Poradniki o fotografii krajobrazowej

Podziel się:

Usuwanie elementów z miejskiego krajobrazu - to takie proste! [wideoporadnik]

Każdy z nas ma czasem ten problem - denerwujące elementy, które wdarły się na nasze zdjęcia. Jak sobie z nimi poradzić w postprodukcji?

Krok po kroku: obróbka krajobrazów w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Nasze aparaty często rejestrują bardzo surowe zdjęcia. Jednak wystarczy spędzić nad nimi kilkanaście minut, żeby przywrócić charakter scen, który zapamiętaliśmy w momencie wciskania spustu migawki.

Fotografia krajobrazowa – praktyczne porady dla każdego fotografa [poradnik]

Proste, ale bardzo ważne rady, które mogą pomóc w nauce kiedy i jak fotografować krajobrazy. Dowiecie się po co potrzebne są szerokokątne obiektywy, filtry i aplikacje na smartfony, jak pokazać skalę na zdjęciach i mądrze wykorzystać światło.

Jak fotografować krajobrazy i budynki, aby nie wyglądały banalnie [poradnik]

Nie wiem jak Wy, ale ja smartfona prawie zawsze mam przy sobie. Dużo podróżuję i podczas tych wojaży sięgam nie tylko po klasyczny aparat, ale też po smartfona, żeby uwiecznić jakieś ciekawe miejsce.

Pytamy fotografów, jak fotografować krajobrazy [poradnik]

Ponoć nawet amator może wykonać zapierającą dech w piersiach fotografię krajobrazu, jeśli tylko znajdzie się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Zamiast jednak czekać na chwilę, która może nigdy nie nadejść, warto zastosować się do rad najlepszych.

Nadaj nową jakość wakacyjnym krajobrazom w Apple Aperture [wideoporadnik]

Po zeszłotygodniowym poradniku o obróbce w Gimpie dostałem kilka maili z pytaniami o Apple Aperture. Zgodnie z prośbą przedstawiam Wam mój sposób na obróbkę zdjęć w tym programie.

Efektywna obróbka wakacyjnych krajobrazów w Gimpie [wideoporadnik]

Jeśli jesteście po urlopie pewnie macie na dysku całe mnóstwo zdjęć. To oznacza, że czeka Was ich obróbka, jak jednak poradzić sobie z obróbką krajobrazów przy pomocy darmowego oprogramowania?

5 praktyczny rad, jak wykonać piękne wakacyjne zdjęcia krajobrazowe [poradnik]

Zdjęcia krajobrazów z wakacji nie muszą przypominać tandetnych pocztówek znad morza. Wakacje nie zwalniają z kreatywności - Twoje zdjęcia krajobrazów mogą być frapujące i nietypowe.

Kilka kroków, o których musisz pamiętać przy obróbce krajobrazów [wideoporadnik]

Fotografując krajobrazy, należy pamiętać o kilku krokach, które pozwolą szybko poprawić zdjęcia. Dziś przejdziemy od A do Z w fotografii krajobrazów i miasta w Adobe Lightroom.

Www sieci: Mistrz krajobrazu Charlie Waite w Polsce [video]

Polska nie co dzień gości wyjątkowych fotografów o międzynarodowej renomie. Jednym z takich twórców jest Charlie Waite - znany na całym świecie fotograf krajobrazów. Twórca odwiedził niedawno nasz kraj przy okazji warsztatów w Zakopanem. W sieci dopiero co ukazały się 2 filmy relacjonujące pobyt Waite'a oraz jego ciekawe przemyślenia o fotografii.

Krajobraz: kiedy najlepiej robić zdjęcia?

Profesjonalni fotografowie to wiedzą, większość amatorów i półamatorów też, a ty? Bryan Petterson, mówi o świetle jak o farbie, którą wlewa się do aparatu, malując nią obraz na zdjęciu. Jeżeli fotografujemy więc krajobrazy nieważne czy będą to pejzaże poza miastem czy w samym jego sercu jesteśmy uzależnieni od światła słonecznego, a ono przez cały dzień się zmienia, od rana do wieczora.