej. Postanowiłem powiedzieć ci kilka słów o tym, jak wybrać film czarno-biały. To prostsze, niż myślisz!

dawno temu

Fotografowanie szkła nie musi być trudne

Wydaje wam się, że zdjęcia produktowe szklanych przedmiotów to twardy orzech do zgryzienia? Wcale nie musi tak być. Oto kilka prostych zasad, które pozwolą wam na perfekcyjne zdjęcia szkła.

dawno temu

Jak zrobić portret z lampą błyskową?

Jeżeli robisz portrety, to przyda ci się opanowanie lampy błyskowej i sposobów modyfikowania światła. Jakie efekty dostaniesz stosując lampę błyskową, parasolkę i zdalne wyzwalanie? Przekonaj się sam i spróbuj!

dawno temu

Jak dobrze uczyć (się) fotografii? | PP#4

Ile osób zrobiło coś świetnego, co przeszło bez echa, niezauważone? Ile osób do dziś o tym nie wie? Ten odcinek poświęcimy na refleksje o roli nauczyciela fotografii.

dawno temu

Wykorzystaj filtr 3D w Photoshopie, żeby nadać głębi swoim portretom

Jeśli szukacie metody, która pozwoli wam poprawić wygląd waszych portretów, ale nie zajmuje dużo czasu, odpowiedź znajdziecie w tym filmie. Za pomocą filtra 3D możecie nadać głębi i zwiększyć kontrast na waszych zdjęciach.

dawno temu

Jak poprawić odcień skóry w prosty sposób?

Każdy aparat ma inny sposób odwzorowania kolorów, a zwłaszcza tonów skóry. Niektóre dodają żółcie, inne czerwienie, a jeszcze inne zielony zafarb. W tym poradniku dowiecie się, jak sobie z tym poradzić.

dawno temu

Dowiedz się, jak uzyskać efekt średniego formatu za pomocą mniejszej matrycy

Dowiedzcie się, jak za pomocą aparatu o mniejszej matrycy stworzyć efekt taki, jak ze średniego formatu. Proces wcale nie jest specjalnie skomplikowany.

dawno temu

Zrób slider do filmowania smartfonem z noża do pizzy

Wykorzystanie noża do pizzy do filmowania wydaje się być dziwnym pomysłem? Każdy pomysł jest dobry, jeśli się sprawdza!

dawno temu

10 darmowych akcji do Photoshopa, które ułatwią ci retusz

Unmesh Dinda z PiXimperfect, znany ze swoich świetnych tutoriali, w których pomaga zrozumieć Photoshopa, podzielił się dziesięcioma darmowymi akcjami, które mogą pomóc w waszej pracy. Warto skorzystać!

dawno temu

Naucz się, jak zamienić światło w swojego sojusznika

Jeśli nauka tego, jak pracować ze światłem, wciąż sprawia wam problemy, zacznijcie uczyć się od mistrzów. Michael Muller jest jednym z nich i pokazał trzy proste ustawienia świateł w różnych warunkach.

dawno temu

7 podstawowych błędów, których nie powinien popełniać żaden fotograf

Każdy popełnia błędy. Są jednak takie błędy, których popełniać się jednak nie powinno, a mimo to wielu fotografów wciąż to robi. Oto 7 podstawowych błędów, których powinniście się wystrzegać.

dawno temu

PSD, TIFF, JPG, GIF i PNG - poznaj rozszerzenia plików i dowiedz się, kiedy ich używać

Zastanawiacie się jak zapisywać swoje pliki, kiedy pracujecie w Photoshopie? Nazwy rozszerzeń plików niewiele wam mówią? Dowiedzcie się jakie macie możliwości.

dawno temu

TFP? Nie! Dowiedz się, jak rozliczać sesje bez gotówki i dobrze żyć z ludźmi

Każdy, kto robi zdjęcia ludziom, spotkał się z okropną praktyką wyłudzania fotografii praktycznie za darmo. Błędnie ludzie nazywają to ”TFP”. Ja nazywam to wyzyskiem. Nie dajmy się nabijać w butelkę i zaproponujmy inne rozwiązanie.

