Testy aparatów kompaktowych

Podziel się:

GoPro HERO 6 - z pogodą pod górkę

Firma GoPro ostatnio nie ma łatwego życia, ale nie da się ukryć, że najnowsze wcielenie popularnej kamery robi wrażenie. Zobaczcie, jak sprawdziła się w wideoteście.

DJI Mavic Pro - mały, zwinny, ale nie bez wad [recenzja]

DJI Mavic Pro zdążył zadomowić się na rynku. To niewielki dron, który obiecuje wiele. Na testy zabrałem go do słonecznej Portugalii. Czy dron to dobry pomysł na urozmaicenie zdjęć z wakacji? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej recenzji.

Olympus TG-5 - wakacyjny test. Twardziel na sterydach: z filmami 4K i zapisem RAW

Firma Olympus zapezentowała nowy, odświeżony model topowego kompaktu. Otrzymaliśmy nowy, mocny procesor i matrycę o mniejszej liczbie megapikseli. Jak przełoży się to na jakość zdjęć i nowe funkcje?

2 miesiące z Fujifilm X100F. Zabrałem go do Chin i pokochałem [test]

Spędziłem 2 miesiące testując aparat kompaktowy Fujifilm X100F. Fotografowałem nim w Nicei, Londynie, Warszawie, Wrocławiu, ale przede wszystkim w czasie podróży w Chinach. Zobaczcie, co z tego wyszło i dlaczego się w nim zakochałem.

Fujifilm X100F - pierwsze zdjęcia i porównanie szumów

Nowy aparat kompaktowy premium Fujifilm X100F nie tylko zachwyca mocno ulepszoną ergonomią, ale także zupełnie nowym wnętrzem. Będąc w Nicei, miałem ogromną przyjemność sprawdzić, jak radzi sobie nowa 24.3-megapikselowa matryca APS-C X-Trans CMOS III pozbawiona filtra dolnoprzepustowego, z szybkim procesorem i klasycznym obiektywem 23 mm f/2.0. Jak sami możecie zobaczyć, radzi sobie naprawdę dobrze, szczególnie że prezentowane zdjęcia pochodzą z modelu przedprodukcyjnego.

Leica X-U (Typ 113) - subiektywny test podróżniczego all-roundera

Aktywne spędzanie wakacji stało się bardzo popularną formą wypoczynku, jako przeciwwaga do „słodkiego nicnierobienia”. Zimą narty i deska, latem rower, wspinaczka, żagle i wiele innych form aktywności, mniej lub bardziej ekstremalnych. Zachowanie ulotnych chwil jest tu na pewno trudniejsze, niż w przypadku tradycyjnego wypoczynku, gdyż nie każdy aparat fotograficzny przystosowany jest do wilgoci, pyłu czy wstrząsów. Z myślą o użytkownikach poszukujących adrenaliny, firma Leica wprowadziła produkt X-U, czyli oblany w gumę kompaktowy aparat, wyposażony w matrycę APS-C. W dalszej części tekstu zobaczymy, jak sprawdził się na wakacjach.

Sony RX100 Mark V - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe

Udałem się do siedziby głównej Sony Europe w Weybridge pod Londynem, aby zobaczyć nowego Sony RX100 Mark V w wersji produkcyjnej.

Panasonic Lumix LX15 - kieszonkowy kompakt premium z 4K w naszych rękach

Panasonic LX15 to nowość, którą mieliśmy okazję obejrzeć jeszcze przed premierą. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z tym nietuzinkowym, kieszonkowym kompaktem, który ma dużo do zaoferowania.

Canon G7X Mark II - test kieszonkowego kompaktu premium

Canon G7X Mark II to kieszonkowy kompakt premium wyposażony w dość dużą, 1-calową matrycę CMOS, o rozdzielczości 20,1 megapiksela i uniwersalny, jasny zoom 24-100 mm f/1.8-2.8. Canon chwali się szybszym działaniem, dzięki nowemu procesorowi DIGIC 7, który pozwala między innymi na zdjęcia seryjne 8 kl./s i obiecuje szybszy autofokus.

Canon G7X Mark II - pierwsze zdjęcia przykładowe

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi zdjęciami przykładowymi wykonanymi najnowszym kompaktem premium Canon G7X Mark II.

