Fotografowanie na wakacjach

Podziel się:

Plecak turystyczny na sprzęt fotograficzny - najważniejsze cechy

Plecak turystyczny na sprzęt fotograficzny jest obowiązkowym elementem wyposażenia dla każdego profesjonalnego fotografa i filmowca. Jednak nie tylko: jeśli fotografowanie jest naszym hobby i na każdą wyprawę zabieramy ze sobą cały sprzęt, również przyda nam się dobry plecak. Jakie cechy powinien mieć plecak fotograficzny? Odpowiadamy w artykule!

Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować

Najważniejsze, i często najtrudniejsze, jest podjęcie decyzji o wyjeździe. Reszta jest już tego wypadkową. Żeby jednak wybrać się w podróż w szeroko pojęte egzotyczne kraje i wrócić z tym, co sobie zaplanujemy, warto dobrze się do tego przygotować.

Czy można fotografować wszystko i wszędzie? [poradnik]

„Zdjęcie za wszelką cenę” - to jeden z popularnych mitów, opowiadanych o fotografach. Doświadczeni fotografowie, tacy jak Tomasz Tomaszewski, Światosław Wojtkowiak, Jacek Bonecki czy Adam Pańczuk, opowiadają nam o sytuacjach, w których lepiej odłożyć aparat na bok... Szczególnie w podróży czy na wakacjach.

9 kroków do udanych portretów z wakacji [poradnik]

Wczasy, słońce, piękne widoki. To świetny czas, żeby szlifować warsztat! Bierzemy się do portretowania.

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w trakcie podróży? [poradnik]

Worek łatwych do zagubienia kart pamięci, drogi fotobank, tablet, synchronizacja w chmurze, a może ciężki i przykuwający uwagę złodziei laptop? Pomysłów na zabezpieczenie swoich zdjęć w trakcie podróży jest wiele. Który z nich sprawdzi się najlepiej?

5 praktyczny rad, jak wykonać piękne wakacyjne zdjęcia krajobrazowe [poradnik]

Zdjęcia krajobrazów z wakacji nie muszą przypominać tandetnych pocztówek znad morza. Wakacje nie zwalniają z kreatywności - Twoje zdjęcia krajobrazów mogą być frapujące i nietypowe.

Opalanie z aparatem, czyli jak fotografować na plaży [poradnik]

Dlaczego zła pogoda to dobra pogoda, jak toczyć nierówną walkę z zabójczym piaskiem i jak postępować, żeby nie przepalić nie tylko swojej skóry, ale też zdjęć? Oto kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc w wykonaniu lepszych wakacyjnych zdjęć na plaży.

Co wolno, a czego nie wolno fotografowi w podróży? [poradnik]

Oprócz sprzętu fotograficznego na wakacje warto zabrać ze sobą bagaż wiedzy. Na świecie obowiązują różne przepisy dotyczące fotografowania ludzi, zabytków, obiektów użyteczności publicznej itp. Zazwyczaj różnią się one w zależności od kraju. Warto je znać, aby uniknąć kłopotów – w końcu nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, a konflikt z prawem może zepsuć nam wyjazd.

Pakujemy torbę na urlop, czyli fotograficzne must have na wczasy [poradnik]

Wybierając się na wakacje, nie można zapomnieć o aparacie, ale również o akcesoriach, bez których fotografowanie podczas wczasach może okazać się prawdziwą mordęgą. Z drugiej strony, zbyt dużo sprzętu w torbie czy plecaku może przeszkadzać. Co więc zapakować do torby fotograficznej?

10 najczęstszych błędów na zdjęciach z wakacji. Jak ich uniknąć? [poradnik]

Wyjeżdżając na wczasy, zabieramy nasze lustrzanki, bezlusterkowce i kompakty, ponieważ chcemy przywieźć jak najlepszą pamiątkę z tych pięknych miejsc. Jak uniknąć podstawowych błędów podczas wakacyjnego fotografowania?