Canon: Najnowsza promocja typu Cashback. Nawet 1290 zł zwrotu

Rusza letnia promocja Canon na wybrane lustrzanki, bezlusterkowce i obiektywy, a także drukarki SELPHY i lampy Speedlite. W ramach promocji można otrzymać częściowy zwrot pieniędzy nawet do 1290 zł. Co ważne, najnowsza promocja łączy się z innymi ...

dawno temu

Canon EOS 250D: Eye AF, odchylany ekran i filmy 4K w korpusie dla początkujących

Canon EOS 250D jest następcą lustrzanki dla amatorów - modelu Canon EOS 200D. Dzięki prostej obsłudze i wbudowanym opcjom może spełnić oczekiwania początkujących twórców.

dawno temu

Canon prezentuje 7 jasnych obiektywów filmowych serii Sumire Prime

Canon prezentuje serię najnowszych obiektywów Sumire Prime – siedem jasnych obiektywów filmowych typu T-stop z mocowaniem PL. Nowe obiektywy CN-E14mm T3.1 FP X, CN-E20mm T1.5 FP X, CN-E24mm T1.5 FP X, CN-E35mm T1.5 FP X, CN-E50mm T1.3 FP X, CN-E85mm ...

dawno temu

Poznaj najlepszy sprzęt fotograficzny roku. Przyznano nagrody TIPA 2019

Co roku stowarzyszenie europejskich magazynów fotograficznych TIPA wyłania najlepszy sprzęt fotograficzny i przyznaje produktom prestiżowe nagrody TIPA Awards. Sprawdźcie najlepsze aparaty tego roku.

dawno temu

Ustawiaj punkty AF nosem! Problem osób lewoocznych z Canonami EOS R i RP

Ustawialiście kiedyś pole autofokusa nosem? Ja robie to ciągle! Canon nie wziął pod uwagę osób lewoocznych podczas projektowania modeli Canon EOS R i RP.

dawno temu

Canon patentuje Quad Pixel AF. Czy Dual Pixel AF pójdzie w zapomnienie?

Dual Pixel AF to system opatentowany przez firmę Canon, który zapewnia sprawne i szybke działanie autofokusa z detekcją fazy w aparatach tej firmy. Nowy wniosek patentowy zdradza, że Canon pracuje nad matrycą z pikselami wyposażonymi w cztery ...

dawno temu

Fotografia natychmiastowa według Canona: Zoemini S i C

Pamiętacie kieszonkowe drukarki CanonZoemini? Producent poszedł o krok dalej i już niedługo na półkach pojawią się natychmiastowe aparaty Canon Zoemini S i C. Wykonają zdjęcia cyfrowe, która można od razu wydrukować na samoprzylepnym papierze Zink.

dawno temu

Niespodziewany ruch Canona - firma prezentuje kolorowe kamery akcji

Podczas targów CP+ 2019 w Japonii Canon zaprezentował koncepcję nowego produktu - kolorowych kamerek akcji. Wytrzymałe i łatwe w obsłudze kamery mają zastąpić smartfona w sytuacjach, w których trudno go używać. Czy mają szansę zaistnieć na rynku?

dawno temu

Canon EOS RP kontra Canon EOS R - szybkie porównanie obu modeli [WIDEO]

Jako pierwsi w Polsce mamy nowego pełnoklatkowego bezlusterkowca Canona, czyli model Canon EOS RP. Jest to budżetowy aparat, który niektórym może przypaść do gustu bardziej nić Canon EOS R, pokazany przed Photokiną 2018. Zwłaszcza cena wydaje się ...

dawno temu

"Canikon" pozwoli zamocować obiektywy Canona do Nikona z autofokusem

Firma Kipon zapowiedziała pierwszy na świecie adapter, który pozwoli zamocować obiektywy Canona do aparatu Nikona z zachowaniem funkcji autofokusa.

dawno temu

Canon EOS RP – najlżejszy i najtańszy pełnoklatkowy bezlustekrowiec Canona

Firma Canon zaprezentowała kolejny bezlusterkowiec z pełnoklatkową matrycą – model Canon EOS RP. Nie jest to następca Canona EOS R, a jedynie propozycja dla osób, które chcą wejść w ten świat. Aparat ma to, co powinien mieć bezlusterkowiec, a na ...

dawno temu

IR Chrome to filtr, który odda estetykę Kodaka Aerochrome na cyfrze

Kodak Aerochrome był bardzo specyficznym kolorowym filmem podczerwonym, który zniknął z rynku. Obecnie jego rolkę można dostać na eBayu za cenę od 30 dolarów (średni format) do nawet 100 dolarów (mały obrazek). Jest jednak inne rozwiązanie – filtr ...

