Jak uczyć się od znanych fotografów? | PP#7

W kolejnym odcinku The Photographers Playbook, japoński fotograf Takashi Homma podzieli się z nami swoją radą dotycząca uczenia się od innych artystów.

10 miesięcy temu

Jedno światło, wiele możliwości. Naucz się robić zdjęcia z 1 lampą

Portret zaczyna się od koncepcji, ale bez wiedzy technicznej, na nic się to zda. Jeśli chcecie zacząć przygodę ze studiem fotograficznym, nie ma się czego bać, to prostsze niż myślicie!

10 miesięcy temu

Czy można wykorzystać fotografię, której autora nie znamy?

Jednym z podstawowych praw każdego twórcy jest prawo do autorstwa. W konsekwencji, osoby korzystające z utworu zobowiązane są do każdorazowego podania imienia i nazwiska jego twórcy. Co jednak w sytuacji, gdy zdjęcie dostępne jest na wyciągnięcie ...

10 miesięcy temu

Fotograf podróżniczy radzi, jak robić lepsze zdjęcia

Mitchell Kanaszkiewicz w swoim najnowszym filmie zdradził siedem wskazówek dotyczących fotografii podróżniczej, których prawdopodobnie jeszcze nie słyszeliście.

10 miesięcy temu

Jak opisywać zdjęcia? | PP#6: Alec Soth

Fotografia umie współgrać z tekstem, ale by tak było, trzeba robić to z głową. W najnowszym odcinku opowiem wam, jak opisać zdjęcie oraz wyjaśnię, dlaczego jest to takie trudne.

11 miesięcy temu

Jak zapobiec nieudanej sesji? Część 2

W ostatnim odcinku mówiliśmy o tym, czego może zapomnieć fotograf i jak bardzo trzeba skupić się na sprawdzeniu modelki przed sesją. Tym razem o błędach w trakcie sesji i jak sobie z tym radzić.

11 miesięcy temu

Wyostrz zdjęcia i popraw kolor skóry na swoich portretach jednym kliknięciem

Człowiek z natury jest leniwy, dlatego korzystanie z akcji w Photoshopie jest dla nas świetnym rozwiązaniem. Jeszcze lepiej, kiedy akcje stworzy ktoś inny, a najlepiej jeśli są za darmo. Oto dwie akcje, które pomogą wam wyostrzyć wasze portrety i ...

11 miesięcy temu

10 rad, jak zrobić dobry portret | Watemborski NIE(Ś)CIEMNIA

Moją ulubioną dziedziną fotografii jest portret. Podczas pracy z moimi bohaterami staram się wydobyć z nich to, co najlepsze. Im dłużej robię zdjęcia, tym więcej dowiaduję się o sobie i moich modelach. Udało mi się wyciągnąć kilka rad, które mam ...

11 miesięcy temu

Jak ustrzec się przed nieudaną sesją? Część 1

Chyba każdy ma za sobą sesję, na której coś poszło nie tak. Zapomniałeś kartę pamięci, albo naładować baterie przed sesją? Zdjęcia wyszły nieostre bo obiektyw był źle ustawiony? W tej foto-kawce opowiadam o najczęstszych wpadkach i jak się przed ...

11 miesięcy temu

Jak odnaleźć swoją drogę w fotografii

Fotografia jest ważną częścią naszego życia. Bez względu na to czy jest pracą, czy pasją po godzinach, wszystkich nas łączy to samo pragnienie, odnaleźć swoją drogę.

11 miesięcy temu

Jaki film czarno-biały wybrać? | Watemborski NIE(ś)CIEMNIA

Po 1,5 roku wróciłem do fotografii tradycyjnej. Postanowiłem powiedzieć ci kilka słów o tym, jak wybrać film czarno-biały. To prostsze, niż myślisz!

11 miesięcy temu

Fotografowanie szkła nie musi być trudne

Wydaje wam się, że zdjęcia produktowe szklanych przedmiotów to twardy orzech do zgryzienia? Wcale nie musi tak być. Oto kilka prostych zasad, które pozwolą wam na perfekcyjne zdjęcia szkła.

