Jak stworzyć efekt deszczu przy pomocy wełny stalowej?

Malowanie światłem bez wełny stalowej nie byłoby takie zabawne. Jest to mimo wszystko dość niebezpieczne, ale efekt jest naprawdę malowniczy. Zobaczcie – jak stworzyć deszcz iskier.

dawno temu

Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową

Chwila nieuwagi przy rejestrowaniu ruchu płonącej wełny stalowej wystarczy do tego, żeby stało się nieszczęście. Swoją drogą – jeśli połączymy gorące iskry i dużo starego drewna pochodzącego z zabytkowej stacji benzynowej to nie może się dobrze ...

dawno temu

Adobe pokazuje, jak maluje się światłem przy wykorzystaniu najnowszej techniki

Na październikowej konferencji Adobe MAX 2015 w Los Angeles, zaproszony przez firmę fotograf, Eric Paré, stworzył 360-stopniowe portrety malowane światłem. Zobaczcie niesamowity efekt.

dawno temu

YN360 - specyfikacja tańszego odpowiednika Ice Light

Technologia świateł LED jest wykorzystywana w fotografii coraz częściej. Wielu fotografów szuka tanich i mobilnych rozwiązań. Poznajcie specyfikację nowego produktu Yongnuo.

dawno temu

„Należał do Twojego ojca...”, czyli miecz świetlny Yongnuo YN360

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... Właściwie nie – niedawno i nie aż tak daleko, bo w Chinach. Yongnuo zaprezentowało swój nowy produkt – YN360. Zobaczcie, co ciekawego przygotował tym razem chiński producent.

dawno temu

"To ciekawe doświadczenie z pogranicza sztuki i techniki" - mówi Jarosław Macierewicz o malowaniu światłem

Światło, sztuka, technika – to trzy wyznaczniki prac Jarosłąwa Macierewicza i jego projektu. Fotograf ten wyniósł malowanie światłem na inny poziom, gdzie w swoich abstrakcyjnych wizjach tworzy wyimaginowane portrety skąpane w rozbitym światłem mroku

dawno temu

Powietrzne malowanie światłem z... drona

Święta już za pasem. W związku z tym Ascending Technologies podjęło się interesującego projektu. Postanowili zrobić świąteczne obrazy malowane światłem. Zobaczcie jak to zrobili!

dawno temu

Automatyzacja w fotografii, czyli nowy poziom malowania światłem

Wiele dziedzin rozwija się dzięki technologi i automatyzacji. Nie spodziewałem się jednak, że jedną z nich jest malowanie światłem. Grupa kreatywnych inżynierów z Trunk Animation stworzyła ciekawą animację łącząc malowanie światłem ze swoimi pasjami.

dawno temu

Spalająca się wełna stalowa może być piękna - zobacz jak przebiega malowanie światłem w czasie rzeczywistym

Zdjęcia malowane światłem bywają niezwykle efektowne – ale co jeśli klasyczna forma tej sztuki się znudzi? YouTuberzy z kanały The Proper People wynieśli to na nowy poziom! Zobaczcie jak spalająca się wełna stalowa maluje światłem zakamarki starego ...

dawno temu

Przestrzenne malowanie światłem w wykonaniu Alexisa Pichot

Alexis Pichot to francuski lightpainter (fotograf zajmujący się malowaniem światłem), który ma ciekawy i dość oszczędny styl malowania światłem. Raczej jest ono intrygującym dodatkiem do ciekawej sceny, niż elementem dominującym.

dawno temu

Ledowe hula-hop i piękne krajobrazy z parków narodowych USA

Kreatywna para fotografów postanowiła urozmaicić zdjęcia krajobrazowe z amerykańskich parków narodowych abstrakcyjnymi, świetnymi wzorami wykonanymi ledowym hula hop.

