Najlepsze Rozszerzenia Google Chrome dla Fotografów oraz Entuzjastów

Najlepsze Rozszerzenia Google Chrome dla Fotografów oraz Entuzjastów
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera

25.02.2022 07:37, aktual.: 26.07.2022 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukierunkowane nie tylko na fotografów ale również odpowiednie dla entuzjastów - fotografów. Dostępnych jest wiele rozszerzeń w przeglądarce Google Chrome, z których możesz korzystać. Google Chrome, będąca jedną z najnowocześniejszych przeglądarek oferuje szeroki wybór pod względem aplikacji, dodatków, wtyczek i wielu innych, których funkcja to edytowanie Twoich obrazków.

Jeśli jesteś jednym z wielu użytkowników Google Chrome, przysługuje Ci korzystanie z rozszerzenia dostosowanego do Twoich potrzeb. W celu ułatwienia tego zadania dokonaliśmy przeglądu dodatków i wybraliśmy te, które naszym zdaniem są najlepsze. Poświęć swój czas na ich wypróbowanie lub wyraź swoją opinię w komentarzu w razie jakichkolwiek dodatkowych sugestii.

Pixlr Palette

Aplikacja Pixlr posiada 3 różne dodatki, którymi możemy się posłużyć – Edytor Pixlr, Pixlr Ekspress oraz Pixlr o-matic. Pierwszy z nich pozwala na odtwarzanie pliku z Twojego komputera, użytkowanie go z sieci lub Twojego telefonu komórkowego. Funkcjonowanie tej aplikacji jest bardzo podobne do innych tego typu programów.

Program nie przypomina swymi funkcjami photoshop’a, jednak posiada funkcje takie jak: usuwanie czerwieni z oczu, plam, dostosowywanie kolorów oraz oświetlenia i kształtów jakiegokolwiek znajdującego się na zdjęciu przedmiotu. Stosując drugie urządzenie masz wybór spośród mniejszej ilości funkcji ale w szybki sposób będziesz mieć dostęp do edycji kontrastu, rozmywania lub wyostrzania zdjęcia. Jest możliwość dodawania innych ciekawych efektów.

Hover Zoom

Zapewne miałeś w życiu taką sytuację, że chciałeś dokładniej przyjrzeć się zdjęciu – na pozór idealnego, z bliska ale nie było takiej opcji. Przychodzimy z dobrą wiadomością – takie funkcje oferuje Hover Zoom, aplikacja z różnego rodzaju narzędziami dzięki któremu możliwe jest przyjrzenie się zdjęciu na oczekiwane przybliżenie. Jest to jeden z najpopularniejszych programów na ten czas.

W prosty sposób poruszając kursorem myszy w obrębie danego obrazka będziesz posiadać dostęp do pełnej wersji aplikacji. Nie ma konieczności czekania dodatkowy okres czasu aby aplikacja była do dyspozycji wraz ze wszystkimi funkcjami. Z programu korzysta większość państw.

Instagram

Użytkownicy korzystający z rozszerzenia Instagram dla Chrome są odpowiedzialni za wiele funkcji, które są do Twojej dyspozycji. Skupiając w sobie najbardziej atrakcyjne z nich, które charakteryzują dane narzędzia, masz możliwość lepszego wglądu co do zdjęcia, możesz przeglądać galerie zdjęć udostępnianych przez innych użytkowników oraz umieszczać zdjęcia w swojej galerii. Jest również możliwość przeglądania najpopularniejszych zdjęć w aplikacji. Istnieje również możliwość sprawdzenia jakiego typu filtru użyto podczas obróbki zdjęcia.

Dzięki dostępnemu rozszerzeniu nie musisz odwiedzać strony internetowej ani innej podobnej aplikacji aby móc korzystać z tych funkcji. Możesz odwiedzać Instagram bezpośrednio poprzez swoją przeglądarkę – wyszukiwanie zdjęć staje się o wiele prostsze. Możesz dodawać polubienia, komentarze oraz dzielić się wszystkim czym chcesz ze swoimi przyjaciółmi.

Picasa

Jeśli nigdy nie korzystałeś z aplikacji Picasa, to w tym momencie masz okazję jej wypróbowania! Sam nie będąc profesjonalistą edytującym fotografie, rozpocząłem użytkowanie tego narzędzia i odkąd na nie natrafiłem, nigdy się nie zawiodłem. Jest to program bardzo łatwy w obsłudze. Możesz dodawać różne efekty do swoich zdjęć, kontrolować dostosowywanie światła, kontrastu, koloru. Dostępne również pozostałe funkcje w tym możliwość wykonywania najciekawszych kolaży.

