Jak oświetlić przedmioty odbijające światło? Naucz się tego prostego sposobu

O ile w fotografii portretowej przeważnie nie musimy się bardzo skupiać na odbiciach światła, to przy zdjęciach produktowych jest inaczej. Jak się okazuje – to wcale nie takie trudne i wystarczy po prostu blenda. To łatwiejsze niż myślisz!

2 miesiące temu

Jak zrobić ramkę w Photoshopie? Szybki i prosty sposób

Każdy z nas lubi uwieczniać niezapomniane momenty na fotografiach. Później zawsze wspomina się je z uśmiechem na twarzy. Warto podkreślać je oryginalnymi akcentami np. ramkami. Jak zrobić ramkę w Photoshopie? Poniżej prezentujemy najprostszy sposób.

2 miesiące temu

Jak usunąć białe tło z obrazka? Poradnik dla początkujących

Nie raz zastanawiałeś się jak usunąć białe tło z obrazka? Jest to bardzo proste, a zadowalający efekt można uzyskać nawet darmowym programem. Pokażemy ci jak w szybki sposób pozbyć się jednolitego tła ze zdjęcia.

2 miesiące temu

Ucz się fotografii za darmo razem z Nikonem. Bezpłatne kursy przez miesiąc

Wymówki dotyczące braku czasu na kursy on-line się skończyły. Warto wiec wykorzystać te kilka dni na dokształcenie się w dziedzinie fotografii. Nikon wprowadza bezpłatny dostęp do swoich lekcji przez miesiąc dla wszystkich w ramach Nikon School ...

2 miesiące temu

Nie wiesz co robić podczas kwarantanny? Leica podsuwa darmowe lekcje

Bardzo podoba mi się to, że coraz więcej firm fotograficznych udostępnia swoje zasoby za darmo – są to nie tylko programy, ale również lekcje fotograficzne. Do ponad 1100 kursów amerykańskiego PPA dołącza Leica, która cyklicznie będzie publikowała ...

2 miesiące temu

Jak zmienić kolor oczu w Photoshopie? Poradnik dla początkujących

Uważa się, że oczy są jednym z najistotniejszych elementów, przyciągających uwagę w fotografii portretowej. Czasem jednak ich kolor nie wychodzi na zdjęciu tak nasycony, jaki chcielibyśmy uzyskać. Pojawiają się również inne sytuacje, kiedy ...

2 miesiące temu

Ponad 1100 kursów fotograficznych udostępnionych za darmo

Amerykańskie Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów (PPA) dołącza do organizacji, które udostępniają za darmo swoje zasoby. Przez najbliższe 2 tygodnie będziecie mogli korzystać z ponad 1100 kursów on-line kompletnie za darmo!

2 miesiące temu

Jak dezynfekować aparat, smartfona i studio?

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz choroby COVID-19, warto wziąć pod uwagę nie tylko higienę osobistą oraz środki ochrony, ale również czystość sprzętu fotograficznego, smartfonów i przestrzeni roboczych.

2 miesiące temu

#ZostańWDomu: Co robić podczas epidemii, będąc fotografem?

Koronawirus SARS-CoV-2 się rozprzestrzenia. W Polsce mamy coraz więcej zakażonych osób i ta liczba będzie rosła – to nieuniknione. Stosując się do zaleceń rządu i GIS-u warto zostać w domu i zminimalizować tym samym ryzyko zakażenia oraz roznoszenie ...

2 miesiące temu

Studenci, Wólczanka i łódź podwodna, czyli jak realizowałem ostatni projekt

Niedawno miałem okazję nawiązać współpracę z firmą Wólczanka, która wspiera działania studentów Koła Naukowego Politechniki Wrocławskiej ”Robocik”. Praca z takim klientem wymaga organizacji i odpowiedniego podejścia. Było to dla mnie wyzwanie, o ...

3 miesiące temu

3 proste zasady, które ułatwią ci pracę w Lightroomie

Adobe Lightroom jest jednym z podstawowych narzędzi wielu fotografów. Mimo rozbudowanych funkcji, praca w tym programie jest dość przyjemna, a może być nawet łatwa. Jeśli będziesz trzymać się tych 3 zasad, twój workflow może przyspieszyć.