dawno temu

Patrz na świat fotograficznym okiem, a będziesz robił lepsze zdjęcia

Zastanawiasz się od czego zacząć naukę fotografii lub filmowania? Odpowiedź znajdziecie w na kanale "Basic Filmmaker". Nauczcie się patrzeć jak fotograf, a wasze zdjęcia będą o wiele lepsze.

dawno temu

Scott Kelby’s Worldwide Photowalk - ogólnoświatowy spacer z aparatem już w październiku

Scott Kelby’s Worldwide Photowalk to ogólnoświatowa inicjatywa, która zrzesza społeczność fotografów. W jednym dniu w wielu miejscach na Ziemi miłośnicy fotografii spotykają się żeby wspólnie spacerować z aparatem i złapać kilka pięknych ujęć.

dawno temu

Jeśli chcesz być lepszym fotografem, szukaj inspiracji

Podczas fotograficznej podróży łatwo popaść w rutynę i zwyczajnie w świecie - stracić zainteresowanie tworzeniem. W trzecim odcinku tej serii poradników opowiadam o tym, gdzie i jak szukać inspiracji oraz jak nie znudzić się fotografią.

dawno temu

Capture One i NAS - praca na wielu komputerach [wideoporadnik]

Pracujecie z Capture One i macie serwer NAS? Dzięki temu możecie pracować na wielu komputerach nad jednym materiałem! Koniecznie zobaczcie, jak to zrobić.

dawno temu

Poznaj dwa sposoby na efektowne rozmycie chmur na niebie

Zastanawiacie się, jak uzyskać efekt rozmytych na niebie chmur? Oto dwa sposoby na uzyskanie takiego efektu za pomocą filtra szarego lub Photoshopa.

dawno temu

Kilka znaków, które pokazują, że rozwijasz się fotograficznie

Na co dzień nie dostrzegamy swojego progresu, jednak kiedy zestawimy swoje najnowsze zdjęcia z kadrami sprzed kilku lat, widać ogromną różnicę. Po czym poznać, że rozwijamy się, jako fotografowie? Oto kilka wskazówek.

dawno temu

Musisz usłyszeć te słowa, jeśli jesteś początkującym fotografem

Kiedy jesteśmy na początku swojej drogi z fotografią czasem trudno się odnaleźć. Próbujemy uczyć się od lepszych, wzorować się na nich, a czasem nawet kopiować ustawienia, żeby robić takie same zdjęcia. Mike Brownie wyjaśnia dlaczego nie powinniście ...

dawno temu

Naucz się fotografować błyskawice w 10 minut

Jeśli podczas burzy nie chowacie się pod kołdrą, a wręcz przeciwnie chętnie ją oglądacie i chcielibyście ją uwiecznić na zdjęciach, ale nie za bardzo wiecie jak się do tego zabrać, z pomocą przyjdzie wam film opublikowany przez Hanka Schymę.

dawno temu

Przysłona, czas naświetlania oraz czułość ISO wytłumaczone na przykładzie ”Gwiezdnych Wojen”

Fotografię najłatwiej tłumaczy się na przykładach. Najlepiej na takich, które są zabawne i od razu widać o co chodzi. Prosta sprawa – gdy ścigacz leci szybko na długim czasie, to będzie rozmyty! Zobaczcie inne pomysły na zrozumienie, o co chodzi w ...

dawno temu

Jak być lepszym fotografem? Kilka moich porad i przemyśleń

Przez wszystkie lata mojej fotograficznej pracy zawsze chciałem być lepszy i bardzo dużo nad tym pracowałem. Ze swoich doświadczeń stworzyłem listę uniwersalnych porad. Mam szczerą nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie i pomoże to wam ...

+ Pokaż więcej