Informujemy, iż dostępne jest nowe i ulepszone rozszerzenie aplikacji Picasa w przeglądarce Google Chrome. W ten sposób uzyskujesz łatwy dostęp do tych samych urządzeń jak wcześniej, bezpośrednio przez przeglądarkę Chrome. Poza edycją jakichkolwiek zdjęć znajdujących się na Twoim dysku lub obrazków z internetu, masz możliwość udostępniania plików dla znajomych. Możesz również dodawać tagi do zdjęć.

Pixable

Jednym z najpodobniejszych oprogramowań jest Pixable, którego funkcjonowanie możemy poznawać za pośrednictwem portal Youtube. Na filmikach znajdziemy informacje na temat tego jak edytować zdjęcia i jak w pełni korzystać z tego urządzenia. Poświęć chwilę na obejrzenie filmiku znajdującego się powyżej aby przekonać się o niezawodności jaką oferuje program Pixable.

W dodatku, według informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie promującej program, Google Chrome zapewnia również rozszerzenie personalizujące wszystkie Twoje doświadczenia. Funkcjonalność programu opiera się na takich samych zasadach jak sieci społecznościowej, czyli: jest możliwość dodawania znajomych, sprawdzania dodawanych zdjęć przez innych użytkowników, wyświetlania najnowszych postów oraz możliwość kategoryzowania wszelkich treści, w zależności od wybranego stylu.

Flickr

Już od jakiegoś czasu wspominamy o aplikacji Flickr. Teraz już czas aby poszerzyć zbiór informacji jaki dotyczy tego programu. To kolejne, dość popularne urządzenie znane z tego, iż inspiruje wielu fotografów oraz entuzjastów odkąd rozpoczęło się jego rozpowszechnianie. Za pośrednictwem tego programu możliwy jest dostęp do spersonalizowanej społeczności Flickr, gdzie możesz kontaktować się ze znajomymi oraz zawierać nowe znajomości. W prosty sposób możesz edytować swoje obrazki aż do momentu osiągnięcia ostatecznej satysfakcji,

Program świetnie posłuży również w celu organizacji wszystkich Twoich treści. Będziesz mieć wszystko pod ręką w jednym miejscu. Zamiast obciążania pamięci wewnętrznej Twojego komputera, tabletu czy smartfona, możesz mieć wszystko przechowane na stronie internetowej za pośrednictwem Flickr.

PicMonkey

Jeśli pracujesz nad tworzeniem strony internetowej, najlepszą opcją dla Ciebie jest program PicMonkey. Dzięki niemu w szybki sposób przechwycisz screenshoty, utworzysz kolekcję wszystkich obrazków internetowych w jednym miejscu w celu dalszego edytowania. W prosty sposób, użyj przycisku klikając po prawej stronie i dostosuj się do załączonej instrukcji. Na jednej stronie będziesz mógł mieć zbiór wszystkich wykonanych screenshot’ów.

Te będą dostępne, widoczne po lewej stronie, na przyjaznym pasku bocznym, bardzo prostym w obsłudze. To właśnie z tej pozycji będziesz mógł dokonywać edycji: przycinanie, obracanie, dostosowywanie kolorów, wyostrzanie zdjęcia lub zmienianie jego rozmiarów. Możesz zastosować również autodostrajanie lub tworzyć kolaże – z tym rozszerzeniem możesz upiększyć zdjęcie wedle Twojego upodobania.

VPN dla Chrome

VPN dla Chrome nie jest bezpośrednio powiązany z fotografią. Ten program działa jako ochrona przed oprogramowaniami hakerskimi. Jednakże chodzi o Państwa bezpieczeństwo, dlatego też zalecamy skorzystanie z usług vpn, aby w spokoju korzystać z portal internetowych.

TinEye

Program stworzony głównie z myślą o profesjonalistach w dziedzinie fotografii ale nie tylko. Stosowny również dla entuzjastów fotografii, TinEye pomaga w weryfikacji osób, które w nielegalny sposób posługują się danymi fotografiami. Program pomaga Tobie w taki sposób, że możesz upewnić się, iż nie poniesiesz żadnych konsekwencji związnych z użytkowaniem wybranego przez Ciebie zdjęcia.

To narzędzie jest znane również pod nazwą “Reverse Image Search”. Dodanie tego rozszerzenia do przeglądarki to tylko parę kliknięć. Łatwy w użyciu tak jak i prosta jest jego instrukcja obsługi. Kliknięciem prawym przyciskiem myszy jakiegokolwiek obrazka jaki znajdziesz, zostaniesz przeniesiony do strony internetowej, która wyświetli wszystkie pozostałe strony na których wybrane zdjęcie było umieszczane.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także