Nasze fotograficzne inspiracje

Podziel się:

Grafika, Photoshop czy... obraz? [galeria]

W dzisiejszych czasach coraz częściej zastanawiamy się czy, a w zasadzie jak bardzo, zdjęcia są obrobione w Photoshopie. W niektórych przypadkach mamy po prostu do czynienia już nie ze zdjęciami, ale grafikami stworzonymi w komputerze. W swoim cyklu miejskich krajobrazów, Nathan Walch idzie zupełnie inną drogą.

Steve McCurry o fotografowaniu [inspiracja]

Steve McCurry jest nie tylko jednym z najwybitniejszych fotoreporterów, ale również znakomitym nauczycielem. Jakich rad fotografom może udzielić autor jednego z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć na świecie?

Kuba Kamiński i jego mocny, wyrazisty fotoreportaż [inspiracja]

Kuba Kamiński jest laureatem Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i jednym z 30 najbardziej obiecujących fotografów według Photo District News. Mocny, wyrazisty fotoreportaż jest jego znakiem rozpoznawczym.

Nowy Irving Penn, czyli Ben Hassett [inspiracja]

Jeśli wierzyć opinii redakcji „Vogue”, Ben Hassett jest godnym następcą jednego z największych fotografów mody.

Richard Avedon o fotografii i sensie życia [inspiracja]

Do poczytania i zastanowienia: Richard Avedon, człowiek, który jak nikt inny ukształtował współczesne myślenie o portrecie i fotografii mody, własnymi słowami o dobrej fotografii i miłości do swojej pracy.

Fotografia z głową w chmurach [inspiracja]

Tomasz Pacan zawsze kochał samoloty. Lotnicza pasja jest obecna w jego życiu od wielu lat, nie dziwi więc, że to latające maszyny są najważniejszym tematem jego zdjęć. Słynny pejzażysta Paweł Pierściński powiedział, że Pacan fotografuje samoloty tak, jak inni akty.

„Te zdjęcia to prawdziwa ja!” - fotografia Aleksandry Zaborowskiej [inspiracje]

Emocjonalne portrety, subtelne sesje mody i mała tytoniowa kontrowersja na dobry początek kariery – przedstawiamy utalentowaną Aleksandrę Zaborowską.

„Portrety są dokumentem spotkań z ludźmi”. Fotografia Mikołaja Grynberga [inspiracja]

Ponieważ Mikołaj Grynberg jest nie tylko fotografem, ale też pisarzem, zapewne najlepiej przedstawiłby się w kilku słowach sam. W notce biograficznej zaczyna od słów: „Mikołaj Grynberg jest szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie”...

Pilot, który spadł na Ziemię, i inne historie [inspiracja]

„Tworzę fotografię od dawna” - tak w skrócie przedstawia się odbiorcom Dominik Śmiałowski, specjalista od emocji i melancholijnych opowieści.

Kobiety motyle, kobiety modliszki [inspiracja]

Wstrętne robale? Akurat! Francuski fotograf Laurent Seroussi połączył w swoich fotografiach owadzią symetrię z gracją ludzkiego ciała.

Elliott Erwitt - "Woody Allen świata fotografii" [inspiracja]

„Najciekawsze rzeczy dzieją się wtedy, kiedy akurat przypadkiem masz przy sobie aparat” - mawiał Elliott Erwitt, jeden z najlepszych fotografów naszych czasów. Wystawa jego zdjęć trwa właśnie w Warszawie.