Leica X Vario - test kompaktu klasy premium

Zbliżają się wakacje. Chyba dlatego mój znajomy - pasjonat fotografii, o ponad przeciętnych możliwościach zakupowych, o których kiedyś, jeszcze napiszę…. (Tomku…. - pamiętasz zakupy w Berlinie?) - zwrócił się do mnie z prośbą o to, abym mu wybrał aparat kompaktowy, mający wszystko i robiący dobre zdjęcia. Nie chce mu się na co dzień nosić swojej wielkiej torby ze sprzętem…

Sony RX10 III - nasze pierwsze zdjęcia testowe z premiery

Dzięki zaproszeniu Sony Europe mieliśmy przyjemność wziąć udział w europejskiej premierze aparatu Sony RX10 III w Londynie. Chwilę później udało się także wykonać trochę pierwszych, przykładowych zdjęć w pomieszczaniach i okolicach Somerset House - tuż obok wystawy laureatów SWPA 2016.

Sony RX10 II – gotycki test wszystkomającego kompakta

Niecały rok temu „wszystkomającym” nazwałem Panasonica FZ1000. Nawet trochę był do tego Sony podobny: duży aparat z mocno rozwiniętym zoomem, matrycą 1” i filmowaniem w 4K. Jednak konstruktorzy Sony RX10 II podeszli do projektu swego dzieła w inny sposób. Może nie rewolucyjnie odmienny, ale z pewnością z inaczej rozłożonymi akcentami. A dlaczego test gotycki? Po prostu niemal wszystkie zdjęcia testowe wykonałem na Warmii, a tam gotyku wszelakiego mamy „po kokardki”. Stąd i na zdjęciach w artykule go nie zabraknie.

Fujifilm X70 - kieszonkowe APS-C [test]

Kompakty premium to aparaty, które w niedużym opakowaniu dają bardzo duże możliwości fotograficzne i świetną jakość zdjęć. Czy najnowszy kompakt Fujifilm X70 także wpisuje się w ten trend? Przekonacie się, czytając nasz test tego nietuzinkowego aparatu.

Fujifilm X70, czyli kieszonkowe APS-C. Moje pierwsze wrażenia i zdjęcia

Fujifilm X70 to bardziej poręczna wersja X100T pozbawiona wizjera. Czy właśnie tak będą wyglądać aparaty kompaktowe w najbliższej przyszłości? Jeżeli tak, to ja jestem za.

Sony RX100 IV w podróży - pełny test slow-motion, filmów 4K i zdjęć z Izraela

Najlepszy kompan podróży? To na pewno moja żona! Ale muszę przyznać, że Sony RX100 mark IV nieźle wytrzymał konkurencję. Mały, lekki aparat dający ogromne możliwości. 24 megapikselowa matryca, slow motion do 1000 klatek na sekundę, obiektyw ze światłem 1.8 to tylko niektóre z nich. Wszystko brzmi super, ale warto też mieć realistyczne spojrzenie. Więc po kolei.

Panasonic Lumix FZ300 - test aparatu z ogniskową 600 mm, światłem f/2.8 i filmami 4K

Panasonic to typowy przedstawiciel aparatów ultrazoom z matrycą 1/2.3”, który jednak został wzbogacony o szereg interesujących funkcji, takich jak filmy 4K, Post Focus (zmiana punktu ostrości po wykonaniu zdjęcia) czy 4K Photo (zdjęcia z filmów 4K). Przede wszystkim jednak zwraca uwagę obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 25-600 mm ze stałym światłem f/2.8.

Sony HX90 - garść zdjęć przykładowych z Dubaju

Sony HX90 to miniaturowy aparat o potężnym, 30-krotnym zoomie. Wziąłem go ze sobą do Dubaju, gdzie uzupełniał większego brata - A7 Mark II. Jak się sprawdził?

Sony RX10 Mark II - dobre, staje się jeszcze lepsze [test]

Sony RX10 owtorzył rynek aparatów kompaktowych premium z dużym zoomem. Od niedawna możemy kupić jego drugą wersję - jakich zmian dokonano w nowej generacji?

Sony RX100 IV - najlepszy aparat, który mieści się kieszeni [test]

Czy ulepszenia już i tak świetnego aparatu warte są dwukrotnie wyższej ceny?