3 miesiące temu

Naucz się obsługi Adobe Lightroom w 20 minut

Zapraszam cię do obejrzenia 20 minutowego poradnika, w którym pokazuję wszystko to, co najważniejsze: Moduł biblioteki i Develop. Oczywiście jest to skrót i Lightroom ma znacznie więcej możliwości, ale jeżeli dopiero zaczynasz z Lightroomem i chcesz ...

3 miesiące temu

Jak dodać czcionkę do Photoshopa

Standardowy zestaw dostępnych czcionek nie zawsze zawiera takie, które nam odpowiadają. Poniższy poradnik wyjaśni jak w prosty u szybki sposób zainstalować krój, który nam odpowiada w programie Adobe Photoshop.

3 miesiące temu

Jak zmienić rozmiar zdjęcia za pomocą Photoshopa?

Dziś mamy dla was prosty poradnik jak powiększyć zdjęcie lub dowolny obraz w programie Adobe Photoshop. Zmiana rozmiaru tym sposobem jest bardzo prosta i nie powinna zająć dłużej niż kilka minut.

3 miesiące temu

Tryb manualny – profesjonalizm czy przeżytek. Kiedy go używać?

Każdy, ale to każdy fotograf słyszał, że musi używać trybu manualnego. Czy w dobie postępującej technologii naprawdę świadczy o profesjonalizmie? Czy może to po prostu utrudnianie sobie życia? Pomyśl, gdy następnym razem najdzie cię na ustawienie ...

4 miesiące temu

Wymarzone miejsca na sesję zdjęciową - czy istnieją?

Jeśli fotografujesz w terenie, to na pewno miejsce wykonania sesji zdjęciowej ma dla ciebie duże znaczenie. Często poświęcamy godziny na to, żeby znaleźć odpowiednie, innym razem marzymy, żeby gdzieś pojechać.

3 miesiące temu

Jak przegrać zdjęcia z aparatu na komputer?

Przesyłanie plików z aparatu na komputer to podstawowa rzecz, którą trzeba zrobić gdy używamy aparatów cyfrowych. Na szczęście jest to banalnie proste. Poniżej opisałam trzy najpopularniejsze metody przegrywania zdjęć.

4 miesiące temu

Jak pozbyć się czerwonych oczu na zdjęciach?

Czerwone plamy na źrenicach były kiedyś zmorą fotografujących. Dziś technika poszła do przodu i problem występuje znacznie rzadziej. Wyjaśnimy w jakich sytuacjach efekt czerwonych oczu może się pojawić i jak się go pozbyć.

4 miesiące temu

Jak wyostrzyć zdjęcie w Photoshopie?

Zdarza się, że zdjęcie, które zrobimy nie jest idealnie ostre. Czasami można je jeszcze uratować. Wystarczy dosłownie chwila pracy w programie do obróbki graficznej.

4 miesiące temu

Jak zrobić efektowne ciemne zdjęcie w prosty sposób?

Większość popularnych zdjęć jest bardzo jasnych, jednak ten styl wygląda dużo bardziej efektownie i filmowo. Zobacz, jak w łatwy sposób zrobić ciemne zdjęcie z lampą błyskową.

4 miesiące temu

10 rad, które pomogą ci zrobić jeszcze lepszy portret

Fotografia portretowa to sztuka obserwacji modela, nawiązywania relacji oraz zwieńczenia tego wszystkiego technikaliami. Te 10 prostych rad sprawi, że twoje zdjęcia zaczną ”żyć”.

4 miesiące temu

Co to jest tryb Auto ISO i jak go ustawić?

Tryb Auto ISO to automatyczny sposób dobierania czułości ISO do czasu naświetlania i przysłony, ustawionej przez użytkownika. Działa zarówno w trybie manualnym, jak i trybach półautomatycznych. W ustawieniach aparatu można włączyć ograniczenie czasu ...

4 miesiące temu

Jak zwalczyć kryzys twórczy? To prostsze niż myślisz

Art block, kryzys twórczy, niemoc, fotograficzny Weltschmez. Wszyscy znamy to uczucie. Czasem, gdy jesteśmy przepracowani lub zbyt długo powtarzamy jeden schemat, dotyka nas absolutny brak weny. Czy to źle? Absolutnie nie! Od tego mogą się zacząć ...