Pierwsze w Polsce warsztaty z Andrzejem Draganem – „Tajemnica efektu Dragana”

20 września 2014 roku zapraszamy na pierwsze i jedyne w swoim rodzaju warsztaty ze światowej klasy portrecistą – Andrzejem Draganem. Na spotkaniu zapozna uczestników z opracowaną przez siebie techniką cyfrowej obróbki fotografii, znanej powszechnie ...

dawno temu

Fotografia produktowa – kompendium wiedzy na warsztatach Olka Iwaszkiewicza

Studio Huśtawka, Olek Iwaszkiewicz i Fotoblogia.pl zapraszają na warsztat: „Fotografia produktowa – kompendium wiedzy”.

dawno temu

Warsztaty z Gregorem Laubschem - mistrzem fotografii portretowej

Jak odnaleźć indywidualizm w człowieku? Jakie są wyznaczniki dobrego portretu? Jak ustawić światło sztuczne oraz wykorzystać naturalne? Jakie są najlepsze metody obróbki zdjęć portretowych? Autor mistrzowskich portretów podzieli się swoją wiedzą w ...

dawno temu

O zdrowie trzeba zabiegać - startuje konkurs fotograficzny PZU

Moc sportowych wrażeń, dynamika ujęć i ciekawe nagrody – tak zapowiada się konkurs fotograficzny PZU, którego zwycięzcy mają szansę pojawić się na plenerowej wystawie.

dawno temu

Prix de la Photographie Paris 2014. Polacy wśród nagrodzonych

Co najmniej kilkunastu Polaków zostało docenionych w prestiżowym międzynarodowym konkursie fotograficznym Prix de la Photographie Paris 2014 (Px3). Zdjęcia były oceniane w grupie zawodowców i nieprofesjonalistów.

dawno temu

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Małe jest piękne"

Zgłosiliście ponad 500 fotografii z których wyłoniliśmy jedną - najlepszą. Autor otrzyma wytrzymały aparat kompaktowy Olympus STYLUS TG-850 o wartości ok. 1400 zł. Gratulujemy!

dawno temu

Zgłoś swoją inspirację lub temat

Podzielcie się swoimi inspiracjami i ciekawymi tematami z Fotoblogia.pl i społecznością naszych czytelników.

dawno temu

Rozdajemy obiektyw Tamron AF 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD!

Jeszcze w tym tygodniu ruszy nowy konkurs związany z fotografią wakacyjną. Będzie można w nim wygrać uniwersalny obiektyw Tamron AF 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD. Szykujcie pomysły na zdjęcia i bądźcie z nami.

dawno temu

SNAPSHOOT, czyli fotografia bez fotografii

Na krakowskim Kazimierzu jest mnóstwo detali, które tworzą jego klimat, jednak na co dzień pozostają niezauważone. Celem akcji SNAPSHOOT jest wyłowienie tych elementów z przestrzeni miasta i zwrócenie na nie uwagi przechodniów.

dawno temu

Apple zabija Aperture i iPhoto, wprowadzając aplikację Zdjęcia

I stało się. Apple oficjalnie informuje, że przestaje rozwijać Aperture i iPhoto. Bardziej profesjonalny Aperture oraz konsumencki iPhoto, od wielu lat znane użytkownikom Maców, łączą się w jedną aplikację nazwaną, po prostu, Zdjęcia.

dawno temu

3000 zdjęć Marilyn Monroe trafi do Wrocławia za ponad 6 mln złotych

Za zdjęcia zapłaciła wrocławska Hala Stulecia. Taka inwestycja wywołała kontrowersje wśród radnych miasta i internautów w całym kraju.

dawno temu

Ruszamy z poradnikami na temat domowego studia fotograficznego

Wspólnie z firmą Fomei już niebawem przygotujemy serię poradników przy użyciu lamp studyjnych. Pokażemy Wam, że wcale nie potrzeba studia i 10 lamp, żeby zdjęcia były ciekawe.