dawno temu

„Nietrwałe rzeźby”, czyli światło spływające z drzew

„Nietrwałe rzeźby” to estetyczny cykl zdjęć na długich ekspozycjach, który powstał przy wykorzystaniu malowania światłem za pomocą sztucznych ogni.

dawno temu

Najciekawsze zdjęcia z konkursu International Light Painting Award 2015

Wybraliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych zdjęć zgłoszonych do międzynarodowego konkursu International Light Painting Award 2015 organizowanego przez Light Painting World Alliance.

dawno temu

Ciekawe połączenie: kaligrafia i malowanie światłem na zdjęciach

Julien Breton wraz z Davidem Gallardem stworzyli ciekawy projekt łączący malowanie światłem, kaligrafię i fotografię na długich czasach ekspozycji.

dawno temu

Benjamin Von Wong wykonał smartfonem ciekawą sesję z ogniem, iskrami i malowaniem światłem

Chiński producent smartfonów Huawei chcąc zwrócić uwagę na swój nowy smartfon P8 z funkcją Light Painting zaproponował współpracę Benjaminowi Von Wong. Fotograf miał wykonać najbardziej szalone zdjęcia na jakie mógł wpaść. Udało mu się.

dawno temu

Oświetlanie produktów światłem ze smartfona [poradnik]

Smartfony są współcześnie używane do wielu zastosowań często nie związanych z ich pierwotnym zastosowaniem - dzwonieniem do innych. Fotograf może je wykorzystąć nie tylko do publikowania zdjęć na Instagramie. Dzisiaj pokażemy, jak w prosty sposób ...

dawno temu

Drony, sztuczne ognie i długie czasy naświetlania

Calder Wilson to fotograf muzyczny i krajobrazowy, który postanowił poeksperymentować. Przyczepił do drona sztuczne ognie, następnie latał nim po okolicy i robił zdjęcia na długich czasach ekspozycji.

dawno temu

200 orbów na jednym zdjęciu - nowy rekord Guinnessa w malowaniu światłem

Ludzie lubią bić rekordy i się ścigać w różnych dziedzinach. Grupa lightpainerów „East Coast Light Painting" pobiła rekord malując światłem na jednym zdjęciu 200 orbów, czyli symetrycznych, trójwymiarowych kul malowanych w różny sposób.

dawno temu

Co ma wspólnego wełna stalowa i fotografia, czyli malowanie światłem nad Wisłą [poradnik]

Dzisiaj zaprezentujemy, jak bezpiecznie osiągnąć ciekawe efekty świetlne przy pomocy wełny stalowej, która daje podobne efekty, jak zimne ognie, jednak na dużo większą skalę.

dawno temu

Cofający się lodowiec uchwycony na zdjęciach za pomocą malowania światłem

Angielski fotograf Simon Norfolk spędził 18 dni w starym schronisku na górze Kenia w Kenii obrazując cofający się lodowiec Lewis.

dawno temu

Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti

Patric Rochon to zawodowy lightpainter, który wykonał ciekawą sesję z malowaniem światłem i samochodami Infiniti w Dubaju.

dawno temu

Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem

Stephen Orlando to fotograf z Kanady, który fotografuje ruch pływania i wiosłowania za pomocą kolorowych świateł LED przyczepionych do ciała i wioseł. Korzysta także z długich czasów ekspozycji.

dawno temu

Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik]

Zima ze swoim krótkim dniem sprzyja fotografii nocnej, którą można urozmaicić malowaniem światłem. W dzisiejszym poradniku pokażemy krok po kroku, jak w łatwy sposób bawić się malowaniem światłem i wykonać ciekawe wizualnie efekty.

dawno temu

EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni

Jednym z fajniejszych patentów na ciekawy portret, jest użycie gadżetów do malowania światłem. Wystarczy aparat z długim czasem ekspozycji, statyw i jakieś narzędzie do świecenia. Dzisiaj pokażemy jak działa EL-wire.

+ Pokaż więcej