11 miesięcy temu

Pozbądź się czerwonych policzków na zdjęciu w mniej niż minutę

Niskie temperatury na zewnątrz sprzyjają powstawaniu rumieńców. Te mogą być całkiem urocze, ale jeśli nie chcecie ich na swoich portretach jest bardzo prosty sposób żeby pozbyć się ich w Photoshopie.

11 miesięcy temu

Jak zrobić portret z lampą błyskową?

Jeżeli robisz portrety, to przyda ci się opanowanie lampy błyskowej i sposobów modyfikowania światła. Jakie efekty dostaniesz stosując lampę błyskową, parasolkę i zdalne wyzwalanie? Przekonaj się sam i spróbuj!

12 miesięcy temu

Jak dobrze uczyć (się) fotografii? | PP#4

Ile osób zrobiło coś świetnego, co przeszło bez echa, niezauważone? Ile osób do dziś o tym nie wie? Ten odcinek poświęcimy na refleksje o roli nauczyciela fotografii.

12 miesięcy temu

"Colour science" - czym jest i jakie ma znaczenie?

"Colour science" to coraz silniejsze pojęcie w świecie fotografii. Jakie właściwie ma znaczenie i czy można jednoznacznie powiedzieć, czy odwzorowanie barw jest związane z marką aparatu?

12 miesięcy temu

Wykorzystaj filtr 3D w Photoshopie, żeby nadać głębi swoim portretom

Jeśli szukacie metody, która pozwoli wam poprawić wygląd waszych portretów, ale nie zajmuje dużo czasu, odpowiedź znajdziecie w tym filmie. Za pomocą filtra 3D możecie nadać głębi i zwiększyć kontrast na waszych zdjęciach.

dawno temu

Filtr polaryzacyjny nie zawsze jest przyjacielem fotografa krajobrazu

Bardzo często słyszymy, że żeby nasze zdjęcia krajobrazowe były lepsze trzeba użyć filtra polaryzacyjnego. Czasem jednak jego efekt może źle wpłynąć na nasze kadry.

dawno temu

Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik]

Na rynku mamy całe mnóstwo aparatów, które prócz wyglądu czy wielkości, a także typu, różnią się między sobą rodzajem i wielkością sensorów. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się najpopularniejszym matrycom, które spotkamy w aparatach.

dawno temu

10 sztuczek, które sprawią, że twoje portrety będą lepsze

Zaczynasz przygodę z fotografią portretową i potrzebujesz kilku trików, które pomogą ci poprawić wygląd modelki na zdjęciu? Z pomocą śpieszy Irene Rudyk. W jej filmie znajdziesz 10 trików, które odmienią twoje portrety.

dawno temu

Nikt ci nie powie, że ”sprzęt nie ma znaczenia”, gdy robisz koncerty

Dobra, ktoś może na wstępie powiedzieć, że jestem hipokrytą, bo przecież non stop mówię o tym, że sprzęt nie ma znaczenia. No tak, ale są pewne ograniczenia i specyfika pracy. Przykładem jest fotografia koncertowa, gdzie bez aparatu, który daje radę ...

dawno temu

Zostaw ten sprzęt. Skoncentruj się na bohaterze!

Temat chyba stary jak cała fotografia. Oczywiście – sprzęt jest ważny, ale nie najważniejszy. Najważniejszy jest człowiek, z którym pracujecie lub para. Może być to nawet zwierzątko. Nie zmienia to jednak faktu, że bez dobrej historii zdjęcia ...

dawno temu

Nie masz społeczności ani popularnych zdjęć na Insta, nie istniejesz. Jak to zmienić?

Całkiem niedawno pisałem na temat tego, że popularność na Instagramie nie jest równoznaczna z tym, ze jesteśmy dobrymi fotografami. Zacząłem się w to wszystko jeszcze bardziej zagłębiać i zwróciłem uwagę na typy profili fotograficznych. Nie ma co ...

dawno temu

Jak poprawić odcień skóry w prosty sposób?

Każdy aparat ma inny sposób odwzorowania kolorów, a zwłaszcza tonów skóry. Niektóre dodają żółcie, inne czerwienie, a jeszcze inne zielony zafarb. W tym poradniku dowiecie się, jak sobie z tym poradzić.

+ Pokaż więcej