dawno temu

Dyrektor Canona zdradza plany związane z systemem EOS R: filmy 8K na horyzoncie

Yoshiyuki Mizoguchi z firmy Canon udzielił wywiadu dla portalu Imaging Resource, w którym zdradził kilka detali na temat planów firmy dotyczących systemu EOS R na najbliższą i tę trochę bardziej odległą przyszłość.Następny w kolejce jest model ...

dawno temu

Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - odświeżona wersja świetnego obiektywu [test]

W czerwcu na rynku pojawiły się najnowsze wersje obiektywów Canona o zakresie ogniskowych 70-200 mm. Jeden z nich, Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM trafił do naszej redakcji i przetestowałam jak działa w praktyce.

dawno temu

Prototyp rzadkiego obiektywu Canon 45-200 mm f/2.8 jest na sprzedaż

Na Ebayu pojawiła się bardzo interesująca propozycja. Jest nią prototyp obiektywu Canon 45-200 mm f/2.8. Szczerze mówiąc nigdy się nie spotkałem z tą konstrukcją i wygląda na to, że jest naprawdę rzadki. Co jeszcze lepsze – może być wasz!

dawno temu

Nikt ci nie powie, że ”sprzęt nie ma znaczenia”, gdy robisz koncerty

Dobra, ktoś może na wstępie powiedzieć, że jestem hipokrytą, bo przecież non stop mówię o tym, że sprzęt nie ma znaczenia. No tak, ale są pewne ograniczenia i specyfika pracy. Przykładem jest fotografia koncertowa, gdzie bez aparatu, który daje radę ...

dawno temu

Canon otwiera sklep internetowy i platformę biznesową dla fotografów

Firma Canon uruchomiła właśnie platformę biznesową, na której można zapoznać się z ofertą kierowaną do firm przemysłowych. Biorąc pod uwagę to, że w ostatnim czasie pojawił się też sklep internetowy dla "zwykłych zjadaczy chleba" może to sugerować ...

dawno temu

Ruszył zimowy Cashback Canona - 80D i 77D kupisz 430 zł taniej

Cztery modele lustrzanek, bezusterkowiec, pięć kompaktów i osiem obiektywów Canona objęte zostało nową promocją. Za wybrane modele zakupione pomiędzy 2 listopada, a 28 lutego 2019 otrzymacie zwrot gotówki.

dawno temu

Magic Lantern powstanie w wersji na Canona EOS R. Trwają testy

Magic Lantern to alternatywne oprogramowanie, przeznaczone w głównej mierze do filmowców. Wielu użytkowników narzeka na tryb filmowy w najnowszym Canonie EOS R. Czy właśnie testowany software to zmieni?

dawno temu

Borys Nieśpielak radzi, dla kogo jest Canon EOS R

Zawsze przed zakupem nowego sprzętu robię sobie prostą analizę plusów i minusów. Zapraszam do moich rozmyślań o nowym Canonie z perspektywy kupującego.

dawno temu

Kilka słów o tym, dlaczego zmieniłem Canona na Sony

Lubię filmować i nie zmieni się to w najbliższym czasie. Przez wiele lat jednak byłem użytkownikiem Canona. Postanowiłem podzielić się z wami tym, dlaczego tak się stało.

dawno temu

Canon EOS R w naszych rękach. Pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe

Firma Canon zaprezentowała swoją odpowiedź na ostatnie ruchy Nikona w postaci bezlusterkowca Canon EOS R oraz nowego systemu i obiektywów RF. Będąc w Londynie mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej nowemu produktowi oraz porobić trochę zdjęć.

dawno temu

Canon prezentuje najlżejsze superteleobiektywy EF i standardową stałkę do systemu EOS M

System Canon R to nie koniec nowości jakie zaprezentowała dziś japońska firma. Canon pochwalił się również najlżejszymi obiektywami 400 mm f/2.8 i 600 mm f/4 oraz pionierskim szkłem do bezlusterkowców serii M - EF-M 32 mm f/1.4.

dawno temu

Horror fotografa: Lwica zabrała aparat i rzuciła go młodym do zabawy

Sprzęt za kilkanaście tysięcy złotych w pysku lwa? Taka przygoda przytrafiła się Barbarze Jensen Vorster podczas fotografowania dzikich kotów. Jej aparat posłużył za zabawkę dla małych lwiątek.

+ Pokaż więcej