dawno temu

Finalne wersje Adobe Lightroom 5.5 i Camera Raw 8.5 już do pobrania

Z oficjalnej strony firmy Adobe można już pobierać finalne wersje programu Lightroom 5.5 oraz wtyczki Camera Raw 8.5. Dzięki temu użytkownicy zyskali możliwość stabilnej pracy z plikami RAW z nowych aparatów oraz obiektywów, takich jak Canon ...

dawno temu

Gala Mistrzów Fotografii - fotorelacja

20 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się Gala Mistrzów Fotografii, podczas której wyłoniono zwycięzcę. Nagrodą główną było 10 tys. zł do wykorzystania w biurze podróży Itaka na dowolną podróż, więc gra była warta świeczki. Zapraszamy do obejrzenia ...

dawno temu

Warsztaty fotograficzne Beauty & Fashion z Emilem Bilińskim

Studio Huśtawka organizuje kolejne wartościowe warsztaty fotograficzne. Poprowadzi je Emil Biliński, który zdradzi kilka sekretów, pokaże przydatne techniki i opowie o tym, jak współpracować z ekipą na planie zdjęciowym.

dawno temu

Nowe funkcje w Adobe Photoshop CC 2014

Adobe, wprowadzając Creative Cloud, zupełnie zmieniło sposób postrzegania modelu sprzedażowego w segmencie oprogramowania. Użytkownik CC nie jest uzależniony od posiadanej wersji programu, tylko podobnie jak inni aktualizacje otrzymuje ...

dawno temu

Spotkanie z autorami książki "STIGMA" – Adamem Lachem i Katarzyną Dybowską w środę

Zapraszamy na spotkanie z autorami książki "STIGMA", Adamem Lachem i Katarzyną Dybowską, które odbędzie się 18 czerwca o godz. 19:00 w barze Studio przy ul. Plac Defilad 1 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Filip Springer.

dawno temu

Nowe funkcje w Photoshopie CC już 18 czerwca. Zobacz jedną z nich

Wiemy już oficjalnie, że Adobe przedstawi nowe funkcje w Photoshopie CC w najbliższą środę, 18 czerwca. Oczywiście, obszernie je opiszemy, a potem Kuba je przetestuje, tymczasem obejrzyjcie krótką zajawkę. Prosto od Adobe.

dawno temu

Warto być 20 czerwca - wernisaż prac laureatów Projektu Przetwórnia

Udział w wystawie w Galerii Puza, publikacja w katalogu, zaszczytny tytuł Fotografa Miesiąca Szerokiego Kadru - było o co walczyć w tegorocznej, II edycji Projektu Przetwórnia.

dawno temu

Oto najlepsza Fotograficzna Publikacja Roku

Podczas Fotofestiwalu w Łodzi ogłoszono wyniki konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Najlepszą fotoksiążką roku została "Disassembly" autorstwa Bownika. Nagroda za self-publishing trafiła do Magdaleny Buczek za "Justina&co.uk".

dawno temu

Zawodowy fotograf odnaleziony po latach na... ulicy wśród bezdomnych

Niekiedy życie pisze historie, których nie wymyśliłby najbardziej kreatywny hollywoodzki scenarzysta. Bohaterem takiej niezwykłej historii jest Scott Sutton – bezdomny fotoreporter, który swego czasu pracował dla Archive Photos (kupionego potem ...

dawno temu

Już w lipcu Eastreet2 - wystawa fotografii ulicznej z Europy Wschodniej

Spośród kilku tysięcy zdjęć ulicznych z Europy Wschodniej organizatorzy wybrali 56, które będą prezentowane na wystawie w Lublinie od 11 lipca. Zdjęcia są autorstwa 47 fotografów z kilku krajów.

dawno temu

Dziś rusza 13. Fotofestiwal w Łodzi. Co warto obejrzeć?

Legendy fotografii, 40 wystaw, premiery nowych książek, spotkania z młodymi twórcami, dyskusje, pokazy, rozmowy. Same smaczki na tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu w Łodzi.

dawno temu

Wojciech Grzędziński wydaje album o Afganistanie. Można wesprzeć jego inicjatywę

Album pod roboczym tytułem "Pustka" jest wynikiem kilku wypraw fotografa do Afganistanu i zapisem życia żołnierzy służących na misji w tym odległym kraju.

+ Pokaż więcej